Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy dla producentów pudełek i opakowań

Koncern Stora Enso wprowadził do swojej oferty nowy rodzaj papieru pokryciowego, stworzony przy ścisłej współpracy z firmami specjalizującymi się w wytwarzaniu i przetwórstwie pudełek i opakowań z tektury falistej. LumiLiner charakteryzuje się gramaturą 90 g/m2 i łączy w sobie miękkość typową dla papierów niskogramaturowych z pulchnością i odpornością na rozdarcia, jakie cechują papiery o wyższych gramaturach.

Przenośny biznesowy skaner Epsona

W połowie stycznia Epson wprowadził na polski rynek szybki i prosty w obsłudze przenośny biznesowy skaner WorkForce DS-30 zaprojektowany z myślą o skutecznym zarządzania dokumentami w podróży. Małe wymiary (276×50×36,5 mm), niewielki ciężar (325 g) i dołączony futerał czynią ten skaner bardzo poręcznym urządzeniem, które zabrane w podróż znakomicie ułatwi szybkie zarchiwizowanie różnych dokumentów papierowych – podpisanych umów, wypełnionych formularzy czy wizytówek – i przesłanie ich do biura dla dalszej obróbki.

Materiały etykietowe UPM Raflatac z technologią 3M

Najnowszy produkt firmy UPM Raflatac do etykietowania artykułów trwałego użytku został stworzony z wykorzystaniem technologii firmy 3M. RD 300 i RD 932 – kleje rozpuszczalnikowe o dużej wytrzymałości, przeznaczone do stosowania na trudnych podłożach i w wymagających warunkach – oferują doskonałą adhezję końcową etykiet wykorzystywanych do różnego rodzaju artykułów trwałego użytku.

Nowe drukarki HP Scitex

W końcu ub.r. na SGIA Expo w Barcelonie firma HP zaprezentowała nową ofertę, obejmującą drukarki: HP Scitex FB7600, HP Scitex XP5500 i HP Scitex XP2500, a także EskoArtwork i-cut Suite, workflow do urządzeń HP Scitex.

Bizhub PRO C6000L – premiera Konica Minolta

Konica Minolta wprowadza na polski rynek nowy system produkcyjny do niskonakładowego druku kolorowego – bizhub PRO C6000L. Jest przeznaczony dla drukarń i punktów poligraficznych, które potrzebują urządzeń do druku niskonakładowego lub takich, które dopiero zamierzają wejść na rynek cyfrowego druku produkcyjnego.

Adobe udostępnia Photoshop Lightroom 4 beta

Firma Adobe przedstawiła oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4 w wersji beta na platformy Windows i Mac. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i fotografom zawodowym szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Wersja beta jest dostępna publicznie do bezpłatnego pobrania w serwisie Adobe Labs.

Nowy skaner Canona

Od stycznia br. jest w sprzedaży Canon ImageFORMULA P-215 – najszybszy, jak podaje producent, zasilany z portu USB skaner dla małych lub domowych środowisk biurowych, a także profesjonalistów pracujących zdalnie. Nowy, ultrakompaktowy, przenośny model jest kompatybilny z systemami Mac i PC.

Pierwszy monitor 3D Philipsa

Philips 273G3 to pierwszy monitor 3D tego producenta. Jest wyposażony w 27-calowy ekran, może wyświetlać obraz Full HD w rozdzielczości 1920×1080 przy częstotliwości odświeżania 120 Hz (w 3D). Oprócz monitora w zestawie znajdują się również bezprzewodowe okulary 3D z aktywną migawką oraz nadajnik.

Nowa sublimacyjna transferowa drukarka inkjetowa Mimaki

Firma Mimaki wprowadziła na rynek inkjetową drukarkę sublimacyjną TS34-1800A. Nowy model zaprojektowano na potrzeby transferowego druku sublimacyjnego, który musi charakteryzować wysoka jakość i prędkość. Sublimacyjny druk transferowy jest szeroko wykorzystywany w produkcji odzieży sportowej, ze względu na jego elastyczność i szybkie schnięcie materiału poliestrowego, jak również na rosnącym rynku oznakowań „miękkich”, jak flagi, banery do zastosowań wewnątrz pomieszczeń czy tkaniny dekoracyjne.

Nowe bezprzewodowe urządzenie A3 Brothera

Firma Brother wprowadza na rynek kolejne kolorowe, wielofunkcyjne, atramentowe i bezprzewodowe urządzenie A3. MCF-J5910DW to kolorowa drukarka z funkcją automatycznego dupleksu, skaner, ksero oraz faks, zapakowane w elegancką obudowę. Jako wydajne i funkcjonalne urządzenie, pozwalające na korzystanie z formatu A3, umożliwia ono przedsiębiorstwom osiągnięcie korzyści ekonomicznych, a także realizowanie ambitnych celów na 141%.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.