Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Aficio SP 1210N firmy Ricoh

Ricoh zaprezentował dzisiaj Aficio SP 1210N, drukarkę laserową do szybkiego i wydajnego druku czarno-białego. Dzięki kompaktowej obudowie i niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania (TCO) urządzenie jest idealną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Seria MC800 – nowa propozycja Oki dla małych firm

Zainspirowana doskonałym przyjęciem wielofunkcyjnego urządzenia (MFP) MC860, firma Oki wprowadza na rynek nową serię urządzeń MC800 drukujących w kolorze na nośnikach A3/A4. Urządzenia stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rosnącego w siłę segmentu małych przedsiębiorstw oraz grup roboczych.

Zamień drukarkę Lexmark w urządzenie wielofunkcyjne

Lexmark przedstawił Lexmark 6500e MFP Option, moduł oferujący zaawansowane możliwości skanowania i obiegu dokumentów w środowiskach wymagających dużego zużycia papieru. Nowy skaner rozwija możliwości monochromatycznych drukarek laserowych T650, T652 i T654, dodając do tej nagradzanej rodziny urządzeń drukujących rozwiązania charakterystyczne dla urządzeń wielofunkcyjnych.

Najnowszy bufor do druku ABC/ALLIED

Firma ABC/ALLIED wprowadziła na rynek nowy płyn buforujący do druku bez IPA (alkohol izopropylowy). Hi Fi Fount to dodatek buforowy do wody, pozwalający na łatwe wyeliminowanie alkoholu izopropylowego z druku offsetowego, przygotowany do pracy z każdym typem wody.

Biurowy wielozadaniowiec Brother DCP-9055CDN

Firma Brother, wprowadza na rynek nowe kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne DCP-9055CDN, które pełni funkcje drukarki, skanera i kopiarki.

Canona seria Pixma bogatsza o pięć nowych modeli

Firma Canon poszerzyła serię atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Pixma o pięć nowych modeli. Wszystkie łączą zaawansowane technologie z innowacyjnym oprogramowaniem, co zdaniem producenta gwarantuje doskonałe rezultaty.

Nowości Stora Enso

W ostatnim czasie rodzina tektur Cupforma wytwarzanych w należących do Stora Enso zakładach Imatra powiększyła się o nowy materiał – Cupforma Natura, będący ekonomiczną i ekologiczną alternatywą dla firm specjalizujących się w produkcji kubków do napojów.

Atrakcyjny wygląd i większa wytrzymałość etykiet z foliami do laminowania

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek asortyment nowych folii do laminowania PP oraz PET o różnorodnych grubościach i wykończeniach. Błyszczące, matowe i teksturowe wersje folii pozwalają na uzyskanie unikalnych efektów w zakresie wyglądu i funkcjonalności zarówno na foliowych, jak i papierowych etykietach w szerokim zakresie zastosowań.

Drukarka kodów Tiflex

Nowa atramentowa drukarka o bardzo dużej rozdzielczości, HRP 1000 R3, jest przystosowana do zapewnienia logistycznej identyfikowalności wyrobów przemysłowych przy użyciu kodu kreskowego GS1 128.

Walce poliuretanowe Ligumpren

Ligumpren to nowa, poliuretanowa powłoka walców, która zapewnia większą mechaniczną wytrzymałość oraz dłuższą trwałość niż powłoka gumowa. Odporna na szkodliwe działanie wielu substancji znajduje swe zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach przemysłu.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.