Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Debiut Xerox CiPress 500

Atramentowy system produkcyjny Xerox CiPress 500, jedyne na świecie bezwodne inkjetowe urządzenie osiągające wysokie prędkości, zadebiutował na targach Graph Expo 2011 w USA w połowie września. System został w teście konsumenckim określony mianem „rewolucyjnego zmieniającego obliczę przemysłu rozwiązania”.

Eizo stawia na ekologię – dwa nowe modele z serii EcoView

W ofercie Eizo pojawiły się dwa nowe monitory do zastosowań biurowych z serii EcoView. Modele FlexScan EV2335 i EV2315W mają 23" panele o rozdzielczości full HD. Urządzenia z serii EcoView spełniają najwyższe standardy z zakresu ekologii, ergonomii oraz wydajności energetycznej. Obydwa monitory mają matryce z podświetleniem LED nie zawierającym rtęci, pobierające zaledwie 16 W energii podczas typowej pracy.

Nowe skanery Canona

Firma Canon wprowadza na rynek nowe modele skanerów. Wydajny kompaktowy skaner nabiurkowy imageFORMULA DR-M160 jest dedykowany wymagającym grupom roboczym, które oczekują szybkich, niezawodnych i doskonałych pod względem jakości rozwiązań w zakresie skanowania. Z kolei kompaktowy skaner imageFORMULA DR-C125 jako pierwszy tego typu produkt na rynku został wyposażony w pionowy system transportu dokumentów w kształcie litery „J”.

Brother DCP-7065DN – sieciowa, laserowa, wielofunkcyjna

Firma Brother wprowadziła na rynek nowe sieciowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne. DCP-7065DN to czarno-biała drukarka, skaner oraz ksero w eleganckiej kompaktowej obudowie. Wysoka prędkość druku, możliwość pracy w sieci przewodowej, niskie zużycie energii i automatyczny druk dwustronny to niektóre z cech, dzięki którym to urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich biur stawiających na ekonomiczne rozwiązania jak i dla użytkowania domowego.

Epson AcuLaser C1700 – kompaktowa drukarka kolorowa

Epson AcuLaser C1700 to pierwsza na polskim rynku kolorowa drukarka laserowa z nowej rodziny drukarek laserowych zaprojektowanych zgodnie z nową strategią firmy – „Z myślą o biznesie” (ang. Engineered for Business). Do końca 2011 roku na rynek trafi łącznie 11 modeli monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych z tej nowej serii.

Nowe technologie i systemy druku świadczą o szybko postępującej integracji firm Canon i Océ

W dniu 2 września firmy Canon Europe i Océ wprowadziły do sprzedaży dwa opracowane wspólnie systemy druku produkcyjnego: Océ VarioPrint DP Line, serię systemów czarno-białych, oraz Canon imageRUNNER ADVANCE C9000S PRO, niskonakładową drukarkę kolorową nowej generacji. Wspólne opracowanie nowej technologii to kolejny dowód na to, że firmy Canon i Océ są razem silniejsze i przygotowane lepiej niż kiedykolwiek, aby zapewnić klientom dostęp do najszerszej i najbardziej zaawansowanej oferty profesjonalnych rozwiązań druku.

Epson: pierwszy projektor 3LCD HD 720p ze stacją dokującą dla iPod

Firma Epson, znany producent projektorów, zaprezentowała na tegorocznych targach IFA 2011, pierwszy projektor 3LCD HD Ready wyposażony w stację dokującą iPod.

InnoMould, papier do etykiet IML firmy Stora Enso

Koncern Stora Enso poinformował o stworzeniu specjalnego papieru, który umożliwi branży zredukowanie udziału materiałów nieodnawialnych wykorzystywanych przy produkcji opakowań i etykiet wytwarzanych metodą „in mould labelling” (IML).

Natura GA firmy Michael Huber

Firma Michael Huber jeszcze w tym roku wzbogaci swoją najnowszą serię farb Resista Qu!ckfast o nowy produkt, Natura GA.

Aficio SP 1210N firmy Ricoh

Ricoh zaprezentował dzisiaj Aficio SP 1210N, drukarkę laserową do szybkiego i wydajnego druku czarno-białego. Dzięki kompaktowej obudowie i niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania (TCO) urządzenie jest idealną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.