Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowości Stora Enso

W ostatnim czasie rodzina tektur Cupforma wytwarzanych w należących do Stora Enso zakładach Imatra powiększyła się o nowy materiał – Cupforma Natura, będący ekonomiczną i ekologiczną alternatywą dla firm specjalizujących się w produkcji kubków do napojów.

Atrakcyjny wygląd i większa wytrzymałość etykiet z foliami do laminowania

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek asortyment nowych folii do laminowania PP oraz PET o różnorodnych grubościach i wykończeniach. Błyszczące, matowe i teksturowe wersje folii pozwalają na uzyskanie unikalnych efektów w zakresie wyglądu i funkcjonalności zarówno na foliowych, jak i papierowych etykietach w szerokim zakresie zastosowań.

Drukarka kodów Tiflex

Nowa atramentowa drukarka o bardzo dużej rozdzielczości, HRP 1000 R3, jest przystosowana do zapewnienia logistycznej identyfikowalności wyrobów przemysłowych przy użyciu kodu kreskowego GS1 128.

Walce poliuretanowe Ligumpren

Ligumpren to nowa, poliuretanowa powłoka walców, która zapewnia większą mechaniczną wytrzymałość oraz dłuższą trwałość niż powłoka gumowa. Odporna na szkodliwe działanie wielu substancji znajduje swe zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach przemysłu.

Historia powstania Touch Mouse w zespole badawczym Microsoft Research

Jak zmienia się koncepcja produktu na drodze od badań do realizacji? W przypadku dotykowej myszy Microsoft potrzebna była kolekcja prototypów, współpraca między transatlantyckimi zespołami i mnóstwo testów z udziałem użytkowników.

Avargraf ma nowe urządzenie do cyfrowego finishingu

W ostatnim czasie w ofercie firmy Avargraf pojawiła się nowa linia do obróbki po druku cyfrowym, C.P. Bourg Near-Line, składająca się z podajnika arkuszy zadrukowanych cyfrowo – BSF, modułu BCM-e i finiszera BM-e.

Ikonos wprowadza platformę B2B

Opolski dystrybutor i producent materiałów do druku wielkoformatowego wprowadził platformę B2B (business-to-business). Jest to kolejny krok firmy mający zagwarantować odbiorcom wyższy poziom obsługi oraz szereg korzyści.

Adobe udostępnia przedpremierową wersję nowego narzędzia HTML5 do projektowania interakcji i ruchu na stronach internetowych

Firma Adobe poinformowała o pierwszej, dostępnej publicznie wersji przedpremierowej produktu Adobe Edge, nowego narzędzia HTML5 do projektowania ruchu i interakcji, które umożliwia wprowadzanie na stronach internetowych animacji podobnych do elementów tworzonych w programie Flash Professional z wykorzystaniem standardów HTML, JavaScript i CSS. Z uwagi na szybkie zmiany wokół HTML5 firma Adobe przyjęła w przypadku Adobe Edge otwarte podejście do projektowania i udostępnia to oprogramowanie w serwisie Adobe Labs znacznie wcześniej niż zwykle – jeszcze przed powstaniem wersji beta – aby umożliwić użytkownikom wyrażanie opinii i wpływ na kształt produktu finalnego.

Uszlachetnianie po holendersku

W marcu 2012 Vinfoil przy współpracy z KBA wprowadzi nowe rozwiązanie do oszczędzania folii aż do 80% – pod nazwą MFU (Multiple Foil Use). Obecnie Vinfoil ma w swoim portfolio model Infigo 110, który może nawet sześciokrotnie zmniejszyć zużycie folii.

Nowe drukarki do etykiet firmy Brother

Firma Brother wprowadziła na rynek dwie nowe drukarki etykiet: PT-2030VP i PT-2730VP. Urządzenia te zostały przygotowane z myślą o ich wszechstronnym wykorzystaniu w biurach, sklepach, placówkach ochrony zdrowia, magazynach, hotelach, restauracjach czy domach. Za ich pomocą oznakowanie kopert, nośników CD/DVD, identyfikatorów, materiałów biurowych czy środków trwałych staje się proste, szybkie, wygodne i wyjątkowo trwałe.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.