Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Natura GA firmy Michael Huber

Firma Michael Huber jeszcze w tym roku wzbogaci swoją najnowszą serię farb Resista Qu!ckfast o nowy produkt, Natura GA.

Aficio SP 1210N firmy Ricoh

Ricoh zaprezentował dzisiaj Aficio SP 1210N, drukarkę laserową do szybkiego i wydajnego druku czarno-białego. Dzięki kompaktowej obudowie i niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania (TCO) urządzenie jest idealną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Seria MC800 – nowa propozycja Oki dla małych firm

Zainspirowana doskonałym przyjęciem wielofunkcyjnego urządzenia (MFP) MC860, firma Oki wprowadza na rynek nową serię urządzeń MC800 drukujących w kolorze na nośnikach A3/A4. Urządzenia stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rosnącego w siłę segmentu małych przedsiębiorstw oraz grup roboczych.

Zamień drukarkę Lexmark w urządzenie wielofunkcyjne

Lexmark przedstawił Lexmark 6500e MFP Option, moduł oferujący zaawansowane możliwości skanowania i obiegu dokumentów w środowiskach wymagających dużego zużycia papieru. Nowy skaner rozwija możliwości monochromatycznych drukarek laserowych T650, T652 i T654, dodając do tej nagradzanej rodziny urządzeń drukujących rozwiązania charakterystyczne dla urządzeń wielofunkcyjnych.

Najnowszy bufor do druku ABC/ALLIED

Firma ABC/ALLIED wprowadziła na rynek nowy płyn buforujący do druku bez IPA (alkohol izopropylowy). Hi Fi Fount to dodatek buforowy do wody, pozwalający na łatwe wyeliminowanie alkoholu izopropylowego z druku offsetowego, przygotowany do pracy z każdym typem wody.

Biurowy wielozadaniowiec Brother DCP-9055CDN

Firma Brother, wprowadza na rynek nowe kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne DCP-9055CDN, które pełni funkcje drukarki, skanera i kopiarki.

Canona seria Pixma bogatsza o pięć nowych modeli

Firma Canon poszerzyła serię atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Pixma o pięć nowych modeli. Wszystkie łączą zaawansowane technologie z innowacyjnym oprogramowaniem, co zdaniem producenta gwarantuje doskonałe rezultaty.

Nowości Stora Enso

W ostatnim czasie rodzina tektur Cupforma wytwarzanych w należących do Stora Enso zakładach Imatra powiększyła się o nowy materiał – Cupforma Natura, będący ekonomiczną i ekologiczną alternatywą dla firm specjalizujących się w produkcji kubków do napojów.

Atrakcyjny wygląd i większa wytrzymałość etykiet z foliami do laminowania

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek asortyment nowych folii do laminowania PP oraz PET o różnorodnych grubościach i wykończeniach. Błyszczące, matowe i teksturowe wersje folii pozwalają na uzyskanie unikalnych efektów w zakresie wyglądu i funkcjonalności zarówno na foliowych, jak i papierowych etykietach w szerokim zakresie zastosowań.

Drukarka kodów Tiflex

Nowa atramentowa drukarka o bardzo dużej rozdzielczości, HRP 1000 R3, jest przystosowana do zapewnienia logistycznej identyfikowalności wyrobów przemysłowych przy użyciu kodu kreskowego GS1 128.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.