Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

54-calowy premierowy ekoploter Mutoh ValueJet 1324

Nowy ValueJet 1324 (VJ-1324) to następca bestsellerowego VJ-1304. Został wyposażony w najnowocześniejsze 1440-dyszowe głowice DX6 podwyższające jego prędkość dwukrotnie do 27,9 m2/h, a także w sprawdzony i opatentowany system druku falą z przeplotem.

Nowe kartony Stora Enso klasy premium do produkcji opakowań luksusowych

Należąc do liderów rynkowych w zakresie podłoży opakowaniowych, Stora Enso stale wzbogaca portfolio swoich produktów i usług skierowanych do branży opakowań luksusowych. Już w ubiegłym roku jej flagowy wyrób w tej dziedzinie – karton Ensocoat – został udoskonalony i wprowadzony w dwóch wersjach (jedno- i dwustronnie powlekanej), wzbudzając duże zainteresowanie wśród producentów luksusowych marek. Czwarty kwartał br. przynosi z kolei premierę udoskonalonej wersji kartonu Performa White, dedykowanego do produkcji opakowań na kosmetyki i środki do pielęgnacji urody.

Canon rozszerza platformę uniFLOW na urządzenia mobilne

Firma Canon wprowadziła do sprzedaży wersję 5.1 rozwiązania uniFLOW, rozszerzając pierwszą w branży pojedynczą platformę do zarządzania procesami skanowania i druku o obsługę urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Organizacje mogą zaoferować personelowi i gościom możliwość zdalnego drukowania na drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych oraz korzystania z urządzeń mobilnych w sposób bezpieczny, a zarazem pozwalający na efektywną kontrolę kosztów.

Folia MacDermid Autotype do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych

Rosyjska firma Vita-Print, specjalizująca się w sitodruku, zdobyła wysoką pozycję jako producent paneli sterowania dzięki zastosowaniu do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych sprężystej folii poliestrowej MacDermid Autotype z twardą powłoką.

Debiut Xerox CiPress 500

Atramentowy system produkcyjny Xerox CiPress 500, jedyne na świecie bezwodne inkjetowe urządzenie osiągające wysokie prędkości, zadebiutował na targach Graph Expo 2011 w USA w połowie września. System został w teście konsumenckim określony mianem „rewolucyjnego zmieniającego obliczę przemysłu rozwiązania”.

Eizo stawia na ekologię – dwa nowe modele z serii EcoView

W ofercie Eizo pojawiły się dwa nowe monitory do zastosowań biurowych z serii EcoView. Modele FlexScan EV2335 i EV2315W mają 23" panele o rozdzielczości full HD. Urządzenia z serii EcoView spełniają najwyższe standardy z zakresu ekologii, ergonomii oraz wydajności energetycznej. Obydwa monitory mają matryce z podświetleniem LED nie zawierającym rtęci, pobierające zaledwie 16 W energii podczas typowej pracy.

Nowe skanery Canona

Firma Canon wprowadza na rynek nowe modele skanerów. Wydajny kompaktowy skaner nabiurkowy imageFORMULA DR-M160 jest dedykowany wymagającym grupom roboczym, które oczekują szybkich, niezawodnych i doskonałych pod względem jakości rozwiązań w zakresie skanowania. Z kolei kompaktowy skaner imageFORMULA DR-C125 jako pierwszy tego typu produkt na rynku został wyposażony w pionowy system transportu dokumentów w kształcie litery „J”.

Brother DCP-7065DN – sieciowa, laserowa, wielofunkcyjna

Firma Brother wprowadziła na rynek nowe sieciowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne. DCP-7065DN to czarno-biała drukarka, skaner oraz ksero w eleganckiej kompaktowej obudowie. Wysoka prędkość druku, możliwość pracy w sieci przewodowej, niskie zużycie energii i automatyczny druk dwustronny to niektóre z cech, dzięki którym to urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich biur stawiających na ekonomiczne rozwiązania jak i dla użytkowania domowego.

Epson AcuLaser C1700 – kompaktowa drukarka kolorowa

Epson AcuLaser C1700 to pierwsza na polskim rynku kolorowa drukarka laserowa z nowej rodziny drukarek laserowych zaprojektowanych zgodnie z nową strategią firmy – „Z myślą o biznesie” (ang. Engineered for Business). Do końca 2011 roku na rynek trafi łącznie 11 modeli monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych z tej nowej serii.

Nowe technologie i systemy druku świadczą o szybko postępującej integracji firm Canon i Océ

W dniu 2 września firmy Canon Europe i Océ wprowadziły do sprzedaży dwa opracowane wspólnie systemy druku produkcyjnego: Océ VarioPrint DP Line, serię systemów czarno-białych, oraz Canon imageRUNNER ADVANCE C9000S PRO, niskonakładową drukarkę kolorową nowej generacji. Wspólne opracowanie nowej technologii to kolejny dowód na to, że firmy Canon i Océ są razem silniejsze i przygotowane lepiej niż kiedykolwiek, aby zapewnić klientom dostęp do najszerszej i najbardziej zaawansowanej oferty profesjonalnych rozwiązań druku.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.