Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Bizhub 36 i bizhub 42 – nowe urządzenia wielofunkcyjne A4 dla profesjonalistów

Bizhub 36 i bizhub 42 to pierwsze monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta do druku w formacie A4, które umożliwiają także drukowanie arkuszy A3. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwalają również na pełną integrację z biurowym środowiskiem sieciowym.

Plotery ekologiczne Zenith DX5 1801/1802

Zenith DX5 1801 i 1802 to nowość na polskim rynku ploterowym. Te ekosolwentowe drukarki z nowoczesnymi głowicami Epson DX5 z pewnością zainteresują drukarnie i agencje reklamowe nie tylko jakością druku, ale także atrakcyjną ceną.

Nowe urządzenia do obsługi aplikacji i protokołów sieciowych

Firma Infortrend wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenia Network Attached Storage, przeznaczone dla średnich i małych firm. Najważniejsze cechy nowych systemów to deduplikacja zapewniająca optymalne wykorzystanie zasobów oraz system plików ZFS gwarantujący pełną integralność danych. EonNAS Pro i EonNAS 1000 oferują kompleksową obsługę protokołów sieciowych, umożliwiając obsługę aplikacji na poziomie plików i bloków danych za pośrednictwem jednego urządzenia oraz udostępnianie danych pomiędzy różnymi stacjami roboczymi w firmie.

LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy dla producentów pudełek i opakowań

Koncern Stora Enso wprowadził do swojej oferty nowy rodzaj papieru pokryciowego, stworzony przy ścisłej współpracy z firmami specjalizującymi się w wytwarzaniu i przetwórstwie pudełek i opakowań z tektury falistej. LumiLiner charakteryzuje się gramaturą 90 g/m2 i łączy w sobie miękkość typową dla papierów niskogramaturowych z pulchnością i odpornością na rozdarcia, jakie cechują papiery o wyższych gramaturach.

Przenośny biznesowy skaner Epsona

W połowie stycznia Epson wprowadził na polski rynek szybki i prosty w obsłudze przenośny biznesowy skaner WorkForce DS-30 zaprojektowany z myślą o skutecznym zarządzania dokumentami w podróży. Małe wymiary (276×50×36,5 mm), niewielki ciężar (325 g) i dołączony futerał czynią ten skaner bardzo poręcznym urządzeniem, które zabrane w podróż znakomicie ułatwi szybkie zarchiwizowanie różnych dokumentów papierowych – podpisanych umów, wypełnionych formularzy czy wizytówek – i przesłanie ich do biura dla dalszej obróbki.

Materiały etykietowe UPM Raflatac z technologią 3M

Najnowszy produkt firmy UPM Raflatac do etykietowania artykułów trwałego użytku został stworzony z wykorzystaniem technologii firmy 3M. RD 300 i RD 932 – kleje rozpuszczalnikowe o dużej wytrzymałości, przeznaczone do stosowania na trudnych podłożach i w wymagających warunkach – oferują doskonałą adhezję końcową etykiet wykorzystywanych do różnego rodzaju artykułów trwałego użytku.

Nowe drukarki HP Scitex

W końcu ub.r. na SGIA Expo w Barcelonie firma HP zaprezentowała nową ofertę, obejmującą drukarki: HP Scitex FB7600, HP Scitex XP5500 i HP Scitex XP2500, a także EskoArtwork i-cut Suite, workflow do urządzeń HP Scitex.

Bizhub PRO C6000L – premiera Konica Minolta

Konica Minolta wprowadza na polski rynek nowy system produkcyjny do niskonakładowego druku kolorowego – bizhub PRO C6000L. Jest przeznaczony dla drukarń i punktów poligraficznych, które potrzebują urządzeń do druku niskonakładowego lub takich, które dopiero zamierzają wejść na rynek cyfrowego druku produkcyjnego.

Adobe udostępnia Photoshop Lightroom 4 beta

Firma Adobe przedstawiła oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4 w wersji beta na platformy Windows i Mac. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i fotografom zawodowym szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Wersja beta jest dostępna publicznie do bezpłatnego pobrania w serwisie Adobe Labs.

Nowy skaner Canona

Od stycznia br. jest w sprzedaży Canon ImageFORMULA P-215 – najszybszy, jak podaje producent, zasilany z portu USB skaner dla małych lub domowych środowisk biurowych, a także profesjonalistów pracujących zdalnie. Nowy, ultrakompaktowy, przenośny model jest kompatybilny z systemami Mac i PC.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.