Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe drukarki etykiet Intermec

Nowa rodzina drukarek biurkowych Intermec umożliwia intuicyjną, elastyczną i inteligentną obsługę druku etykiet w ilościach nieprzemysłowych. Drukarki opracowano z myślą o branżach: transportowej, kurierskiej, magazynowej, medycznej, produkcyjnej oraz do zastosowań biurowych. Urządzenia zaprezentowano na globalnych targach LogiMAT w Niemczech (13–15 marca, Stuttgart).

Adobe Photoshop Lightroom 4 już w sprzedaży

W dniu 6 marca 2012 r. firma Adobe poinformowała o dostępności oprogramowania Adobe Photoshop Lightroom 4 na platformy Mac OS i Windows. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania środowiskiem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i zawodowym fotografom szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Oprogramowanie Lightroom 4 zostało zaprezentowane w styczniu br. jako wersja beta. Lightroom 4 oferuje dopracowaną technologię doskonałego przetwarzania cieni i rozjaśnień, możliwość tworzenia fotoksiążek, dodatkowe funkcje regulacji lokalnej oraz rozszerzoną obsługę wideo.

Nowe urządzenia Canon Pixma

W kwietniu br. wejdą do sprzedaży urządzenia wielofunkcyjne Canon Pixma MX715 i MX895, z udoskonaloną funkcjonalnością i trybami kreatywnymi, które czynią wydruk ze smartfonów i tabletów prostszym niż kiedykolwiek wcześniej.
Nowe modele, zastępujące urządzenia Pixma MX885 i MX870, wyróżniają się stylowym designem i imponującą prędkością drukowania materiałów kolorowych.

Papiery panoramiczne

Innowacyjne papiery panoramiczne Mohawk, oferowane wyłącznie przez Europapier Impap, pozwalają na zauważenie wszystkich detali w fotoksiążkach, broszurach, prezentacjach firmowych. Papiery dają wrażenie bezbłędnego zadrukowania wzdłuż grzbietu książek, dzięki czemu strony wyglądają bardzo przejrzyście.

Udoskonalony karton Performa White

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek udoskonalonej wersji kartonu Performa White, przeznaczonego do produkcji opakowań na kosmetyki i perfumy. Tym samym oferta działu Renewable Packaging skandynawskiego producenta została poszerzona o kolejny, wysokogatunkowy materiał dedykowany dla tego segmentu rynkowego.

Nowy pistolet firmy Bühnen

Nowy pistolet firmy Bühnen, HB 950, do urządzeń zbiornikowych, charakteryzuje się wieloma cechami, które zapewniają komfortowe nakładanie kleju. Możliwość obsługi pistoletu jedną ręką nie tylko czyni urządzenie elastycznym, ale również daje obsługującemu poczucie sprawowania pełnej kontroli nad aplikacją. Wszystko dzięki ergonomicznemu uchwytowi i możliwości podwieszenia pistoletu.

Nowe drukarki Mimaki

Firma Mimaki Engineering wprowadziła na rynek dwie nowe drukarki – linia JV400 oferuje szybszy druk i lepszą jakość, ale nie kosztem innych parametrów. JV400-130/160LX to drukarka lateksowa korzystająca z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Solwentowa drukarka atramentowa JV400-130/160SUV utrwala atrament diodami UV. Modele będą dostępne na wiosnę br.

Płyty nyloflex FAM Digital

Flint Group Flexographic Products, po udanym wprowadzeniu na rynek USA płyt nyloflex FAM Digital, teraz wprowadza na światowe rynki cyfrowe fotopolimerowe płyty o średniej twardości, doskonałe do uzyskania wyraźnego rysunku drobnych elementów graficznych i łagodnych przejść tonalnych.

Lakierowanie z metalicznym połyskiem

Lakier MiraFoil firmy Henkel zapewnia zrównoważony rozwój i uzyskanie wartości dodanej niemieckiemu producentowi opakowań kartonowych z nadrukiem, topac GmbH. MiraFoil to przyjazny dla środowiska lakier UV, nadający efekt metalicznego połysku – korzystniejsza kosztowo alternatywa dla laminowania folią i hot stampingu. Lakier jest aplikowany inline, można go nakładać wybiórczo i zadrukowywać. Może być stosowany do papierów, kartonów lub plastików.

Butelkowanie z drukarką Domino

Drukarka Domino A320i, najnowszy produkt z bestsellerowej serii strumieniowych drukarek atramentowych, już okazał się cennym nabytkiem dla belgijskiego producenta napojów bezalkoholowych Evidel, zapewniając druk po naciśnięciu jednego przycisku i wzrost produkcji.

Z ostatniej chwili

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

W dniach 12–14 marca 2019 r. na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędzie się czwarta edycja targów CCE International – jedynej w Europie wystawy handlowej z dziedziny produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu. Równocześnie odbędą się już po raz jedenasty targi poświęcone obróbce papieru, foli i taśm – ICE Europe.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu