Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Technologia HP ePrint

Dedykowany zarówno dla dużych, jak i dla małych firm, HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw to nowe urządzenie wielofunkcyjne, które mimo skromnych gabarytów zapewnia swoim użytkownikom nie tylko szerokie wsparcie w obszarze szybkiego drukowania, faksowania i skanowania, ale też większą mobilność i wydajność firmy.

Zmodyfikowany Durst Rho 1000L do druku UV

Firma Durst zaprezentowała nowy produkcyjny ploter do druku w technologii UV. Rho 1000L to modyfikacja cenionej i wielokrotnie nagradzanej linii Rho 1000. Ten 7,5–tonowy Durst to maszyna stuprocentowo produkcyjna.

Nowy spektofotometr Barbieri

Firma Barbieri wprowadziła na rynek przenośny spektofotometr Spectropad do oceny barw w poligrafii, stworzony z myślą o producentach profesjonalnego druku cyfrowego. Urządzenie pomiarowe może być wykorzystywane do badania szerokiej gamy mediów (m.in. banerów, tektury, tekstyliów, PVC czy winylu) wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości cyfrowych druków wielkoformatowych. Zintegrowany z aplikacją ekran dotykowy natychmiast pokazuje wyniki wykonywanych pomiarów.

Walce Ligum wolne od DOP

Od października 2010 roku mieszanki gumowe stosowane na walcach graficznych koncernu Ligum-Westland nie zawierają plastyfikatora – ftalanu dioktylu – czyli są „wolne od DOP”. Jednym z głównych celów polityki koncernu Ligum-Westland jest wywieranie dużego nacisku na ekologię. W jego zakładach wprowadzane i przestrzegane są surowe procedury dotyczące pozytywnego działania na rzecz ochrony środowiska.

Ekologiczne drukarki igłowe OKI

Firma OKI, przygotowując najnowszą linię drukarek igłowych, dołożyła starań, aby poziom zużycia energii przez te urządzenia był możliwie najniższy. Przykładowym rozwiązaniem, przyczyniającym się do osiągania wymaganych wskaźników wpływu na otoczenie, jest zastosowanie w drukarkach serii ML5700eco materiałów eksploatacyjnych o przedłużonej żywotności.

Nanotechnologia w zakładach Imatra: przełomowy projekt inwestycyjny Stora Enso

Koncern Stora Enso podjął kolejny znaczący krok naprzód w zakresie innowacyjnych technologii, umożliwiających pozyskiwanie materiałów odnawialnych. W należących do firmy zakładach Imatra w Finlandii powstanie fabryka celulozy mikrofibrylowanej (MFC), na razie niedostępnej w wersji na sprzedaż. Ten nowy, odnawialny materiał znajdzie zastosowanie w produkcji opartych na włóknach papierów i kartonów, barierowych materiałów opakowaniowych i innych aplikacjach z obecnej i przyszłej oferty Stora Enso.

Xerox i Cisco łączą siły i doświadczenie

Xerox Corporation i Cisco zawierają sojusz w celu uproszczenia zarządzania procesami IT, dzięki usługom „w chmurze” (cloud computing) i rozwiązaniom technologicznym, łączącym rozwiązania sieciowe oraz druk. Celem współpracy jest dostarczenie klientom szerokiego pakietu usług z obszaru zarządzania drukiem oraz outsourcingu IT (ITO), świadczonych przez Xerox poprzez inteligentną infrastrukturę sieciową firmy Cisco.

Nowości w ofercie KML Solutions

Firma KML Solutions, autoryzowany dealer Rolanda, wprowadziła do swojej oferty nowości. Są wsród nich ploter hybrydowy VersaUV LEJ-640, o szerokości 160 cm, najnowsze rozwiązanie Rolanda oparte na wielokrotnie nagradzanej już technologii VersaUV, a także pierwszy na świecie biurkowy ekosolwentowy ploter drukująco-tnący do druku atramentami metalicznymi.

Elektrostatyczna folia ClingZ

Dyskret sp. z o.o., dostawca niszowych mediów do druku – m.in. adhezyjnej folii Penstick – wprowadza na polski rynek kolejną innowację: elektrostatyczną folię ClingZ. Materiał ma niezwykłe właściwości: nie posiada kleju, a przylega do prawie wszystkich suchych wewnętrznych powierzchni: tynku, tapet, szyb, drewna, marmuru, metalu, PVC, papieru, poliwęglanu, powierzchni lakierowanych itd.

Epson ułatwia korzystanie z profili ICC użytkownikom drukarek Stylus Pro GS6000

W odpowiedzi na potrzeby klientów firma Epson opracowała program kwalifikowania nośników, który tworzy bazę danych zalecanych powłok wraz z zoptymalizowanymi profilami ICC. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom drukarki Epson Stylus Pro GS6000 rozpoznać zalecany profil za pomocą wyboru z listy w bazie online, eliminując potrzebę samodzielnego tworzenia profili oraz kontaktu z dostawcą rozwiązań RIP za każdym razem, gdy zostanie wybrany inny rodzaj nośnika lub inna marka.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu