Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Atramenty Mutoh NanoResin UMS

Podczas targów FESPA 2013 firma Mutoh zaprezentowała nową generację atramentów o innowacyjnej formule opartych na bazie żywic.

Nowe Xerox WorkCentre 7800

W lipcu Xerox zaprezentował serię WorkCentre 7800 z architekturą Cisco TrustSec zabezpieczającą firmowe dane. Urządzenia wielofunkcyjne wyposażone są również w kontroler ConnectKey, który umożliwia druk w chmurze i z urządzeń mobilnych.

Regenerowane urządzenia Canona

Canon Europe wprowadził do sprzedaży cztery regenerowane wersje popularnych urządzeń wielofunkcyjnych (MFD) formatu A3: czarno-białe modele iR3025Ne, iR3045Ne, iR5065Ne oraz kolorowy model iRC3580Ne. Urządzenia są regenerowane w zakładach Canona w Giessen w Niemczech. Doświadczenie i wiedza zespołu, nabyta w ciągu ponad 40 lat produkcji kopiarek, pozwala na zregenerowanie urządzeń z wykorzystaniem nawet 93% istniejących komponentów (według wagi), co minimalizuje zapotrzebowanie na nowe zasoby i ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Brother P-touch H300 – wygodne etykietowanie w wersji mobilnej

Nowa, przenośna drukarka etykiet firmy Brother P-touch H300, do zastosowań profesjonalnych i domowych, pozwala na szybkie i wygodne etykietowanie dokumentów i sprzętów.

Zwiększ zyski ze sprzedaży i wzbudź zaufanie klientów dzięki pełnokolorowej drukarce bonów

TM-C710 to obecnie jedyna na rynku, jak zapewnia Epson, drukarka POS do drukowania kolorowych bonów, która ze względu na niewielkie rozmiary doskonale sprawdzi się w każdym punkcie kasowym. To wielofunkcyjne urządzenie szczególnie przydatne podczas kampanii reklamowych zwiększy zyski ze sprzedaży i pomoże wzbudzić zaufanie klientów. Możliwość drukowania kolorowych bonów w chwili transakcji, jaką daje drukarka TM-C710, pozwoli dostosować ofertę do każdego.

Biznesowe aplikacje mobilne do wydajnego przetwarzania dokumentów

Firma Canon Europe zaprezentowała CaptureOnTouch Mobile Tool Kit dla systemu iOS i CaptureOnTouch Mobile SDK dla urządzeń pracujących w systemie Android – narzędzia, które pozwolą zaoferować rozwiązania jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb związanych z systemem pracy mobilnej. Oba nowe zestawy narzędzi programowych pozwalają partnerom firmy Canon rozwijać aplikacje mobilne o funkcje takie jak np. skanowanie wsadowe – dla skanerów z linii imageFORMULA.

Adobe Photoshop Lightroom 5

W czerwcu firma Adobe poinformowała o dostępności programu Adobe Photoshop Lightroom 5 dla systemów operacyjnych Mac OS oraz Windows. Produkt dostępny jest w indywidualnej licencji, a także w ramach członkostwa Adobe Creative Cloud. Stworzony zarówno dla miłośników fotografii, jak i profesjonalistów Lightroom 5 powiększa liczbę najważniejszych funkcji edycji zdjęć oraz znacząco usprawnia przepływy pracy. Od początku kwietnia br. program był dostępny publicznie w wersji beta.

PaperTyger – papier laminowany

W czerwcu br. Antalis Poland wzbogacił swoją ofertę o PaperTyger – laminowane papiery przeznaczone do zastosowań długookresowych. PaperTyger powstał z połączenia papieru z warstwą laminatu. Dzięki temu charakteryzuje go długotrwałość i wytrzymałość podłoży syntetycznych przy jednoczesnym zachowaniu możliwości zadruku i obróbki właściwych dla papieru.

Nowy Xerox IJP 2000 na potrzeby reklamy wewnętrznej

Rośnie zapotrzebowanie na duże reklamy typu indoor: plakaty, grafikę w punktach sprzedaży i banery. Dzięki dużej szybkości nowego urządzenia szerokoformatowego Xerox IJP 2000 usługodawcy mogą wykonywać więcej tego rodzaju zleceń w krótszym czasie.

Nowa seria drukarek bizhub

Najnowsza seria bizhub 3300P, 4000P i 4700P powstała z myślą o efektywności. Dzięki kompaktowym rozmiarom i zoptymalizowanej wydajności nowe modele stanowią znakomite rozwiązanie dla małych i średnich grup roboczych. Każdy z modeli wyposażono w specjalnie dobrany zestaw cech i parametrów, na których podstawie użytkownik może z łatwością wybrać ten, który w najwyższym stopniu będzie odpowiadał jego potrzebom.

Z ostatniej chwili

Niektórzy przepowiadali, że drukowanych książek nie będzie, tymczasem obserwujemy, że nie brakuje ich na rynku, a wydawcy wspólnie z drukarniami dziełowymi zaskakują czytelników nowymi pomysłami na uatrakcyjnienie odbioru treści, których realizacja jest możliwa dzięki nowoczesnym technologiom. Jak się okazuje, mimo mniejszych nakładów publikacji liczba i różnorodność tytułów wciąż rośnie, a wielbiciele tradycyjnych książek nadal po nie sięgają. Z tym większą przyjemnością Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator wydarzeń branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na konferencję „Święto Książki”, która odbędzie się 21 marca 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Nimbus, mieszczącym się przy Al. Jerozolimskich 98 w Warszawie.

Trzecie w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o nadchodzących targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), na których będzie ono dystrybuowane. Tematami przewodnimi będą: innowacyjne opakowania i etykiety (m.in. IML, shrink sleeve, booklet, peel-of, twin feeder, z kodem RFID); maszyny i urządzenia do produkcji opakowań; innowacyjne uszlachetnianie opakowań; znakowanie opakowań; kontrola jakości ich produkcji; systemy gospodarowania odpadami.

Podczas właśnie zakończonych targów RemaDays 2019, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 13–15 lutego, firma SoftPlast dostarczająca urządzenia i akcesoria do produkcji plandek, namiotów, banerów i rolet okiennych, na swoim stoisku pokazała m.in. kilka rodzajów zgrzewarek oraz system domingowy UV Flexadome do produkcji etykiet i naklejek z efektem 3D.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu