Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Efekt Chip-Off Weilburgera

Branża poligraficzna i opakowaniowa stale szukają nowych możliwości wykańczania druku oraz innowacyjnych materiałów, dzięki którym można osiągnąć interesujące efekty. Taki nowoczesny proces wprowadziła na rynek firma Weilburger Graphics GmbH we frankońskim Gerhardshofen, wspólnie z Merck KGaA i Model Kramp GmbH. Nazwano go Chip-Off effect coating. Jest to dwuskładnikowy laminat, który może zostać naniesiony na zadrukowaną powierzchnię przez maszynę drukującą przy użyciu jednego zespołu lakierującego z suszeniem UV. Innowacyjny efekt powstaje dzięki zróżnicowanemu napięciu powierzchniowemu dwóch lakierów, co przyczynia się do powstania ciekawej optycznie i dotykowo trójwymiarowej struktury.

Nowy materiał etykietowy

Firma UPM Raflatac dodała do cieszącej się dużą popularnością gamy ProLiner nowy produkt. PP White TC 60 RH 9 ProLiner PP30 to połączenie wysokiej jakości, uniwersalnego, foliowego materiału wierzchniego, kleju topliwego o wysokiej przylepności oraz rewolucyjnego podkładu ProLiner PP30. Połączenie to zapewnia doskonałą wydajność produkcyjną i rentowność w etykietowaniu wielkonakładowym.

Energooszczędne i inteligentne systemy oświetlenia oparte na technologii LED

Długowieczność, innowacyjność, szybkość włączania i wyłączania, naturalne białe światło, elastyczne i oszczędne zarządzanie mocą, precyzyjne ukierunkowanie strumienia świetlnego, ekologia i bezpieczeństwo użytkowania – to tylko niektóre korzyści, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu inteligentnych i energooszczędnych systemów oświetleniowych firmy Siled sp. z o.o. z Gdańska. Zastosowanie ich w zakładzie poligraficznym może przynieść użytkownikowi nawet do 60% oszczędności związanych z wykorzystaniem energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie hal produkcyjnych. Stanowią one alternatywę dla firm, które poszukują redukcji kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości wyrobu.

Nowa sublimacyjna transferowa drukarka inkjetowa Mimaki TS34-1800A

Firma Mimaki wprowadza na rynek inkjetową drukarkę sublimacyjną TS34-1800A. Nowy model został stworzony specjalnie pod kątem transferowego rynku sublimacyjnego, oczekującego wysokiej jakości i prędkości. Sublimacyjny druk transferowy jest szeroko wykorzystywany w produkcji odzieży sportowej ze względu na jego elastyczność i szybkie schnięcie materiału poliestrowego, jak również na rosnącym rynku oznakowań „miękkich”, takich jak flagi, banery do wnętrz czy tkaniny dekoracyjne.

Nowe urządzenia wielofunkcyjne HP

HP wprowadza na polski rynek m.in. urządzenie wielofunkcyjne HP ENVY110 e-AIO, z dużym, kolorowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie łączy funkcje drukarki, skanera, kopiarki i eFax z szeregiem innowacyjnych funkcji: dostępem do Internetu, pracą w sieci bezprzewodowej oraz drukowaniem zdalnym. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników domowych, przykładających dużą wagę także do wyjątkowego stylu i elegancji.

Livonia Print: produkcja wysokojakościowych książek z Müller Martini

Livonia Print z siedzibą w Rydze to jeden z największych zakładów poligraficznych na Łotwie i w całym regionie Europy Środkowej, specjalizujących się w produkcji dziełowej. To także firma, która odnotowuje na swoim koncie sukcesy mimo trudnej sytuacji rynkowej. Działająca od 2007 roku, konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, koncentrując się na produkcji wysokojakościowych książek, głównie w oprawie twardej. Jej odbiorcami są wydawcy dziełowi, przede wszystkim skandynawscy. Równie bliskie relacje Livonia Print zbudowała z dwoma strategicznymi partnerami technologicznymi, wśród których od początku jej działania jest firma Müller Martini.

Ricoh Europe wprowadza nowe rozwiązanie biurowe Print&Share

Print&Share to rozwiązanie biurowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Automatyzuje personalizację i dystrybucję dokumentów, zapewnia oszczędności kosztów, jest bardzo intuicyjne i może zredukować czas przeznaczany na czynności administracyjne aż o 87%.

Epson WorkForce: ekonomiczne atramentowe kombajny A3+

Firma Epson po raz pierwszy wkracza na rynek atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3+ prezentując nowe drukarki atramentowe z rodziny WorkForce. Modelom wielofunkcyjnym WorkForce WF-7525 i WF-7515 towarzyszy jednofunkcyjny WF-7015. Urządzenia dostępne będą w Polsce od grudnia br.

Nowa Pixma PRO-1

Canon wprowadził na rynek nową drukarkę z serii Pixma Pro – Pixma PRO-1, pierwszy na świecie model A3+ wyposażony w zestaw 12 atramentów. Drukarka gwarantuje najwyższą jakość wydruków zarówno monochromatycznych, jak i kolorowych. Wyjątkowa jakość wydruku sprawia, że urządzenie sprosta wymaganiom studia fotograficznego i sprawdzi się przy produkcji komercyjnych wystaw. Drukarka charakteryzuje się także innowacyjnym designem inspirowanym systemem EOS.

Nowy laminat Retail Eco SWP

Nowy termiczny laminat etykietowy dla wag samoobsługowych Retail Eco SWP (Self-service Weigh-Price) został udoskonalony w celu zmniejszenia kosztów oraz zredukowania niekorzystnego wpływu na środowisko. Jest to produkt opracowany specjalnie dla samoobsługowych wago-etykieciarek, a każdy jego element został zaprojektowany z myślą o ekonomicznej i ekologicznej pracy.

Z ostatniej chwili

17 października 2018 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D, połączona z otwartymi targami druku 3D oraz Strefą Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Jak zapewniają organizatorzy, ma być to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 11–13 września br. odbyło się Forum Technologiczne, jakie firma Mark Andy, producent wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych, zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym. W wydarzeniu pod nazwą „The Power of Hybrid Forum” (Siła rozwiązań hybrydowych) wzięło udział prawie 300 klientów z całej Europy, grupa dziennikarzy branżowych z różnych krajów, przedstawiciele Mark Andy Europe oraz CEO firmy, a także goście specjalni: studentki-laureatki tegorocznego konkursu designerskiego „Mark Andy Student Awards” na najlepszy projekt opakowania giętkiego i etykiety.

Firma Meblik, producent mebli dla dzieci i młodzieży, jako pierwsza w Polsce jest użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanych mebli o dodatkowe elementy kolorystyczne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu