Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Folia Aslan z efektem metalicznym

Nowa folia z efektem metalicznym Aslan ma specjalną powłokę, która zapewnia dobrą jakość i trwałość zadruku. Materiał, dostępny w kolorze złotym i srebrnym, wyróżnia powierzchnia o wysokim połysku. Folia charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne – od 3 do 5 lat – dlatego też nadaje się do zastosowań outdoorowych.

Korekcja kolorów w fotografii i wideo

Nowy produkt firmy Datacolor – SpyderCHECKR 24, umożliwia precyzyjną kalibrację kolorów i punktu bieli aparatów fotograficznych. Ze względu na niewielkie rozmiary i kompaktową formę polecamy jest do zdjęć w plenerze.

Outsourcing druku – print management

Każdego roku na świecie produkuje się około 300 milionów ton papieru. Według różnych szacunków, duża część tej produkcji jest zużywana na cele nie zawsze przemyślane, czy konieczne. Warto dokładniej zastanowić się nad tą kwestią, jest to w końcu ważny aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu, norm ISO* i oczywiście firmowych finansów.

Technologia Duplo w Mazowieckim Centrum Poligrafii

Instalacja cyfrowego systemu Duplo 2000 w Mazowieckim Centrum Poligrafii zredukowała wykonanie tu zleceń (głównie w zakresie drukowania książek niskonakładowych, w których specjalizuje się drukarnia) z dni do godzin. Wojciech Hunkiewicz, właściciel firmy, bardzo chwali sobie ten zakup podkreślając, że jego zdaniem na rynku nie ma konkurencyjnego rozwiązania. Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim podajnik, jaki posiada urządzenie Duplo. Pozwala on zbierać i łamać książkę do oprawy twardej, co znacząco przyspiesza proces jej produkcji.

Efekt 3D Moiré

Efekt druku soczewkowego zwykle jest uzyskiwany dzięki zadrukowaniu specjalnej folii – soczewkowej właśnie. Tymczasem firma swissQprint zaprezentowała na targach Fespa Digital 2014 efekt 3D Moiré, który można uzyskać na każdym przezroczystym podłożu na maszynie drukującej swissQprint wyposażonej w kanały z atramentem białym i z lakierem.

Cienki materiał z drewna

Bardzo cienkie, giętkie materiały z drewna firmy Lenderink Technologies są dostępne w trzech wersjach: cięte wzdłuż, w poprzek i półokrągłe. Najczęściej wykorzystywane są do celów dekoracyjnych, grubsze – łączone za pośrednictwem laminatu Lenderink czy specjalnych klejów, które zapewniają trwalsze połączenie.

Szybkość, jakość, wytrzymałość

Urządzenia produkcyjne Sharp to dobre rozwiązanie dla intensywnie pracujących CRD i drukarń komercyjnych. W ofercie są zarówno czarno-białe, jak i kolorowe urządzenia do profesjonalnego druku. Wyróżnia je wysokiej klasy jakość wydruków, duża wydajność i wytrzymałość. Dysponują także szeroką gamą nowoczesnych, opcjonalnych urządzeń do obróbki końcowej. Łącząc uniwersalność i modułową konstrukcję z szerokim wachlarzem obsługiwanych materiałów i wydajnością druku, pozwalają na wykonanie większej liczby zadań i zwiększenie opłacalności.

Nowe, kolorowe, wielofunkcyjne

Firma Oki Europe Ltd wprowadziła na rynek nowe kolorowe urządzenia wielofunkcyjne formatu A3: ES9455, ES9465 i ES9475 z cyfrową technologią LED. Te inteligentne urządzenia wielofunkcyjne zostały stworzone z myślą o szkołach, dużych przedsiębiorstwach i firmach, w których istnieje potrzeba drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania w dużych ilościach.

SunCure Lite – nowe farby Sun Chemical

Farby SunCure Lite, bazujące na recepturach stworzonych wspólnie z DIC – macierzystym koncernem Sun Chemical – wykorzystują potencjał drzemiący w technologii nowych, energooszczędnych lamp UV, znajdujących zastosowanie w systemach suszenia wydruków offsetowych. Ich skład chemiczny pozwala na absorpcję światła spektralnego emitowanego przez nowej generacji systemy LE-UV i LED, które w maszynach offsetowych umożliwiają bardzo szybkie czasy schnięcia wydruków, przy jednoczesnej redukcji energii niezbędnej do tego procesu nawet o 50%.

Nowej generacji cyfrowe maszyny drukujące Kodak Prosper 6000

Firma Kodak wprowadziła do swojej oferty nową rodzinę cyfrowych maszyn drukujących – Kodak Prosper 6000. Za sprawą udoskonalonych rozwiązań w zakresie prowadzenia podłoża, suszenia wydruków i nanoszenia atramentu oraz zaawansowanej technologii zarządzania, mają one wyznaczać nowe standardy w zakresie kolorowego druku cyfrowego. Maszyny przeznaczone są dla klientów z obszarów druku dziełowego, akcydensowego i gazetowego, jak też firm wykorzystujących w produkcji duże ilości zmiennych danych, np. direct mailing czy materiałów transakcyjnych.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu