Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / 10 tys. instalacji ploterów Océ ColorWave

10 tys. instalacji ploterów Océ ColorWave

Liczba zainstalowanych na całym świecie wielkoformatowych ploterów graficznych Océ ColorWave z technologią Océ CrystalPoint na początku 2018 roku przekroczyła 10 tysięcy. Urządzenia Océ ColorWave 500 oraz Océ ColorWave 700 to trzecia generacja ploterów opartych na technologii Océ CrystalPoint wprowadzonej w 2008 roku.

Océ ColorWave 500 to ploter przeznaczony do stosowania w branży produkcyjnej, architektonicznej, budowlanej i projektowo-konstrukcyjnej. Zastosowane technologie i funkcjonalności urządzenia umożliwiają drukowanie map i rysunków technicznych CAD/GIS. Z kolei model Océ ColorWave 700 spełnia wymagania firm drukujących materiały do zastosowań w branży retail (POS, oznaczenia), sektorze administracyjnym, placówkach edukacyjnych oraz agencji kreatywno-eventowych. Maszyna pozwala załadować jednocześnie do sześciu rolek nośnika. Océ ColorWave 700 obsługuje media o grubości do 0,8 mm, co predysponuje go do zadruku podłoży takich jak canvas czy tapety. Obydwa urządzenia wykorzystują hybrydową technologię nanoszenia suchego atramentu Océ CrystalPoint, opracowaną przez firmę Canon, w której nośnikiem atramentu jest żywica. Urządzenia Océ ColorWave 500 i Océ ColorWave 700 drukują - w kolorze, na niepowlekanych mediach - z prędkością do 212 arkuszy A1 na godzinę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy!

Marzec to miesiąc, w którym nie tylko przyroda, ale i nasz miesięcznik nabiera konkretnych kształtów. O co chodzi? Oczywiście o druk przestrzenny oraz innowacyjne opakowania. W tym numerze skupimy się właśnie na tych dwóch tematach. Będziemy ponadto pisać o etykietach, markach własnych, maszynach i urządzeniach do produkcji opakowań, uszlachetnianiu i znakowaniu. Nie zapomnimy również o tym, co na końcu łańcucha, czyli systemach gospodarowania odpadami.

"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu