Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / 100 milionów pobrań cyfrowych publikacji dzięki Adobe DPS

100 milionów pobrań cyfrowych publikacji dzięki Adobe DPS

Firma Adobe ogłosiła, że czytelnicy i klienci dokonali 100 milionów cyfrowych pobrań magazynów, gazet, publikacji korporacyjnych czy aplikacji stworzonych w Adobe Digital Publishing Suite (DPS) w ciągu zaledwie dwóch lat. Najlepsi współcześni wydawcy, tacy jak Fast Company, Hearst Corporation, National Geographic, Martha Stewart Living Omnimedia, Rodale, Scientific American czy Time Inc. używają DPS do publikacji cyfrowych wydań swojej prasy.

Wraz z błyskawicznym wzrostem liczby tabletów, marki takie jak Renault, Sotheby's International Realty, Stryker oraz U.S. Soccer także zdecydowały się na użycie Digital Publishing Suite w celu wzmocnienia swoich mobilnych aplikacji.
Według raportu Pew Research Center opublikowanego w tym miesiącu, jedna trzecia dorosłych Amerykanów to właściciele tabletów, co daje tradycyjnym i korporacyjnym wydawcom duże możliwości dotarcia do swoich odbiorców. Dalsze innowacje w programie Adobe Digital Publishing Suite umożliwiają wydawcom i markom zwiększenie czytelnictwa, sprzedaży i lojalności klienta. Najnowsze funkcje DPS są zaprojektowane tak, by zachęcić klientów do zakupu poprzez umożliwienie im przeglądania publikacji na stronie internetowej, bezpłatne próbki artykułów i zoptymalizowanie czytania na iPhone5 oraz urządzeniach z systemem Android.
„Adobe Digital Publishing Suite wprowadza nowe biznesowe możliwości dla wydawców i marek korporacyjnych – mówi Nick Bogaty, starszy dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu, Digital Publishing w Adobe. – 100 milionów cyfrowych pobrań plików stworzonych za pośrednictwem oprogramowania Adobe, uczyniło tablety i smartfony nowymi mediami dla wydawców każdego rodzaju treści”.
Oprócz dużych międzynarodowych korporacji korzystają z Digital Publishing Suite nowe wydawnictwa będące klientami Adobe, m.in. F+W Media/Interweave, Foreign Affairs and The New Republic oraz inni niezależni globalni wydawcy, jak np. Active Interest Media. Wzrost czytelnictwa i chęć czytelników do płacenia za treści napędzają rynek wydań cyfrowych magazynów i sprawiają, że wydawcy dostrzegają potencjał do generowania przychodów z reklamy, a także przyrostu dochodu z dodatkowych treści.
„Najważniejszym priorytetem wydania ‘Esquire’ na iPady zawsze było wykorzystanie naszych technologicznych możliwości, tak aby sprostać naszemu twórczemu potencjałowi – powiedział David Granger, redaktor naczelny „Esquire”. – Od kiedy zaczęliśmy używać Adobe Digital Publishing Suite, byliśmy w stanie zrobić więcej – więcej zabawnych materiałów, więcej szalonej interaktywności – a wszystko w stabilnym środowisku. Udało nam się rozwinąć dzięki przeniesieniu naszej Big Black Book na iPada i co ważniejsze, dzięki stworzeniu ‘Esquire Weekly’, cyfrowego tygodnika, dostępnego jedynie na tablety. Możemy jeszcze wiele zrobić za pomocą narzędzi Adobe i nie możemy się doczekać, żeby je wykorzystać”.
Ilość marek i firm korzystających z Digital Publishing Suite, aby wzmocnić marketing mobilny, wzrosła o 30% w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Od narzędzi sprzedażowych i materiałów szkoleniowych do zaangażowania marki, katalogów handlowych i komunikacji z klientami – firmy wykorzystują urządzenia mobilne do zainteresowania swoich klientów oraz kupujących wciągającymi, interaktywnymi aplikacjami. Aplikacje te zapewniają zarówno bezpośrednią, jak i stale trwającą komunikację, powodują dłużej trwające zaangażowanie i dostarczają obszerniejszych informacji, aby pozytywnie wpłynąć na chęć zakupu.
„Oprogramowanie Adobe Digital Publishing Suite pozwoliło nam wprowadzić na rynek naszego nowego SUV-a z rozmachem, angażując naszych klientów mobilnymi treściami na iPada, iPhone'a, tablety z sytemem Android oraz komputery stacjonarne – powiedział Boris Petrovitch Njegosh, projektant marki Renault. – Stworzona w nieco ponad miesiąc interaktywna aplikacja Renault Captur wykorzystuje audio, wideo oraz spektakularne animacje, które powołały naszą kampanię do życia w zupełnie nowy sposób. To dopiero początek, a już dostarcza nam nowe możliwości dla naszego całego portfolio wydawniczego”.
„Cyfrowa platforma, którą stworzyliśmy przy użyciu Adobe Digital Publishing Suite, dostarczyła nam interaktywne treści na iPada, które obniżają koszty produkcji i umożliwiają naszej grupie profesjonalistów rynku nieruchomości dostęp do najbardziej aktualnych firmowych informacji, do prezentacji notowań; to przekaz marki naszym klientom w unikalny na rynku sposób” – powiedziała Wendy Purvey, dyrektor marketingu w Sotheby's International Realty Affiliates LLC.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.