Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / 3D Touch – szersze możliwości uszlachetniania druku

3D Touch – szersze możliwości uszlachetniania druku

W ostatnim czasie park maszynowy drukarni cyfrowej Totem.com.pl wzbogacił się o kolejne nowoczesne rozwiązanie do uszlachetniania wydruków – JetVarnish 3D, oferujące technologię 3D Touch. Jest to kolejna inwestycja przedsiębiorstwa z Inowrocławia, mająca na celu zwiększenie jego konkurencyjności na rynku i podniesienie jakości oferowanych usług.

JetVarnish to specjalistyczne rozwiązanie do cyfrowego miejscowego powlekania druku lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej, imitującej sitodruk) i 3D (wypukłej). W efekcie zastosowania 3D warstwa lakieru jest przestrzenna, daje wrażenie trójwymiarowości i jest wyraźnie wyczuwalna przy dotyku. W kujawskiej drukarni istnieje możliwość dodatkowego uszlachetnienia surowców kolorowymi foliami – dzięki specjalnemu modułowi, w który wyposażony został JetVarnish. Nowa technologia – 3D Touch – może być stosowana na papierach powlekanych z laminatem lub bez, PCV, PET. W przypadku uszlachetniania na wydrukach cyfrowych nie jest konieczna wcześniejsza laminacja lub lakierowanie. W inowrocławskiej drukarni będzie używana głównie do uszlachetniania okładek książek.

Cyfrowy system uszlachetnień 3D Touch to zupełnie nowa jakość w technologiach wykańczania druku. Wydawcom zlecającym druk drukarni Totem pozwoli uzyskać ponadstandardową jakość okładek – wydruki z zastosowaniem 3D Touch to żywe, pogłębione kolory, dotąd trudno osiągalne efekty wizualne i zarazem wysoka ekskluzywność. W efekcie okładki uszlachetnione dzięki maszynie JetVarnish pozwalają wyróżnić się na tle mocno konkurencyjnego rynku wydawniczego i przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia grafików i pracowników działów DTP – okładki można uszlachetnić stosując różne faktury i wzory, bazując na gotowych, dostępnych w bibliotece Totemu schematach, jak i przygotowując autorskie projekty, precyzyjnie dostosowane do grafik zastosowanych w projektach okładek.

Nowa technologia jest w pełni cyfrowa. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu produkcji, nie ma bowiem etapu czasochłonnych i kosztownych przygotowań, które są nieuniknione przy zastosowaniu tradycyjnych metod uszlachetnień lakierami i foliami. Ponadto sam etap nakładania uszlachetnień jest stosunkowo szybki, a zarówno lakier w technologii 3D, jak i 2D można nakładać jednocześnie – w jednym przejściu przez maszynę. Utrwalanie lakieru następuje w locie przez zintegrowane lampy UV, dzięki czemu uszlachetnione arkusze mogą być poddawane dalszej obróbce bez strat czasowych, pomijany jest bowiem etap dodatkowego suszenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego organizuje 4 lutego br. bezpłatny webinar dla branży poligraficznej, zatytułowany „Perspektywy rozwoju w nowej rzeczywistości”. Będzie to już druga edycja spotkania w formie online #PrintOn WebinAir – poprzednia, która odbyła się w listopadzie ub.r., poświęcona była prezentacji rozwiązań mogących pomóc odnaleźć się drukarniom w nowej rzeczywistości. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Sato, dostawca rozwiązań z zakresu auto-ID oraz etykietowania, wprowadza na rynek nową drukarkę CL6NX Plus do druku termicznego i termotransferowego. Nowy model został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu monitorowania operacji. Firma uatrakcyjniła również ofertę dotychczasowych urządzeń serii NX, wprowadzając szereg aktualizacji dla drukarek serii CL4NX Plus.

Dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych – Smurfit Kappa – ogłosił zwiększenie swojego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez, weryfikację dotychczasowych celów i wyznaczenie kolejnych w nowych obszarach działalności. Cele te, sformułowane w programie Better Planet 2050, dotyczą dalszego ograniczania wpływu firmy na środowisko naturalne, zwiększenia wsparcia dla społeczności, wśród których funkcjonuje i poprawy warunków życia swoich pracowników.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.