Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Acuity LED 1600R – nowa drukarka Fujifilm

Acuity LED 1600R – nowa drukarka Fujifilm

Zaprezentowana w ostatnim czasie drukarka Acuity LED 1600R drukuje w systemie „z roli na rolę”. Urządzenie miało swoją premierę na stoisku Fujifilm podczas targów C!Print, odbywających się od 6 do 8 lutego w Lyonie, a do sprzedaży trafi z początkiem marca. To najnowsze urządzenie w ofercie japońskiej firmy ma stanowić tańszą alternatywę dla hybrydowego modelu Acuity LED 1600 II.

Jedynym materiałem eksploatacyjnym nowej drukarki jest farba. W tym przypadku są to atramenty Fujifilm Uvijet RL, dostępne w zestawach CMYK oraz CMYK wraz z Light Cyan i Light Magenta, a opcjonalnie dostępny jest także kolor biały. Atramenty te zostały opracowane specjalnie dla podłoży podawanych z roli, a ich produkcja odbywa się w fabryce Fujifilm Specialty Ink Systems w Wielkiej Brytanii. Zostały one dostosowane do opatentowanego przez Fujifilm systemu utwardzania LED i głowic drukujących Dymatix, zastosowanych w modelu 1600R.

Tudor Morgan, menedżer segmentu Sign & Display, Fujifilm Graphic Systems Europe: “Dotychczasowe modele - Acuity LED 1600 i późniejszy Acuity LED 1600 II – trafiły już do niemal tysiąca nabywców na całym świecie. Żeby dotrzeć do kolejnych odbiorców, zainteresowanych drukowaniem wielkoformatowych displayów, wprowadzamy na rynek równie solidny, lecz bardziej przystępny cenowo, model Acuity Led 1600R”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.