Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Adobe Photoshop Lightroom 5

Adobe Photoshop Lightroom 5

W czerwcu firma Adobe poinformowała o dostępności programu Adobe Photoshop Lightroom 5 dla systemów operacyjnych Mac OS oraz Windows. Produkt dostępny jest w indywidualnej licencji, a także w ramach członkostwa Adobe Creative Cloud. Stworzony zarówno dla miłośników fotografii, jak i profesjonalistów Lightroom 5 powiększa liczbę najważniejszych funkcji edycji zdjęć oraz znacząco usprawnia przepływy pracy. Od początku kwietnia br. program był dostępny publicznie w wersji beta.

Lightroom 5 dodaje nowe, potężne narzędzia do edycji zdjęć, aby pomóc fotografom tworzyć lepsze obrazy w szybszym tempie. Zaawansowane narzędzie Healing Brush umożliwia klientom edycję i usuwanie niedoskonałości o nieregularnym kształcie, takich jak drobiny kurzu, plamy oraz inne niedociągnięcia, z precyzją i elastycznością cienkiej szczoteczki. Narzędzie Upright analizuje każde zdjęcie, by automatycznie wyprostować takie obiekty jak budynki czy horyzont. Funkcja Radial Gradients pozwala klientom kontrolować wyróżnienie obiektów na zdjęciu, poprzez zastosowanie winietowania poza środkiem obrazu lub wielu winietowań na jednym zdjęciu.
Lightroom 5 zapewnia także rozszerzone możliwości udostępniania i publikowania. Nowe pokazy slajdów wideo umożliwiają klientom łączenie nieruchomych obrazów, plików wideo i muzyki w twórczy pokaz slajdów HD, które można oglądać na prawie każdym urządzeniu. Aktualizacje modułu Book wprowadzają możliwość tworzenia, personalizowania i wydruku eleganckich albumów fotograficznych z różnych dostosowanych i łatwych do użycia szablonów, a także tworzenie szablonów dla potrzeb poszczególnych klientów.
Nowa funkcja Smart Previews pozwala fotografom na wprowadzanie zmian do zdjęć w trybie offline, bez dostępu do całej biblioteki oryginalnych plików. Poszczególne edycje oraz zmiany metadanych w plikach Smart Preview są automatycznie stosowane do oryginalnych obrazów, gdy są one ponownie połączone.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.