Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Agfa Eclipse – nowa bezprocesowa płyta drukowa

Agfa Eclipse – nowa bezprocesowa płyta drukowa

Firma Agfa zaprezentowała nową, bezprocesową płytę drukową o nazwie Eclipse. Jest ona przeznaczona do komercyjnych, arkuszowych maszyn drukujących. Na tle innych płyt bezprocesowych obecnych na rynku wyróżnia się tym, że oferuje wszystkie zalety technologii bezprocesowej, a jednocześnie jest tak łatwa w użyciu jak płyty konwencjonalne.

Wśród zalet Eclipse należy wymienić brak potrzeby stosowania chemikaliów do procesora; zmniejsza to nakłady inwestycyjne i koszty przygotowania do druku. Nowa płyta ponadto utrzymuje maszynę w czystości – technologia bezprocesowa bowiem powoduje, że lakierowana powłoka płyty jest przenoszona na kilka pierwszych zadrukowanych arkuszy, a nie (jak ma to miejsce przy płytach bezprocesowych) na maszynę. Eclipse jako jedyna płyta zapewnia wysoki i stabilny kontrast obrazu, a także umożliwia szybką inspekcję obrazu, rozpoznaje i zapamiętuje wykrawanie i gięcie (dzięki temu eliminuje pomyłki i potrzebę przeróbek nawet po tygodniu przechowywania). Jak zapewnia producent, offsetowe płyty Eclipse zachowują wysoki kontrast w druku nawet po dobie spędzonej w świetle biurowym (podczas gdy inne płyty bezprocesowe zachowują te właściwości przez zaledwie dwie godziny), odznaczają się także wysoką odpornością na zarysowania, więc tym bardziej ułatwia przechowywanie, transport czy montaż. Nowa płyta jest również elastyczna i może być używana z atramentami konwencjonalnymi, H-UV i LED-UV.

Eclipse należy do programu zrównoważonych innowacji producenta o nazwie Agfa ECO³, który obejmuje sprzęt, oprogramowanie i materiały eksploatacyjne. Dzięki nim operacje przygotowania do druku i samego drukowania są czystsze (ECOlogy), bardziej opłacalne (ECOnomy) oraz łatwiejsze w obsłudze i konserwacji (Extra Convenience).

„Nieustannie szukamy sposobów, aby wyprzedzić konkurencję i zapewnić naszym klientom najwyższą wartość dodaną. Jeśli chodzi o płyty drukowe, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Nasze portfolio obejmuje płyty konwencjonalne, nisko chemiczne, wolne od chemikaliów i bezprocesowe. Zawsze będziemy omawiać i konsultować właściwe rozwiązania z firmami poligraficznymi, uwzględniając ich potrzeby i preferencje” – powiedział Guy Desmet, dyrektor marketingu ds. rozwiązań offsetowych w firmie Agfa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.