Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Agfa wprowadza na rynek nowy ploter rolowy

Agfa wprowadza na rynek nowy ploter rolowy

Agfa rozszerzyła swoje portfolio rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego, bazujących na technologii inkjetowej UV LED, o nowy model – Oberon RTR3300. Jest to urządzenie pracujące w trybie „z roli na rolę” i zadrukowujące różne media giętkie o szerokości 3,3 m. Jak podkreśla producent, Oberon RTR3300 łączy w sobie wysoką wydajność i jakość reprodukcji z bardzo szerokim spektrum obsługiwanych podłoży oraz prostotą w użytkowaniu.

Nowy model w ofercie firmy Agfa jest dostępny w dwóch wariantach: 4-kolorowym z dodatkową bielą oraz 6-kolorowym, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji użytkownika. W trybie „ekspresowym” maszyna osiąga prędkość rzędu 150 m2/h, przy zachowaniu – jak zapewnia producent – najwyższej jakości obrazu. W trybie „produkcyjnym” urządzenie pracuje z prędkością 85 m2/h. Wśród dodatkowych jego zalet Agfa wymienia opcję drukowania z dwóch zwojów jednocześnie (o szerokości 1,6 m w przypadku każdego z nich), co podwaja wydajność przy realizacji nieco węższych zamówień. Jak podaje producent, atramenty UV LED wykorzystywane w ploterze zostały zoptymalizowane pod kątem zastosowania w urządzeniu podłoży giętkich oraz sprawnego ich zadrukowywania w różnych wariantach kolorystycznych. Uzyskały one najwyższą ocenę w ramach certyfikacji Greenguard Gold, co oznacza, że spełniają najbardziej rygorystyczne standardy rynkowe względem emisji związków chemicznych do atmosfery, a realizowane z ich udziałem wydruki mogą być umieszczane w zamkniętych pomieszczeniach takich jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia. Agfa podkreśla, że Oberon RTR3300 obsługuje bardzo szerokie spektrum materiałów, które znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach.

Nowy ploter został wyposażony w chłodzone powietrzem promienniki LED oraz – jak podaje Agfa – unikalny, chłodzony wodą stół, który utrzymuje w strefie drukowania temperaturę pokojową. Te funkcje dodatkowo zwiększają wszechstronność urządzenia, gdyż umożliwiają zastosowanie wielu podłoży aplikowanych z roli, a przy tym wrażliwych na wysokie temperatury. Dodatkową, nową funkcją jest opcja zadrukowywania siatek typu mesh.

Producent podkreśla, że przy projektowaniu urządzenia brane były pod uwagę takie aspekty jak: wygoda w jego użytkowaniu, sprawna obsługa i bezproblemowe działanie. W pracy operatora dużym ułatwieniem ma być m.in. specjalny system podawania mediów, które mogą być szybko wprowadzone nawet przez jedną osobę. „Inteligentna” funkcja wielu kolejek z pracami ma natomiast – jak zaznacza Agfa – zapewnić prostsze planowanie zadań, z pełnym podglądem dostępnych aktualnie podłoży. W przypadku zleceń realizowanych w trybie „żądanie” przydatna może być – zdaniem producenta – opcja „swobodnego opadania”, redukująca ilość generowanych odpadów. Podświetlana skrzynka znajdująca się tuż przy strefie zadruku umożliwia natychmiastową ocenę jakości prac typu backlit. Natomiast podwójna kurtyna świetlna ma – w założeniach producenta – zapewnić ciągłość pracy, w kontekście braku zakłóceń i generowania zbędnych odpadów, nawet gdy operator nieświadomie znajdzie się w strefie bezpieczeństwa.

„Gry projektowaliśmy ploter Oberon RTR3300, nasza uwaga po raz kolejny koncentrowała się na właściwym mariażu najwyższej wydajności i jakości, możliwie najniższego poziomu zużycia atramentów oraz redukcji całkowitych kosztów eksploatacji urządzenia. Dzięki wdrożeniu tej maszyny dostawcy usług poligraficznych mogą zyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Bazuje ona na dekadach doświadczeń w sferze rozwijania i produkcji wszechstronnych systemów druku wielkoformatowego. Nasze podejście do ich tworzenia uwzględnia kwestie integracji i optymalizacji urządzenia, atramentów, podłoży, workflow oraz zarządzania barwą. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikom najwyższą jakość, stabilność produkcji i jej niezawodność” – mówi Tom Vermeulen, kierujący działem Sign & Display w firmie Agfa.

Ploter Oberon RTR3300 miał swój światowy debiut na targach C!Print w Lyonie (4–6 lutego br.). Urządzenie to będzie również jedną z atrakcji stoiska firmy Agfa podczas wystawy Fespa, która będzie miała miejsce w Madrycie w dniach 24–27 marca br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.