Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Agfa wprowadza na rynek nowy ploter rolowy

Agfa wprowadza na rynek nowy ploter rolowy

Agfa rozszerzyła swoje portfolio rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego, bazujących na technologii inkjetowej UV LED, o nowy model – Oberon RTR3300. Jest to urządzenie pracujące w trybie „z roli na rolę” i zadrukowujące różne media giętkie o szerokości 3,3 m. Jak podkreśla producent, Oberon RTR3300 łączy w sobie wysoką wydajność i jakość reprodukcji z bardzo szerokim spektrum obsługiwanych podłoży oraz prostotą w użytkowaniu.

Nowy model w ofercie firmy Agfa jest dostępny w dwóch wariantach: 4-kolorowym z dodatkową bielą oraz 6-kolorowym, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji użytkownika. W trybie „ekspresowym” maszyna osiąga prędkość rzędu 150 m2/h, przy zachowaniu – jak zapewnia producent – najwyższej jakości obrazu. W trybie „produkcyjnym” urządzenie pracuje z prędkością 85 m2/h. Wśród dodatkowych jego zalet Agfa wymienia opcję drukowania z dwóch zwojów jednocześnie (o szerokości 1,6 m w przypadku każdego z nich), co podwaja wydajność przy realizacji nieco węższych zamówień. Jak podaje producent, atramenty UV LED wykorzystywane w ploterze zostały zoptymalizowane pod kątem zastosowania w urządzeniu podłoży giętkich oraz sprawnego ich zadrukowywania w różnych wariantach kolorystycznych. Uzyskały one najwyższą ocenę w ramach certyfikacji Greenguard Gold, co oznacza, że spełniają najbardziej rygorystyczne standardy rynkowe względem emisji związków chemicznych do atmosfery, a realizowane z ich udziałem wydruki mogą być umieszczane w zamkniętych pomieszczeniach takich jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia. Agfa podkreśla, że Oberon RTR3300 obsługuje bardzo szerokie spektrum materiałów, które znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach.

Nowy ploter został wyposażony w chłodzone powietrzem promienniki LED oraz – jak podaje Agfa – unikalny, chłodzony wodą stół, który utrzymuje w strefie drukowania temperaturę pokojową. Te funkcje dodatkowo zwiększają wszechstronność urządzenia, gdyż umożliwiają zastosowanie wielu podłoży aplikowanych z roli, a przy tym wrażliwych na wysokie temperatury. Dodatkową, nową funkcją jest opcja zadrukowywania siatek typu mesh.

Producent podkreśla, że przy projektowaniu urządzenia brane były pod uwagę takie aspekty jak: wygoda w jego użytkowaniu, sprawna obsługa i bezproblemowe działanie. W pracy operatora dużym ułatwieniem ma być m.in. specjalny system podawania mediów, które mogą być szybko wprowadzone nawet przez jedną osobę. „Inteligentna” funkcja wielu kolejek z pracami ma natomiast – jak zaznacza Agfa – zapewnić prostsze planowanie zadań, z pełnym podglądem dostępnych aktualnie podłoży. W przypadku zleceń realizowanych w trybie „żądanie” przydatna może być – zdaniem producenta – opcja „swobodnego opadania”, redukująca ilość generowanych odpadów. Podświetlana skrzynka znajdująca się tuż przy strefie zadruku umożliwia natychmiastową ocenę jakości prac typu backlit. Natomiast podwójna kurtyna świetlna ma – w założeniach producenta – zapewnić ciągłość pracy, w kontekście braku zakłóceń i generowania zbędnych odpadów, nawet gdy operator nieświadomie znajdzie się w strefie bezpieczeństwa.

„Gry projektowaliśmy ploter Oberon RTR3300, nasza uwaga po raz kolejny koncentrowała się na właściwym mariażu najwyższej wydajności i jakości, możliwie najniższego poziomu zużycia atramentów oraz redukcji całkowitych kosztów eksploatacji urządzenia. Dzięki wdrożeniu tej maszyny dostawcy usług poligraficznych mogą zyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Bazuje ona na dekadach doświadczeń w sferze rozwijania i produkcji wszechstronnych systemów druku wielkoformatowego. Nasze podejście do ich tworzenia uwzględnia kwestie integracji i optymalizacji urządzenia, atramentów, podłoży, workflow oraz zarządzania barwą. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikom najwyższą jakość, stabilność produkcji i jej niezawodność” – mówi Tom Vermeulen, kierujący działem Sign & Display w firmie Agfa.

Ploter Oberon RTR3300 miał swój światowy debiut na targach C!Print w Lyonie (4–6 lutego br.). Urządzenie to będzie również jedną z atrakcji stoiska firmy Agfa podczas wystawy Fespa, która będzie miała miejsce w Madrycie w dniach 24–27 marca br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.