Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Aktualizacja oprogramowania uniFLOW

Aktualizacja oprogramowania uniFLOW

Możliwość wygodnego drukowania bezpośrednio z chmury, nowy model licencjonowania, a także dużo łatwiejsza i szybsza digitalizacja dokumentów – to tylko niektóre funkcjonalności, jakie wprowadza najnowsza wersja oprogramowania uniFLOW Online, przeznaczonego do zarządzania drukiem i skanowaniem. Dzięki umiejscowieniu w chmurze, program aktualizuje się automatycznie od razu do pełnej polskiej wersji 2020.1. Dostawca, firma Canon, zapowiada ponadto w pełni polskojęzyczną wersję aplikacji.

Dariusz Szwed, Product Business Development Manager w Canon Polska, tak wyjaśnia działanie nowej wersji programu: „Do tej pory drukowanie w uniFLOW Online wykorzystywało komputer użytkownika. Takie rozwiązanie niosło za sobą pewne ograniczenia, na przykład brak możliwości wyłączenia komputera przed odebraniem wydruku. Możliwość skonfigurowania wydruku My Print Anywhere z wykorzystaniem chmury, w której plik oczekuje na moment wydruku, niweluje tego typu problemy, zapewniając pełną elastyczność”. Ekspert podkreśla, że możliwości oferowane przez najnowszą wersję uniFLOW Online są alternatywą względem obecnie istniejących standardów. To oznacza, że każda firma będzie miała możliwość wyboru: podążać za najnowszymi trendami czy zachować obecnie istniejące rozwiązanie.

Nowe oprogramowanie oraz seria urządzeń wychodzących na rynek w 2020 roku oznaczają także dynamiczny rozwój funkcjonalności skanowania. Szybsze skanery, łatwiejsza digitalizacja, możliwość dzielenia dokumentów po kodach kreskowych czy automatyczne wykrywanie wielu paragonów w trakcie skanowania – wszystko to umożliwia płynne – jak nigdy dotąd – przygotowywanie dokumentów do systemów archiwizacji.

UniFLOW Online w najnowszej wersji przyniesie nie tylko nowe rozwiązania techniczne, ale i biznesowe. Nowy model wynajmu oprogramowania umożliwia opłacanie licencji za urządzenie, a nie za poszczególnych użytkowników, jak to miało miejsce do tej pory. Ponadto koszty zostaną dopasowane do charakteru urządzenia – koszty subskrypcji będą skorelowane z klasą, wydajnością i modelem urządzeń. Jak podkreśla specjalista, firma Canon zachowuje możliwość korzystania z oprogramowania opartego na serwerze lub samym urządzeniu końcowym, jednak wskazuje, że to chmura będzie przyszłością rozwiązań stosowanych w biurowym oraz profesjonalnym druku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.