Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Amcor z kolejną Optimą

Amcor z kolejną Optimą

Producent opakowań, firma Amcor, doposażył swój zakład w Meksyku, instalując w czerwcu 2019 r. ośmiokolorową maszynę fleksograficzną Optima 2 820-8 EG. Jest to już czwarte rozwiązanie marki SOMA w tej lokalizacji.

Amcor w swoim rozbudowanym portfolio ma wiele rodzajów opakowań m.in. na żywność, napoje, farmaceutyki, produkty do higieny domowej i osobistej. Jak wyjaśnia Ismael Montes, dyrektor operacyjny Amcor Flexibles LatinAmerica, dzięki nowej inwestycji firma chce „dostosować możliwości produkcji do trendów panujących na lokalnym rynku w zakresie opakowań elastycznych, przede wszystkim poprzez zmniejszenie czasu konfiguracji podczas zmian produktu”. Jak zapewnia producent, model Optima 2 o szerokości zadruku 820 mm zawiera wiele nowoczesnych funkcji, które zapewniają wysoką wydajność, spójność drukowania oraz optymalizację kosztów produkcji. Jednym z nich jest zaawansowany system kontroli odrzuceń (ang. Advanced Bounce Control System), który redukuje odbijanie przy wysokich prędkościach maszyny, poprawiając tym samym jakość wydruku. Na precyzję pracy mają też wpływ specjalnie zaprojektowane wałki rastrowe, które również minimalizują odbicia przy dużych prędkościach, co jest szczególnie ważne, gdy stosuje się płyty HD lub płyty z rozszerzonym gamutem barwnym. W systemie ARUN rejestracja i nacisk są regulowane automatycznie, bez udziału operatora. W rezultacie realizacja zadań jest możliwa w bardzo krótkim czasie i prawie nie generuje odpadów. Innym rozwiązaniem sprzyjającym zmniejszeniu kosztów drukarni jest system małych pojemników z farbą, co jest szczególnie przydatne w przypadku zleceń, w których stosowane są drogie kolory dodatkowe, np. metaliczne. Jak podaje SOMA, można dzięki temu osiągnąć oszczędność zużycia farby na poziomie niemal 18%.

Jak podkreśla Ismael Montes, dodatkową zaletą nowej inwestycji jest zaawansowany system kontroli maszyny, który umożliwia jej nadzór i długoterminowe monitorowanie wydajności oraz zużycia energii na odległość. Zakład w Guadalajarze może więc liczyć na wsparcie czeskich specjalistów mimo odległości ponad 9,5 tys. kilometrów

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej jest już dostępny nasz plan wydawniczy na 2020 rok. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie przygotowaliśmy dla Państwa i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”. Mogą tutaj Państwo także znaleźć plan konferencji i szkoleń organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy.
Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na 2020 rok!

W dniach 7–9 stycznia 2020 r. w przestrzeniach Messe Düsseldorf odbędzie się (po raz drugi w połączonej formule) największe w Europie wydarzenie branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej viscom, Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI oraz targi PromoTex.
Specjalnie dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy kod promocyjny, uprawniający do bezpłatnego jednorazowego wstępu na to wydarzenie.

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.