Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Amerykanie zakupili dwie maszyny fleksograficzne

Amerykanie zakupili dwie maszyny fleksograficzne

Pierwsza z dwóch maszyn Performance Series P7 zakontraktowanych przez BlueStone Labels
Fot. Mark Andy

W drukarni etykietowej BlueStone Label Company w Morristown (Tennessee, USA) trwa montaż dwóch nowych maszyn fleksograficznych Mark Andy Performance Series P7. Wdrożenie jest częścią ambitnego programu inwestycyjnego realizowanego przez tę dynamicznie rozwijającą się firmę, która w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła swoją sprzedaż z 700 tys. do 14 mln dol. rocznie.

BlueStone Label działa od 1986 r. jako dostawca kompleksowych usług dla rynku etykietowego. Drukarnia zaczynała od 4-osobowej załogi. Obecnie w hali produkcyjnej o powierzchni niemal 3 tys. m2 pracuje w systemie dwuzmianowym 27 osób. Jej nowym właścicielem jest Brad Shuff, pełniący jednocześnie funkcję CEO – osoba o ponad 30-letnim doświadczeniu w branży poligraficznej. „W największym stopniu koncentrujemy się na zaoferowaniu klientom najwyższej jakości obsługi i produktów o wyjątkowej jakości bez względu na to, czy mamy do czynienia z krótką serią rzędu 500 egzemplarzy, czy też zamówieniem wielomilionowym – tłumaczy swoją filozofię działania Brad Shuff. – Z tego względu mamy w swojej ofercie zarówno produkty powszechnego zastosowania, jak też personalizowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów”.

Obie nowo zakupione w firmie Mark Andy maszyny fleksograficzne mają identyczną konfigurację. W jednym i drugim przypadku jest to model Performance Series P7 o szerokości wstęgi 17 cali. Każda z nich jest wyposażona w osiem zespołów drukujących (bazujących na technologii serwo) oraz system utrwalania wykorzystujący technologie suchego powietrza i UV. To rozwiązanie – w założeniach kierownictwa BlueStone – ma zmaksymalizować wydajność i elastyczność produkcji. Wyposażenie maszyn uwzględnia również stacje koronowania (z myślą o podłożach foliowych), moduły delam/relam oraz nawijarkę. Maszyny pracują z prędkością do 213 m/min. i obsługują podłoża o grubości z zakresu od 0,5 mm do 14 pkt.

Brad Shuff podkreśla, że kluczowym dla rozwoju BlueStone będzie oferowany przez Performance Series P7 potencjał produkcyjny – zwłaszcza w kontekście planowanego przez firmę wejście w nowe segmenty rynku. „Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów etykietę – reklamującą ich produkt – musi cechować najwyższa jakość i możliwość personalizacji. W naszej ofercie znajdują się etykiety dla wszystkich aplikacji opakowaniowych: o różnym kształcie, formacie, drukowane z użyciem najwyższej jakości podłoży i farb oraz klejów. Wszystko po to, by uzyskiwany obraz cechował się najwyższą czystością i wyrazistością, był atrakcyjny wizualnie. Jeżeli chcemy te standardy utrzymać, musimy mieć najlepszy sprzęt i technologie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.