Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Angielska drukarnia z nową maszyną EFI VUTek h3 LED

Angielska drukarnia z nową maszyną EFI VUTek h3 LED

Mająca siedzibę w Leeds firma Quarmby Colour zainstalowała niedawno maszynę hybrydową EFI VUTEk h3 o szerokości 3,2 m, drukującą w trybie płaskim i z roli na role. To rodzinne przedsiębiorstwo działa od 1994 r. Pierwotnie zajmowało się usługami związanymi z fotografią, obecnie specjalizuje się w wydrukach wielkoformatowych oraz działalnością wystawienniczą.

„Pierwszą maszyną marki EFI do druku bezpośredniego, którą używaliśmy od 2005 r., był model VUTEk PV200/600. Byliśmy bardzo zadowoleni z jakości i bogactwa kolorów, jej niezawodności oraz wsparcia serwisowego producenta, dlatego po 14 latach zdecydowaliśmy się na powrót do wypróbowanego dostawcy. Szukaliśmy rozwiązania, które nie tylko pozwoli nam osiągnąć większą produktywność i przez to zaspokoić potrzeby nowych klientów, ale chcieliśmy też poprawić jakość druku. Nowy VUTEk h3 jest bardzo zaawansowany technologicznie – nie tylko pracuje z zaskakującą szybkością, ale dzięki niej nasi zleceniodawcy otrzymują prace wyróżniające się niesamowitą precyzją. To pierwsze urządzenie w naszym parku, które drukuje tekst tak mały, że nie można go przeczytać bez powiększenia, dlatego świetnie nadaje się do druku małych naklejek, kodów kreskowych i etykiet maszynowych. Ale prawdziwą furorę robi druk płynnych przejść z gradientem, zwłaszcza przy użyciu białego atramentu” – powiedział Damian Quarmby, dyrektor ds. kolorów w drukarni.

Dla Quarmby Colour jakość grafiki i kolorów jest priorytetem, dlatego przy wyborze konfiguracji dla nowej maszyny zdecydowano się na osiem kolorów z nieprzezroczystym białym atramentem, co jest ważne dla drukarni ze względu na realizowane prace wielowarstwowe i podświetlane, przeznaczone do oglądania z obu stron.

Urządzenie EFI VUTEk h3 jest wyposażone w wysokiej klasy głowice drukujące w skali szarości, które mają minimalną wielkość kropli atramentu 7 pikolitrów i maksymalną rozdzielczość 1200 dpi. Drukarka drukuje do 74 arkuszy na godzinę, a napęd obsługuje arkusze i sztywne nośniki o grubości do 50,8 mm i masie 90,7 kg, podczas gdy ograniczenie wagowe podajnika wynosi 40 kg. Maszyna umożliwia użytkownikom zwiększenie poziomu produkcji w miarę wzrostu zapotrzebowania. W ciągu jednego dnia model VUTek h3 może zostać rozbudowany do wersji h5, co w praktyce oznacza większą przepustowość. Dzięki takiemu ulepszeniu użytkownik zyskuje prędkość do 109 płyt/h i podnosi wydajność nawet o 47 proc. Drukarnia Quarmby już zdecydowała się na uaktualnienie maszyny do wersji h5.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.