Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Anglicy kupili dwie maszyny EFI VUTEk 5r+ LED

Anglicy kupili dwie maszyny EFI VUTEk 5r+ LED

Brytyjska firma Digital Sign Services, mająca siedzibę w Guildford, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zainwestowała w dwie cyfrowe maszyny drukujące EFI VUTEk 5r+ z systemem utrwalania LED. Pierwsza z nich (w konfiguracji CMYK + biały) została zainstalowana na początku tego roku, instalacja kolejnej (7-kolorowej) właśnie trwa. Firma specjalizuje się w druku wielkoformatowym oznakowań w handlu detalicznym, witryn i punktów sprzedaży, swą działalność prowadzi wyłącznie w oparciu o maszyny EFI.

W parku maszynowym Digital Sign Services oprócz dwóch najnowszych drukarek EFI VUTEk 5r+ znajduje się również hybrydowa drukarka typu roll-to-roll / flatbed LED EFI VUTEk GS3250LX Pro oraz drukarka sublimacyjna EFI VUTEk FabriVU 340. „Od 2005 r. pozostajemy wierni tej marce ze względu na oferowaną jakość i niezawodność, a także wyjątkową obsługę posprzedażową. Po dobrych doświadczeniach po zakupie pierwszej maszyny EFI dość szybko musieliśmy dodać kolejną, aby nadążyć za rosnącym obciążeniem pracą. Dzięki tym urządzeniom do druku cyfrowego w formacie ponadnormatywnym zyskaliśmy możliwości ciągłego rozwoju i zwiększania produkcji” – powiedział Tom Weaver, dyrektor zarządzający firmy, i dodał: „Po kilku miesiącach użytkowania maszyny VUTEk 5r+ jesteśmy tak zadowolenie z jej pracy, że od razu zdecydowaliśmy się na zakup kolejnej. Liczymy, że dzięki tym inwestycjom nasza firma zyska ogromną siłę w produkcji wysokojakościowych grafik, jednocześnie oszczędzając koszty i zwiększając zrównoważony rozwój dzięki technologii chłodzenia »cool cure« i lampom LED”. Wspomniana technologia LED „cool cure” pozwala na oszczędność energii nawet o 82% w porównaniu z tradycyjnym drukowaniem w technologii UV lub lateksowej oraz na zadruk cienkich lub delikatnych podłoży. Wersja 5r+ inkjetowej maszyny drukującej charakteryzuje się ponadto zdolnością do 30% szybszego drukowania białym atramentem w stosunku do podstawowych wersji VUTEk 3r/5r. Zastosowano w niej technologię UltraDrop, co oznacza możliwość nakładania na podłoże kropli atramentu o objętości siedmiu pikolitrów i w efekcie uzyskiwania – jak zapewnia producent – wyjątkowej jakości obrazów.

Model VUTEk 5r+ oferuje również kilka nowych opcji, w tym drukowanie podświetleń i funkcja automatycznego blokowania druku. „Wykonujemy wiele zleceń dla punktów sprzedaży detalicznej usytuowanych w centrach handlowych. Nierzadko musimy wykonać oznakowanie, gdzie np. pośrodku ciemnoniebieskiego tła znajduje się świecące logo. Dzięki maszynie VUTEk 5r+ możemy uzyskać idealnie odwzorowany kolor logotypu w świetle dziennym, który także przy sztucznym, nocnym oświetleniu wygląda tak samo jak w dzień” – powiedział Weaver. Dyrektor zarządzający Digital Sign Services planuje również wykorzystanie nowych urządzeń do druku pięciowarstwowego, która jest często stosowana przy produkcji grafik umieszczanych w witrynach sklepowych, których nadruki mają być dobrze widoczne zarówno z wnętrza sklepu, jak i z zewnątrz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.