Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Arctic Paper Kostrzyn z nową krajarką

Arctic Paper Kostrzyn z nową krajarką

W zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA niedawno rozpoczęła pracę krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie, maszyna oferuje najwyższą jakość w kontekście realizowanych w niej procesów cięcia papieru.

Arctic Paper Kostrzyn SA jest jednym z największych producentów papierów offsetowych i graficznych w Polsce. Nowa krajarka to nie pierwsza inwestycja firmy w maszyny Perfecta – wcześniej przez lata korzystano ze starszego modelu krajarki tego producenta. Gdy nadszedł czas, by zmodernizować ten obszar produkcji, wybrano ofertę firmy Avargraf. „Zapoznanie się z wszystkimi funkcjami krajarki usprawniającymi jej pracę zajmie nam jeszcze sporo czasu. Jednak już dziś widzimy najważniejsze zalety tego urządzenia – poprawę bezpieczeństwa pracy operatorów (maszyna jest prosta i intuicyjna w obsłudze), a także niezawodność od strony technicznej” – mówi Roland Cyran z firmy Arctic Paper Kostrzyn SA. W kostrzyńskiej papierni jest ona wykorzystywana przede wszystkim do krojenia pojedynczych ryz w różnych formatach. „Wykonujemy na niej różne próby dla naszych klientów, a także dla laboratorium działającego w ramach naszej firmy” – dodaje Roland Cyran.

Krajarka 132 Premium Line jest przystosowana do cięcia takich materiałów jak papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny i wielu innych, w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Jest dedykowana zarówno do pracy w drukarniach przy druku książek, akcydensów i opakowań, ale także w introligatorniach oraz przy sprzedaży i przetwórstwie papieru. Jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, na którym istnieje możliwość pracy w trzech trybach obsługi (0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, bez pełnego zakresu funkcji TS - praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji). Regulacja siły docisku tłoka może tu być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia i umożliwia indywidualne, osobne programowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic, można przekazywać do sterowania krajarki dane CIP w plikach PPF lub JDF. Posuw siodła odbywa się tu przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, dzięki czemu jest możliwa bardzo duża szybkość pracy, co zapewnia wzrost wydajności maszyny, a dodatkowo znacznie uproszczona jest jej konstrukcja.

Wartym podkreślenia elementem wyposażenia standardowego jest także jednolity, całkowicie sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła. Perfecta Premium Line to także – jak podkreśla Marek Motyl z firmy Avargraf – kompleksowe rozwiązanie, umożliwiające inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym. Zwiększa to wydajność pracy, a integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala na transfer danych i kontrolę procesu – od etapu przygotowania produkcji do rozliczeń. Ponadto w maszynie można opcjonalnie zastosować szerokie spektrum wyposażenia dodatkowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.