Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Przy nowym ploterze Anapurna H3200i LED stoją Adriana Piotrowska-Ineksiak (Agfa) i Andrzej Lemiesz (Artlab.pl).

W listopadzie ubiegłego roku w warszawskiej firmie Artlab.pl rozpoczął pracę wielkoformatowy „hybrydowy” ploter Agfa Anapurna H3200i LED, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich. Jest to piąte urządzenie marki Agfa, które trafiło do tej firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowa inwestycja umożliwiła firmie obsługę podłoży o szerokości do 3,2 m. oraz pozwoliła na zadrukowywanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę, m.in. folii używanych do wyklejania samochodów.

Andrzej Lemiesz, właściciel Artlab.pl, zajmuje się produkcją reklam od 25 lat. Firma początkowo ręcznie malowała reklamy, z czasem pojawiły się w niej plotery tnące i drukujące, głównie w technologii solwentowej. Od 2015 roku firma Artlab.pl stopniowo przenosi zlecenia na plotery marki Agfa, początkowo sprowadzane we własnym zakresie jako urządzenia z drugiej ręki. Jako pierwszy, pracę w Artlab.pl zaczął model Anapurna M², a następnie dołączyły do nich kolejne maszyny tego belgijskiego producenta: Anapurna M1600, Anapurna M2540 FB oraz Anapurna M2500. Jesienią ubiegłego roku w nich miejsce zakupiony został nowy Agfa Anapurna H3200i LED, testowany przez właściciela Artlab.pl podczas targów RemaDays Warsaw 2017.

Maszyna dostarczona do firmy Artlab.pl obsługuje zarówno podłoża giętkie, jak i sztywne. W przypadku tych drugich format wynosić może nawet 3,2 x 4,0 m. Przy materiałach giętkich, poza maksymalną szerokością wynoszącą 3,2 m., ograniczeniem jest masa i średnica zwoju z materiałem. Anapurna H3200i LED drukuje w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego (zarówno przed jak i po warstwie wielobarwnej), także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok ruszył pełną parą. Dopiero co pracowaliśmy nad styczniowym wydaniem na targi RemaDays, a tymczasem już startujemy z przygotowaniami do lutowego numeru „Świata DRUKU”! Będziemy pisać między innymi o rozwiązaniach sprzętowych dla działu DTP i software’owych dla drukarni, cyfrowym i offsetowym druku dziełowym, zadruku podłoży giętkich, taśmach samoprzylepnych, tekturze, a także o faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Z nowym numerem pojawimy się na targach Warsaw Pack, Warsaw Book Show oraz Film Video Foto w Łodzi.

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu