Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Przy nowym ploterze Anapurna H3200i LED stoją Adriana Piotrowska-Ineksiak (Agfa) i Andrzej Lemiesz (Artlab.pl).

W listopadzie ubiegłego roku w warszawskiej firmie Artlab.pl rozpoczął pracę wielkoformatowy „hybrydowy” ploter Agfa Anapurna H3200i LED, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich. Jest to piąte urządzenie marki Agfa, które trafiło do tej firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowa inwestycja umożliwiła firmie obsługę podłoży o szerokości do 3,2 m. oraz pozwoliła na zadrukowywanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę, m.in. folii używanych do wyklejania samochodów.

Andrzej Lemiesz, właściciel Artlab.pl, zajmuje się produkcją reklam od 25 lat. Firma początkowo ręcznie malowała reklamy, z czasem pojawiły się w niej plotery tnące i drukujące, głównie w technologii solwentowej. Od 2015 roku firma Artlab.pl stopniowo przenosi zlecenia na plotery marki Agfa, początkowo sprowadzane we własnym zakresie jako urządzenia z drugiej ręki. Jako pierwszy, pracę w Artlab.pl zaczął model Anapurna M², a następnie dołączyły do nich kolejne maszyny tego belgijskiego producenta: Anapurna M1600, Anapurna M2540 FB oraz Anapurna M2500. Jesienią ubiegłego roku w nich miejsce zakupiony został nowy Agfa Anapurna H3200i LED, testowany przez właściciela Artlab.pl podczas targów RemaDays Warsaw 2017.

Maszyna dostarczona do firmy Artlab.pl obsługuje zarówno podłoża giętkie, jak i sztywne. W przypadku tych drugich format wynosić może nawet 3,2 x 4,0 m. Przy materiałach giętkich, poza maksymalną szerokością wynoszącą 3,2 m., ograniczeniem jest masa i średnica zwoju z materiałem. Anapurna H3200i LED drukuje w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego (zarówno przed jak i po warstwie wielobarwnej), także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu