Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Artlab.pl wdraża technologię UV LED

Przy nowym ploterze Anapurna H3200i LED stoją Adriana Piotrowska-Ineksiak (Agfa) i Andrzej Lemiesz (Artlab.pl).

W listopadzie ubiegłego roku w warszawskiej firmie Artlab.pl rozpoczął pracę wielkoformatowy „hybrydowy” ploter Agfa Anapurna H3200i LED, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich. Jest to piąte urządzenie marki Agfa, które trafiło do tej firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowa inwestycja umożliwiła firmie obsługę podłoży o szerokości do 3,2 m. oraz pozwoliła na zadrukowywanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę, m.in. folii używanych do wyklejania samochodów.

Andrzej Lemiesz, właściciel Artlab.pl, zajmuje się produkcją reklam od 25 lat. Firma początkowo ręcznie malowała reklamy, z czasem pojawiły się w niej plotery tnące i drukujące, głównie w technologii solwentowej. Od 2015 roku firma Artlab.pl stopniowo przenosi zlecenia na plotery marki Agfa, początkowo sprowadzane we własnym zakresie jako urządzenia z drugiej ręki. Jako pierwszy, pracę w Artlab.pl zaczął model Anapurna M², a następnie dołączyły do nich kolejne maszyny tego belgijskiego producenta: Anapurna M1600, Anapurna M2540 FB oraz Anapurna M2500. Jesienią ubiegłego roku w nich miejsce zakupiony został nowy Agfa Anapurna H3200i LED, testowany przez właściciela Artlab.pl podczas targów RemaDays Warsaw 2017.

Maszyna dostarczona do firmy Artlab.pl obsługuje zarówno podłoża giętkie, jak i sztywne. W przypadku tych drugich format wynosić może nawet 3,2 x 4,0 m. Przy materiałach giętkich, poza maksymalną szerokością wynoszącą 3,2 m., ograniczeniem jest masa i średnica zwoju z materiałem. Anapurna H3200i LED drukuje w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego (zarówno przed jak i po warstwie wielobarwnej), także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu