Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Asanti 3.0 – nowy workflow Agfa Graphics

Asanti 3.0 – nowy workflow Agfa Graphics

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek Asanti 3.0 – najnowszej wersji zautomatyzowanego systemu produkcyjnego dla przedsiębiorstw działających na rynku Sign & Display. Oferuje on drukarniom wielkoformatowym oraz innym użytkownikom ploterów z serii Anapurna i Jeti nowe funkcje, szersze możliwości integracji z rozwiązaniami firm zewnętrznych oraz wyższy poziom automatyzacji. System Asanti 3.0 wyposażony jest we wzbogacony moduł zarządzania barwą, automatyczny preflight (weryfikację plików) oraz nowy, intuicyjny interfejs użytkownika.

Dla firm z rynku Sign & Display sprawny i zautomatyzowany proces produkcyjny jest podstawą działania. Zdaniem Agfa Graphics, system Asanti 3.0 stanowi odpowiedź na te oczekiwania: uzyskują dzięki niemu jedno, zintegrowane narzędzie, umożliwiające obsługę wszystkich użytkowanych przez nie ploterów oraz danych produkcyjnych. Co więcej, w nowej wersji Asanti pozwala na integrację z urządzeniami firm zewnętrznych, systemami zarządzania przedsiębiorstwem MIS oraz działającymi w „chmurze” rozwiązaniami stworzonymi przez Agfa Graphics, takimi jak PrintSphere czy StoreFront.
„Asanti 3.0 to kompletne centrum produkcyjne, usprawniające pracę całego workflow” – mówi Erik Peeters, menedżer marketingu rozwiązań workflow w firmie Agfa Graphics. – „Umożliwia on profesjonalistom z rynku poligraficznego uniknięcie kosztownych błędów i ograniczenie do minimum interwencji ręcznych, jak również skrócenie procedur realizowanych na etapie prepressu. W efekcie Asanti upraszcza cały proces produkcyjny”.

Wśród nowości wprowadzonych w systemie Asanti 3.0 jest IntelliTune. Moduł ten automatycznie analizuje i koryguje jakość obrazu, m.in. optymalizując przejścia tonalne, eliminując szumy czy też poprawiając ostrość zdjęć.
„Funkcja ta jest unikalna w kontekście sterowania ploterami wielkoformatowymi” – kontynuuje Erik Peeters. – „IntelliTune to narzędzie w pełni zautomatyzowane i wbudowane w system Asanti. Ma znaczący wpływ na uproszczenie obsługi rozbudowanych systemów workflow, zapewniając jednocześnie stabilną, wysoką jakość drukowanych zdjęć”.

Uwagę zwracają także nowe funkcje podglądu: QuickProof – wygodny moduł proofingu, pozwalający zredukować ilość odpadów, oraz wizualizacja grafiki nanoszonej na przezroczyste podłoża (widok z obu stron). Dzięki użyciu nowych zestawów produkcyjnych poprawiono automatyzację przetwarzania danych, co zwiększy wydajność firm korzystających z Asanti.
Obok intuicyjnego interfejsu graficznego, w którym udoskonalono funkcje układania prac na stole i wizualizacji ich poszczególnych elementów, Asanti 3.0 wyposażono w zintegrowane narzędzie do dzielenia dużych prac na mniejsze części (tiling).
„Naszym celem jest uproszczenie pełnego cyklu produkcyjnego w przypadku rozbudowanych projektów, uwzględniających choćby dzielenie prac na mniejsze bryty. W tym celu w systemie Asanti wprowadziliśmy wskazówki dotyczące dalszego montażu prac, obejmujące zszywanie i obróbkę końcową” – mówi Erik Peeters.

Co więcej, na specjalnym panelu kontrolnym Asanti wyświetlane są wszystkie realizowane zlecenia, liczba wydruków, dane o statusie poszczególnych prac wykonywanych w różnych urządzeniach, informacje o poziomie zużycia atramentu, czas realizacji zleceń i inne dane.

„Całość jest oparta na HTML5 i zapewnia doskonałą współpracę osób obsługujących Asanti z klientami drukarń, także w kontekście procedur finansowych” – dodaje Erik Peeters.

We wbudowanym w Asanti module Color Management wprowadzony został tryb zaawansowany – specjalny kreator upraszcza proces zarządzania barwą, skracając tym samym czas realizacji zlecenia. Uwzględniono też nowe opcje w zakresie stosowania koloru białego. Asanti 3.0 w nowej wersji umożliwia też obsługę kolorów specjalnych (loga firm, barwy z biblioteki Pantone). Dzięki temu możliwa staje się ich reprodukcja z wysoką dokładnością, nawet w przypadku trudnych, wymagających podłoży drukowych.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.