Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Atrament przeznaczony do pośredniego kontaktu z żywnością

Atrament przeznaczony do pośredniego kontaktu z żywnością

Firma Fujifilm ogłosiła na trwających w Bruksel targach Labelexpo Europe wprowadzenie na rynek CuremaX IDFC – pierwszego w historii firmy atramentu do pośredniego kontaktu z żywnością. Jest to seria błyszczących atramentów LED UV z dodatkową opcją utwardzania przy użyciu konwencjonalnych lamp. Ta linia produktów o podwójnej technologii utwardzania została opracowana specjalnie do drukowania na opakowaniach spożywczych i farmaceutycznych mających pośredni kontakt z żywnością i charakteryzuje się minimalnym ryzykiem migracji. Atramenty mogą być stosowane w druku wąskowstęgowym, m.in. w produkcji etykiet samoprzylepnych i etykiet termokurczliwych.

CuremaX nadaje się do stosowania na wszystkie typowe podłoża syntetyczne i niesyntetyczne stosowane w drukarkach etykiet, w tym PE, PP, OPP, PET, PVC i aluminium, a także na papierach powlekanych i niepowlekanych. Dostępne w szerokiej gamie kolorów o niskiej lepkości, gotowe do druku i charakteryzujące się dużą gęstością kolorów oraz umożliwiające odwzorowanie pełnej biblioteki kolorów Pantone. Dodatkowo zakres produktów umożliwia nadruk przy użyciu taśm termotransferowych i klejów do folii na zimno.

Formuła CuremaX IDFC jest zgodna z Ordynacją Szwajcarską (SR 817.023. 21), która określa przepisy dotyczące w szczególności farb drukarskich do powierzchni materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Ponadto atramenty są produkowane zgodnie z europejskimi przepisami ramowymi i przepisami WE dotyczącymi dobrej praktyki produkcyjnej.

Steve Wakefield, menedżer ds. rynku części zamiennych w Fujifilm Specialty Ink Systems Ltd, mówi: „Jestem przekonany, że nasze nowe atramenty umożliwią klientom odkrywanie nowych rynków i bezproblemowe osiąganie nowych standardów. Dodatkowo opcja podwójnego utwardzania zapewnia drukarniom elastyczność niezależnie od wymagań biznesowych. Seria CuremaX, w połączeniu z nowo wprowadzonym systemem utwardzania LuXtreme LED i zmywalnymi wodą płytami fleksograficznymi Flenex, zapewnia klientom idealne połączenie niezawodności, wydajności, skuteczności i zrównoważonego rozwoju za pośrednictwem jednego partnera”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.