Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Na początku atramenty UMS były dostępne w butlach i kasetach, późniejsza dystrybucja w workach oznaczała kilka znaczących udogodnień – główną zaletą okazała się ich hermetyczność (atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a więc jego skład pozostaje nienaruszony, atramenty są odgazowane, ponadto operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy). Sposób dystrybucji wpływa też na ekonomię użytkowania – worek jest umiejscawiany w specjalnym adapterze w pozycji pionowej, co pozwala na spłynięcie całej zawartości worka do maszyny (w konkurencyjnych rozwiązaniach w układzie poziomym straty wynoszą nawet 10–30 proc.) i zajmuje mniej miejsca za ploterem.

Atramenty UMS, których formuła została oparta na bazie żywic, połączyły najlepsze cechy ekosolwentów oraz mildsolwentów i jednocześnie poszły kilka kroków naprzód. Zawierają bardzo trwałe pigmenty o wielkości poniżej 100 nm. Każda z cząstek pigmentów została poddana enkapsulacji poprzez nałożenie mieszanki żywic. To właśnie żywice dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża i tworzą jednolitą i gładką warstwę farby na podłożu. Odpowiadają one za połysk, odporność na zadrapania, ścieranie oraz dodatkowo na substancje chemiczne. Jak zapewnia producent, atramenty UMS gwarantują długoterminową trwałość pigmentów na wydrukach (do trzech lat na zewnątrz bez laminowania), są niemal bezwonne (więc nie wymagają stosowania systemów wentylacji podczas procesu druku), a ich ekologiczność potwierdza europejski certyfikat Indoor Air Comfort, wydany przez instytut Eurofins. Ponadto atramenty te oferują bardzo szeroki gamut barw, pokrywający 83 proc. całej palety PANTONE C, a więc pozwalający na druk większości kolorów korporacyjnych oraz dające wydruki o nasyconej kolorystyce z zachowaniem połysku. Tusze UMS pozwalają na druk na wszelkich elastycznych podłożach powlekanych i niepowlekanych, takich jak tapety, papiery, folie samoprzylepne, backlity, blockouty, banery i inne. Na rynku polskim wyłącznym dystrybutorem atramentów UMS jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.