Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Na początku atramenty UMS były dostępne w butlach i kasetach, późniejsza dystrybucja w workach oznaczała kilka znaczących udogodnień – główną zaletą okazała się ich hermetyczność (atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a więc jego skład pozostaje nienaruszony, atramenty są odgazowane, ponadto operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy). Sposób dystrybucji wpływa też na ekonomię użytkowania – worek jest umiejscawiany w specjalnym adapterze w pozycji pionowej, co pozwala na spłynięcie całej zawartości worka do maszyny (w konkurencyjnych rozwiązaniach w układzie poziomym straty wynoszą nawet 10–30 proc.) i zajmuje mniej miejsca za ploterem.

Atramenty UMS, których formuła została oparta na bazie żywic, połączyły najlepsze cechy ekosolwentów oraz mildsolwentów i jednocześnie poszły kilka kroków naprzód. Zawierają bardzo trwałe pigmenty o wielkości poniżej 100 nm. Każda z cząstek pigmentów została poddana enkapsulacji poprzez nałożenie mieszanki żywic. To właśnie żywice dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża i tworzą jednolitą i gładką warstwę farby na podłożu. Odpowiadają one za połysk, odporność na zadrapania, ścieranie oraz dodatkowo na substancje chemiczne. Jak zapewnia producent, atramenty UMS gwarantują długoterminową trwałość pigmentów na wydrukach (do trzech lat na zewnątrz bez laminowania), są niemal bezwonne (więc nie wymagają stosowania systemów wentylacji podczas procesu druku), a ich ekologiczność potwierdza europejski certyfikat Indoor Air Comfort, wydany przez instytut Eurofins. Ponadto atramenty te oferują bardzo szeroki gamut barw, pokrywający 83 proc. całej palety PANTONE C, a więc pozwalający na druk większości kolorów korporacyjnych oraz dające wydruki o nasyconej kolorystyce z zachowaniem połysku. Tusze UMS pozwalają na druk na wszelkich elastycznych podłożach powlekanych i niepowlekanych, takich jak tapety, papiery, folie samoprzylepne, backlity, blockouty, banery i inne. Na rynku polskim wyłącznym dystrybutorem atramentów UMS jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu