Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Atramenty UMS dostępne także dla ploterów Mimaki

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Na początku atramenty UMS były dostępne w butlach i kasetach, późniejsza dystrybucja w workach oznaczała kilka znaczących udogodnień – główną zaletą okazała się ich hermetyczność (atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a więc jego skład pozostaje nienaruszony, atramenty są odgazowane, ponadto operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy). Sposób dystrybucji wpływa też na ekonomię użytkowania – worek jest umiejscawiany w specjalnym adapterze w pozycji pionowej, co pozwala na spłynięcie całej zawartości worka do maszyny (w konkurencyjnych rozwiązaniach w układzie poziomym straty wynoszą nawet 10–30 proc.) i zajmuje mniej miejsca za ploterem.

Atramenty UMS, których formuła została oparta na bazie żywic, połączyły najlepsze cechy ekosolwentów oraz mildsolwentów i jednocześnie poszły kilka kroków naprzód. Zawierają bardzo trwałe pigmenty o wielkości poniżej 100 nm. Każda z cząstek pigmentów została poddana enkapsulacji poprzez nałożenie mieszanki żywic. To właśnie żywice dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża i tworzą jednolitą i gładką warstwę farby na podłożu. Odpowiadają one za połysk, odporność na zadrapania, ścieranie oraz dodatkowo na substancje chemiczne. Jak zapewnia producent, atramenty UMS gwarantują długoterminową trwałość pigmentów na wydrukach (do trzech lat na zewnątrz bez laminowania), są niemal bezwonne (więc nie wymagają stosowania systemów wentylacji podczas procesu druku), a ich ekologiczność potwierdza europejski certyfikat Indoor Air Comfort, wydany przez instytut Eurofins. Ponadto atramenty te oferują bardzo szeroki gamut barw, pokrywający 83 proc. całej palety PANTONE C, a więc pozwalający na druk większości kolorów korporacyjnych oraz dające wydruki o nasyconej kolorystyce z zachowaniem połysku. Tusze UMS pozwalają na druk na wszelkich elastycznych podłożach powlekanych i niepowlekanych, takich jak tapety, papiery, folie samoprzylepne, backlity, blockouty, banery i inne. Na rynku polskim wyłącznym dystrybutorem atramentów UMS jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu