Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Atramenty inkjetowe UV LED firmy Agfa z certyfikatem Greenguard Gold

Atramenty inkjetowe UV LED firmy Agfa z certyfikatem Greenguard Gold

fot. Agfa

Agfa poinformowała, że atramenty inkjetowe z jej oferty – Anuvia 1250/1551 oraz Anapurna 1200/1501, uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający ich przyjazność dla środowiska naturalnego. Zostały one zaprojektowane do rozwiązań drukujących tego producenta, bazujących na technologii UV LED i przeznaczonych do zastosowań typu Sign & Display.

Certyfikat Greenguard jest przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jak również zminimalizować ryzyko narażenia na czynniki chemiczne. Greenguard Gold uwzględnia dodatkowo kryteria zdrowotne dotyczące ponad 360 rodzajów lotnych związków organicznych (LZO). Jego uzyskanie uwarunkowane jest niższym poziomem całkowitej emisji LZO, co ma zagwarantować, że dany produkt jest akceptowalny z punktu widzenia jego zastosowania we wrażliwych środowiskach wewnętrznych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.
Stworzone przez firmę Agfa zestawy atramentów Anuvia 1250 i 1551 oraz Anapurna 1200 i 1501 uzyskały najwyższy poziom certyfikacji Greenguard Gold. Potwierdza on, że obie serie są w pełni bezpiecznie w kontekście ich zastosowań wewnętrznych, np. przy produkcji tapet (lub innych materiałów) pokrywających całe ściany pomieszczeń, a nie tylko rozwiązań typu signage czy materiałów dekoracyjnych (które z założenia pokrywają ściany jedynie w części).
„Przyznanie certyfikatu Greenguard Gold naszym atramentom inkjetowym, dedykowanym wielkoformatowym maszynom Agfa pracującym w technologii UV LED, potwierdza nasze zaangażowanie w oferowanie rozwiązań drukujących, które są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego – mówi Sarah Lafleur, Application Product Manager Inkjet Ink w firmie Agfa. – W konsekwencji przedsiębiorstwa inwestujące w plotery z serii Anapurna i Jeti mają pewność, że nabywają kompleksowe rozwiązanie bezpieczne dla zdrowia operatora maszyny, a zarazem otwierające nowe możliwości biznesowe. Za jego sprawą wychodzimy naprzeciw proekologicznym oczekiwaniom klientów, oczekujących certyfikowanego rozwiązania dedykowanego zastosowaniom wewnętrznym np. przy wykańczaniu wnętrz”.
Nagrodzone, 4- i 6-kolorowe zestawy atramentów inkjetowych UV LED Anuvia i Anapurna zostały stworzone z myślą o ich pełnej kompatybilności z wielkoformatowym ploterami z serii Jeti i Anapurna. Producent podkreśla, że oferują ona szeroki gamut kolorystyczny, zapewniając wysoką żywotność reprodukowanych barw, a w rezultacie – naturalne w odbiorze wydruki, mające być atrakcją i inspiracją dla oglądających ją osób. Ich receptura zakłada wszechstronność w kontekście aplikowania atramentów na różnego rodzaju media sztywne i giętkie, co ma zwiększyć spektrum potencjalnych zastosowań: ogólnych, wewnętrznych i zewnętrznych. Agfa zapewnia, że niezależnie od podłoża i produktu finalnego, jej atramenty UV LED gwarantują właściwe przyleganie do materiału oraz dokładność aplikacji, a dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer (bazującej na odpowiednim połączeniu wysokiej pigmentacji z zoptymalizowaną dyspersją pigmentów oraz właściwym zastosowaniu algorytmów systemu workflow Asanti, sterującego pracą plotera), zużycie atramentu w przełożeniu na 1 m2 jest tu najniższe na rynku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.