Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Austriacy usprawnili procesy produkcyjne

Austriacy usprawnili procesy produkcyjne

Grupa Klampfer z siedzibą w St. Ruprecht k. Grazu jest jednym z pierwszych klientów, którzy zawarli kompleksową umowę subskrypcyjną z Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). Po ponad roku (podpisanie miało miejsce w kwietniu 2018 r.) drukarnia pozytywnie ocenia ten krok. W ramach pięcioletniej umowy Heidelberg zainstalował maszyny Speedmaster XL 106 oraz Speedmaster SX 52, a także całe powiązane oprogramowanie. Firma dostarcza też wszystkie materiały eksploatacyjne i usługi (także dla maszyny Speedmaster XL 106-8P, która została dostarczona w 2016 r.).

W fazie wdrażania subskrypcji Heidelberga drukarnia Klampfer mogła korzystać z usług doradczych dostawcy w celu optymalizacji procesów drukowania. Heidelberg przejął kontrolę nad całym łańcuchem logistycznym firmy w zakresie materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu drukarnia zyskała większą elastyczność i może skoncentrować się na potrzebach klientów. Zarządzanie magazynem zapasów odbywa się za pośrednictwem aplikacji opracowanej przez Heidelberga oraz poprzez opartą na chmurze współpracę z Heidelberg Assistant, dzięki czemu przepływy towarów są całkowicie przejrzyste dla Grupy Klampfer. Na przestrzeni roku wydajność maszyn znacznie wzrosła dzięki wielu czynnikom – m.in. czasy narządzania spadły średnio o ponad 21%, prędkość drukowania wzrosła o około 5%, a ilość makulatury spadła o 19%. W rezultacie drukarnia Klampfer oszczędza około 110 tys. arkuszy papieru każdego miesiąca, a wzrost ogólnej wydajności jest szacowany na ok. 13%, co daje ok. 250 godzin pracy w skali miesiąca na inne działania.

„Nasze doświadczenia z modelem subskrypcyjnym Heidelberga pokazują, że byliśmy w stanie usprawnić procesy produkcyjne na hali maszyn. Dzięki ich wydajniejszej pracy mamy dodatkowe zasoby, których możemy użyć do rozszerzenia naszej bazy klientów” – wyjaśnia Daniela Klampfer, dyrektor zarządzająca Grupy Klampfer.

„Dzięki subskrypcji Heidelberga można osiągnąć znaczny wzrost wydajności w drukarniach przemysłowych, przede wszystkim poprzez zoptymalizowaną współpracę wszystkich elementów takich jak maszyny drukujące, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie, usługi i odpowiednie analizy danych zebrane z procesów. Jednak aby to zadziałało, niezbędna jest kompleksowa analiza i ocena scenariusza od samego początku oraz współpraca z zespołem pracującym w drukarni” – dodaje prof. Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za rozwiązania Lifecycle Solutions i dyrektor ds. cyfrowych w Heidelbergu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.