Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Austriacy usprawnili procesy produkcyjne

Austriacy usprawnili procesy produkcyjne

Grupa Klampfer z siedzibą w St. Ruprecht k. Grazu jest jednym z pierwszych klientów, którzy zawarli kompleksową umowę subskrypcyjną z Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). Po ponad roku (podpisanie miało miejsce w kwietniu 2018 r.) drukarnia pozytywnie ocenia ten krok. W ramach pięcioletniej umowy Heidelberg zainstalował maszyny Speedmaster XL 106 oraz Speedmaster SX 52, a także całe powiązane oprogramowanie. Firma dostarcza też wszystkie materiały eksploatacyjne i usługi (także dla maszyny Speedmaster XL 106-8P, która została dostarczona w 2016 r.).

W fazie wdrażania subskrypcji Heidelberga drukarnia Klampfer mogła korzystać z usług doradczych dostawcy w celu optymalizacji procesów drukowania. Heidelberg przejął kontrolę nad całym łańcuchem logistycznym firmy w zakresie materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu drukarnia zyskała większą elastyczność i może skoncentrować się na potrzebach klientów. Zarządzanie magazynem zapasów odbywa się za pośrednictwem aplikacji opracowanej przez Heidelberga oraz poprzez opartą na chmurze współpracę z Heidelberg Assistant, dzięki czemu przepływy towarów są całkowicie przejrzyste dla Grupy Klampfer. Na przestrzeni roku wydajność maszyn znacznie wzrosła dzięki wielu czynnikom – m.in. czasy narządzania spadły średnio o ponad 21%, prędkość drukowania wzrosła o około 5%, a ilość makulatury spadła o 19%. W rezultacie drukarnia Klampfer oszczędza około 110 tys. arkuszy papieru każdego miesiąca, a wzrost ogólnej wydajności jest szacowany na ok. 13%, co daje ok. 250 godzin pracy w skali miesiąca na inne działania.

„Nasze doświadczenia z modelem subskrypcyjnym Heidelberga pokazują, że byliśmy w stanie usprawnić procesy produkcyjne na hali maszyn. Dzięki ich wydajniejszej pracy mamy dodatkowe zasoby, których możemy użyć do rozszerzenia naszej bazy klientów” – wyjaśnia Daniela Klampfer, dyrektor zarządzająca Grupy Klampfer.

„Dzięki subskrypcji Heidelberga można osiągnąć znaczny wzrost wydajności w drukarniach przemysłowych, przede wszystkim poprzez zoptymalizowaną współpracę wszystkich elementów takich jak maszyny drukujące, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie, usługi i odpowiednie analizy danych zebrane z procesów. Jednak aby to zadziałało, niezbędna jest kompleksowa analiza i ocena scenariusza od samego początku oraz współpraca z zespołem pracującym w drukarni” – dodaje prof. Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za rozwiązania Lifecycle Solutions i dyrektor ds. cyfrowych w Heidelbergu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.