Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Bardziej wszechstronne plotery z rodziny Jeti Tauro H3300

Bardziej wszechstronne plotery z rodziny Jeti Tauro H3300

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego, kompaktowego modułu do drukowania w trybie „z roli na rolę” – Flex RTR, zwiększającego wszechstronność jej hybrydowych ploterów przemysłowych z rodziny Jeti Tauro H3300. Wyposażona w niego maszyna, najszybsza z serii – Tauro H3300 UHS LED, zostanie zaprezentowana przez firmę podczas zbliżających się targów Fespa 2023. Nowy moduł, umożliwiający sprawne przełączanie się między produkcją z wykorzystaniem podłoży sztywnych i giętkich (co istotne, bez konieczności jego odłączania od maszyny) i zwiększający tym samym wydajność pracy, jest już dostępny komercyjnie na wszystkich rynkach.

Agfa podkreśla, że wyższa elastyczność i wydajność procesu produkcyjnego, wynikające z zastosowania nowego modułu Flex RTR, wiążą się w dużej mierze właśnie ze wspomnianym wyżej brakiem konieczności jego odłączania od plotera przy zmianie z trybu „roll-to-roll” na zadrukowywanie podłoży sztywnych. To zwiększa bowiem całkowity czas pracy urządzania i maksymalizuje efektywność produkcji poligraficznej. Agfa dodaje, że nowy moduł oznacza kolejny krok na drodze zautomatyzowania produkcji realizowanej w maszynach z serii Tauro i optymalnego wykorzystania potencjału tkwiącego w tych hybrydowych rozwiązaniach przemysłowych.

„Automatyzacja jest kluczem do dalszego rozwoju naszych rozwiązań do druku inkjetowego – mówi Dieter Jancart, Segment Manager w dziale wysokowydajnych systemów inkjetowych Agfa. – W zależności od specyfiki zleceń realizowanych przez klienta i jego wymagań względem drukowania, możemy zaproponować szyte na miarę rozwiązanie, które zapewni możliwie najbardziej wydajny proces wytwórczy, niezależnie od rodzaju stosowanych podłoży (giętkich, sztywnych) czy też ich kombinacji”.

Moduł Flext RTR został dopasowany w jednoprzebiegowego trybu drukowania, który w modelu Tauro H3300 UHS LED jest realizowany z prędkością do 905 m2/h. Agfa podkreśla jego kompaktowe wymiary i przyjazność dla użytkownika w kontekście ergonomii pracy. Przy użyciu przycisku uruchamiane są wałki kontrolujące naprężenie zadrukowywanego podłoża, umożliwiając szybkie i bezproblemowe załadowanie substratu przez jednego operatora.

Nowy moduł jest kompatybilny zarówno ze standardowym trybem zadrukowywania jednego zwoju z materiałem (o szerokości do 3,3 m), jak też z funkcją dual-roll, gdzie jednocześnie wykorzystywane są dwie, niezależne od siebie role (każda o szerokości 1,6 m). Maksymalna średnica zwoju wynosi 400 mm, a waga każdej z roli – 450 kg (w przypadku trybu dual-roll). Agfa dodaje, że przełączanie maszyny z trybu pojedynczego na dual-roll następuje szybko i sprawnie i jest obsługiwane przez jednego operatora. Wspomniane wcześniej wałki kontrolne nie muszą być na ten czas usuwane czy ponownie instalowane, ale pozostają na miejscu.

W celu zapewnienia dokładnego druku dwustronnego, w maszynie został wprowadzony zintegrowany system kamer. Sczytuje on kody QR generowane przez interfejs użytkownika, dzięki czemu określana jest dokładna lokalizacja obrazu, a pozycja druku – dopasowywana przy starcie każdego zlecenia. W przypadku gdy druk na stronie tylnej zostanie niespodziewanie wstrzymany, system kamer pozwoli zidentyfikować obraz wymagający dodrukowania, dzięki czemu cały proces – jak podkreśla Agfa – przebiega szybko i płynnie.

„Zapraszamy wszystkich klientów z Polski do wizyty na naszym stoisku podczas targów Fespa. Mamy nadzieję, że zarówno prezentacje plotera Tauro H3300 UHS wyposażonego w nowy moduł Flex RTR, jak też pozostałych maszyn prezentowanych na stoisku – superwielkoformatowej Onset X3 i dedykowanej tekstyliom Avinci CX3200, spotkają się z zainteresowaniem. Do dyspozycji gości będą też nasi eksperci, w tym z Polski, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wdrożeniem bądź udoskonaleniem cyfrowej produkcji bazującej na rozwiązaniach inkjetowych Agfa” – mówi Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet w firmie Agfa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.