Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Barmey poszerza portfolio o systemy inspekcji druku

Barmey poszerza portfolio o systemy inspekcji druku

Firma Barmey, działająca w sektorze dostawców i usług dla branży druku fleksograficznego, rozszerzyła swoją ofertę o systemy inspekcji druku niemieckiej firmy Isra Vision. W dobie kiedy w branży produkcji opakowań światowe marki wymuszają ciągłe zwiększanie jakości opakowań drukowanych, pełna inspekcja druku w realnym czasie produkcji staje coraz bardziej potrzebnym narzędziem do optymalizacji produkcji.

W ofercie Barmey znalazły się nowoczesne cyfrowe systemy inspekcji druku Isra Vision, które – jak zapewnia dystrybutor – dzięki zaawansowanym funkcjom pozwalają drukować bezbłędnie już od pierwszego użytku i przy każdym kolejnym zleceniu. Dzięki skróceniu czasu narządu, automatycznej inspekcji w realnym czasie produkcji, wykorzystaniu maksymalnej prędkości maszyn i znacznemu ograniczeniu odpadu i reklamacji, stosowanie rozwiązań niemieckiej marki pozwala znacznie zwiększyć produktywność zakładu i uzyskać bardzo dobry wskaźnik ROI (zwrot nakładów przy inwestycji).

Systemy inspekcji Isra Vision znajdują zastosowanie w różnych procesach technologicznych. PrintSTAR przeznaczony jest do kontroli druku wstęgowego, czyli do produkcji m.in. opakowań elastycznych, opakowań aluminiowych dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i do zastosowań specjalnych, a także etykiet i shrink sleeves czy druków zabezpieczonych. Z kolei CartonSTAR zaprojektowano do inspekcji druku na tekturze falistej i litej a w szczególności druku fleksograficznego pre-print i post-print, druku cyfrowego, wklejania/insertingu nadrukowanych etykiet na opakowania tekturowe czy kaszerowania tektury.

Jak podaje Barmey, systemy inspekcji Isra Vision wyposażone są w profesjonalne kolorowe kamery skanujące wysokiej rozdzielczości (własnej produkcji), bardzo jasne lampy LED oświetlające kontrolowany obszar zarówno od strony druku jak i poprzez wstęgę (również własnej produkcji), mają stabilną i trwałą konstrukcję, specjalnie zaprojektowany przez producenta hardware i software. Ponadto pełna inspekcja odbywa się w realnym czasie produkcji, w najdrobniejszych szczegółach, nawet przy najwyższych prędkościach; klasyfikacja błędów pozwala wskazać istotne błędy (dzięki temu nieważne dla odbiorcy błędy nie wywołują alarmu); możliwość konfigurowania parametrów jakości umożliwia zarządzanie zleceniami produkcyjnymi w zależności od różnych poziomów jakości; cyfrowi asystenci systemu rozszerzają podstawową konfigurację inspekcji o weryfikację druku z PDF, kontrolę położenia arkusza/wstęgi i pomiar koloru.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.