Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Belgowie stawiają na flekso

Belgowie stawiają na flekso

Belgijska przygotowalnia fleksograficzna Steurs Graphic Solutions, mająca siedzibę w Antwerpii, promuje technologię Flexcel NX firmy Miraclon.

Założona w 1949 r. przez dwóch bracia Steurs firma obecnie jest jedną z wiodących belgijskich przygotowalni do druku opakowań. „Obsługujemy wszystkie trzy procesy – grawiurę, offset i flekso – a także całą gamę materiałów opakowaniowych: metal, tworzywa sztuczne, pudełka kartonowe, szkło i folię. Działamy zatem w sektorze, który nie tylko podlega nieustannym zmianom, ale też w którym każdy właściciel marki, drukarnia i przetwórca mają własne potrzeby. Opakowanie, aby się wyróżniać, musi być atrakcyjne, a na to składają się różne elementy – kolor, jakość obrazu i oczywiście kreatywność. Nasza oferta zawiera je wszystkie” – mówi Dirk Cantens dyrektor generalny Steurs Graphic Solutions. Dodatkowo w 2014 r. firma stworzyła dział badawczo-rozwojowy, którego zadaniem jest opracowywanie rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów. Specjaliści ściśle współpracują z działem sprzedaży i produkcji oraz z klientami, projektują rozwiązania w zakresie rastrowania i/lub zarządzania barwą, stosując odpowiednie techniki S-dot i S-color, po czym po ich zatwierdzeniu przekazują je do realizacji.

Jak wyjaśnia Cantens, początkowym celem firmy Steurs było zwiększenie atrakcyjności fleksografii w oczach właścicieli marek i przetwórców opakowań: „Przyjmuje się, że flekso ma przewagę nad offsetem i wklęsłodrukiem: niższy koszt, większą elastyczność w zakresie podłoży i krótszy czas realizacji – a to wszystko jest ważne dla marek i ich drukarni. Jednak w przeszłości przeważały wątpliwości co do jakości druku i spójności – na przykład dotyczące niższej gęstości i ostrych przejść tonalnych we fleksografii. To się zmieniło wraz z pojawieniem się systemu Flexcel NX i w ciągu ostatniej dekady flekso upowszechniło się w ekspresowym tempie. Dlatego postanowiliśmy uczynić z systemu NX platformę dla nowej strategii, aby promować tę technologię jako alternatywę dla innych procesów. Poprosiliśmy też dział badawczo-rozwojowy, aby potraktował priorytetowo opracowywanie rozwiązań dotyczących wysokiej jakości druku fleksograficznego w celu poprawy jego jakości i stabilności”.

Steurs w systemie Flexcel NX technikę S-dot jako grupę technik rastrowania, aby kontrolować przenoszenie farby i przyrost punktów rastrowych w określonych obszarach obrazu lub na całej płycie. „Oznacza to, że możemy drukować ten sam kolor z różną gęstością na tej samej płycie, odtwarzając wyższe gęstości w przypadku jednolitych kolorów i zmniejszając przyrost punktów rastrowych na obszarach rastrowych. W kodach kreskowych nie występuje otoczka, a tekst jest wyraźniejszy. Możemy zagwarantować te rezultaty na każdym podłożu. Dziś coraz więcej właścicieli marek przekonuje się do korzyści flekso, ich obawy dotyczące jakości zmalały i chętniej myślą o przeniesieniu produktów” – podkreśla Cantens i dodaje: „Nie stosujemy agresywnej sprzedaży, po prostu robimy prezentację a próbki mówią same za siebie. W rezultacie możemy pochwalić się coraz większym gronem klientów poważnie zainteresowanych fleksografią jako alternatywą dla grawiury i offsetu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

W tym roku Igepa Polska Sp. z o.o., dystrybutor m.in. papierów poligraficznych, biurowych i materiałów dla reklamy wizualnej, obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności w Polsce. Świętowaniu towarzyszy hasło: „25 lat Igepa Polska. Z Wami. Dla Was. Dzięki Wam”.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.