Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Bizhub PRO C6000L – premiera Konica Minolta

Bizhub PRO C6000L – premiera Konica Minolta

Konica Minolta wprowadza na polski rynek nowy system produkcyjny do niskonakładowego druku kolorowego – bizhub PRO C6000L. Jest przeznaczony dla drukarń i punktów poligraficznych, które potrzebują urządzeń do druku niskonakładowego lub takich, które dopiero zamierzają wejść na rynek cyfrowego druku produkcyjnego.

„Nowe urządzenie jest następcą bizhub PRO C5501 Konica Minolta, jednego z najbardziej popularnych urządzeń do druku cyfrowego. Mamy nadzieję, że odniesie ono podobny sukces rynkowy. W stosunku do swojego poprzednika oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które skokowo poprawiają jakość wydruków i komfort pracy” – mówi Adam Bieniewski, Production Printing&Solutions Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.
Bizhub PRO C6000L wyposażony jest w wiele rozwiązań stosowanych dotychczas w rodzinie bizhub PRESS C6000/7000/8000. Należy do nich unikalny system przetwarzania i kontroli jakości obrazu S.E.A.D. II, który zapewnia jakość zbliżoną do druku offsetowego i pozwala na optymalnie wykorzystanie możliwości mechanizmu drukującego, system obrazowania rastrem częstotliwościowym (FM) oraz monitorowania stabilności i sterowania gęstością druku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz użyciu ekologicznego tonera polimeryzowanego Simitri HD, bizhub wyróżnia się wyjątkową ostrością i precyzją obrazu w rozdzielczości 1200×1200 dpi (8 bitów) w trybie pełnego koloru. Bizhub wyposażony jest także w nowoczesny kontroler druku Hikari, który pozwala na zarządzanie kolorami i bezproblemową integrację z wieloma aplikacjami firmy Konica Minolta. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość sterowania wszystkimi funkcjami urządzenia bezpośrednio z panelu sterowania.
Bizhub PRO C6000L łączy w sobie dużą elastyczność w obsłudze nośników z wszechstronnymi funkcjami wykańczania dokumentów. Umożliwia zaawansowane zarządzanie nośnikami o gramaturze do 300 g/m2 włącznie. Dzięki technologii podawania papieru z asystą powietrzną, a także pojemności do 4250 arkuszy pozwala na obsługę długich cykli drukowania z prędkością do 60 stron na minutę. Urządzenie wyróżnia się także wyjątkową dokładnością druku, zapewniając doskonałe wyniki podczas drukowania dwustronnego, np. broszur.
Bizhub PRO C6000L jest urządzeniem kompaktowym, które nie wymaga wielkich powierzchni. Przy jego projektowaniu położono duży nacisk na wygodę obsługi i łatwość użytkowania. Solidna konstrukcja z metalu zapewnia wysoką niezawodność, a zwarta obudowa ułatwia ustawienie urządzenia w ciasnych miejscach. Dzięki temu może być używany np. w zatłoczonym dziale reprograficznym lub w agencji reklamowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.