Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy i Hiszpanie z maszyną Jet Press 750S

Brytyjczycy i Hiszpanie z maszyną Jet Press 750S

Ian Smith, dyrektor ds. operacyjnych w Clays

W brytyjskiej firmie Clays z siedzibą w Suffolk maszyna Fujifilm Jet Press 750S odgrywa niezwykle ważną rolę w małoseryjnej produkcji okładek od czasu instalacji w lipcu 2019 r. W podobnym czasie w to rozwiązanie zainwestowała także hiszpańska firma Aries Grupo de Comunicación.

Clays to przedsiębiorstwo działające od ponad 200 lat. W ciągu roku realizuje ok. 50 tys. zamówień, co oznacza ponad 160 mln wydrukowanych książek. Zakład produkcyjny ma powierzchnię ponad 56,5 tys. m2, pracuje w nim ok. 700 osób. „Naszymi klientami są największe wydawnictwa w kraju – aby spełnić ich oczekiwania, musimy dysponować odpowiednim sprzętem. Branża wydawnicza bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Zamiast wytwarzać książki masowo, można je drukować na zamówienie, dostosowując się do popytu, który odnotowują sprzedawcy detaliczni. W naszych drukarniach maszyny pracują non stop, więc musimy mieć pewność, że stosowane przez nas produkty pozwalają na płynne przestawianie maszyn do innych prac, wytwarzając przy tym jak najmniej odpadów” – mówi Paul Hulley, dyrektor generalny Clays. Ian Smith, dyrektor ds. operacyjnych w Clays, dodaje: „Dysponujemy rozbudowanym i różnorodnym parkiem maszynowym. Każda maszyna ma istotne zalety, jednak stale szukamy sposobów na usprawnienie procesów pracy i poprawę jej jakości. Fujifilm Jet Press 750S umożliwiła nam drukowanie na wielu różnych podłożach bez potrzeby stosowania specjalnych powłok, co daje możliwość produkcji małoseryjnej, stosowania kolorowego podłoża i szerokiej palety kolorów Pantone, wszystko to przy zachowaniu większej efektywności kosztowej niż dotychczas. Dodatkowo maszyna „zapamiętuje” kolory utworzone dla danej pracy, dzięki czemu mamy pewność, że przy dodrukach są one zgodne z pierwotną wersją. Ważny dla nas jest także aspekt środowiskowy, czyli ograniczenie ilości odpadów, oraz współpraca i opieka ze strony zespołu Fujifilm”.

Założona w 1974 r. Aries Grupo de Comunicación to konsorcjum poligraficzne, mające w swojej ofercie książki, kalendarze, broszury, katalogi i opakowania. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości druk niskonakładowy, latem 2019 r. firma postanowiła zainwestować w maszynę Fujifilm Jet Press 750S. „Jesteśmy bardzo dumni z naszej historii, z której wynika nasza dzisiejsza pozycja. Ukształtowały nas zarówno czasy dobrobytu, jak i napotykane wyzwania. Kiedy w 2008 r. stanęliśmy w obliczu kryzysu finansowego, stworzyliśmy Projekt Przymierze – pięć firm poligraficznych pod jednym dachem, dzielących się zasobami, współpracujących i razem oferujących kompleksową obsługę we własnym zakresie – od projektowania do marketingu, produkcji, magazynowania i logistyki. Myśląc kreatywnie i pracując razem, nie tylko przetrwaliśmy kryzys i następującą po nim recesję, ale w dłuższej perspektywie nauczyliśmy się też o wiele sprawniej reagować na szybko zmieniające się potrzeby naszej branży. Obecnie obserwujemy rosnący popyt na wysokiej jakości druk niskonakładowy, a klienci zazwyczaj oczekują szybszej realizacji zleceń niż kiedyś. Spełnienie tych oczekiwań przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów i oferowaniu konkurencyjnych cen stanowi nieustanne wyzwanie” – mówi Antonio Martin, dyrektor generalny Aries Grupo de Comunicación. Jak dodaje, przez ostatnie 20 lat Fujifilm oraz firma Cyan, jej lokalny dystrybutor w Hiszpanii, miały duży udział w sukcesie Projektu Przymierze, dostarczając płyty, sprzęt CTP i zapewniając obsługę i wsparcie techniczne. „Kiedy dostrzegliśmy potrzebę inwestycji w nowe rozwiązanie do druku cyfrowego, maszyna Jet Press była oczywistym wyborem nie tylko z uwagi na technologię, ale też ze względu na wieloletnią udaną współpracę z producentem” – dodaje Antonio Martin.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.