Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy jako pierwsi w Europie z maszyną Mark Andy P9E

Brytyjczycy jako pierwsi w Europie z maszyną Mark Andy P9E

Drukarnia Berkshire Labels z Hungerford położonego ok. 100 km na zachód od Londynu jako pierwsza w Europie zainstalowała najnowszą z gamy maszyn fleksograficznych Performance Series firmy Mark Andy – model P9E o szerokości wstęgi 430 mm. Został on zaprojektowany z myślą o wysokowydajnej produkcji z wykorzystaniem giętkich podłoży – folii, etykiet termokurczliwych oraz opakowań giętkich. W parku maszynowym firmy pracują już cztery inne rozwiązania tego producenta, w tym model P7.

Berkshire Labels to firma rodzinna, istniejąca od niemal 40 lat. Obecnie zatrudnia 90 pracowników i generuje roczną sprzedaż przekraczającą 11 mln. funtów. Dzięki dobremu zarządzaniu i inwestycjom (zarówno w pracowników, jak i w technologie) ten producent etykiet stale się rozwija. Nowa maszyna Mark Andy P9E zainstalowana w Berkshire Labels to wysoce wyspecjalizowany model wyposażony m.in. w osiem stacji fleksograficznych UV, moduł do obróbki koronowej i czyszczenia wstęgi, ponadto łatwy w użyciu moduł wykrawania QCDC (Quick Change Die Cut).

Paul Roscoe, dyrektor zarządzający drukarni, tak wyjaśnia decyzję o najnowszym zakupie: „Po dwóch latach pracy maszyny P7 stało się jasne, że przestała nam ona wystarczać. Stwierdziliśmy, że najlepiej sprawdzi się model o szerokości 430 mm. I rzeczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego nabytku – P9E pracuje o jakieś 30 proc. szybciej niż P7 i daje nam większą elastyczność produkcji na wszystkich podłożach. W tej chwili mamy świetne narzędzie do rozwijania działu opakowań foliowych i termokurczliwych. Mamy też lepszą kontrolę nad harmonogramem pracy – mogliśmy zamienić trzyzmianowy system pracy zakładu na dwuzmianowy, co jest bardzo korzystne dla załogi”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.