Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy jako pierwsi w Europie z maszyną Mark Andy P9E

Brytyjczycy jako pierwsi w Europie z maszyną Mark Andy P9E

Drukarnia Berkshire Labels z Hungerford położonego ok. 100 km na zachód od Londynu jako pierwsza w Europie zainstalowała najnowszą z gamy maszyn fleksograficznych Performance Series firmy Mark Andy – model P9E o szerokości wstęgi 430 mm. Został on zaprojektowany z myślą o wysokowydajnej produkcji z wykorzystaniem giętkich podłoży – folii, etykiet termokurczliwych oraz opakowań giętkich. W parku maszynowym firmy pracują już cztery inne rozwiązania tego producenta, w tym model P7.

Berkshire Labels to firma rodzinna, istniejąca od niemal 40 lat. Obecnie zatrudnia 90 pracowników i generuje roczną sprzedaż przekraczającą 11 mln. funtów. Dzięki dobremu zarządzaniu i inwestycjom (zarówno w pracowników, jak i w technologie) ten producent etykiet stale się rozwija. Nowa maszyna Mark Andy P9E zainstalowana w Berkshire Labels to wysoce wyspecjalizowany model wyposażony m.in. w osiem stacji fleksograficznych UV, moduł do obróbki koronowej i czyszczenia wstęgi, ponadto łatwy w użyciu moduł wykrawania QCDC (Quick Change Die Cut).

Paul Roscoe, dyrektor zarządzający drukarni, tak wyjaśnia decyzję o najnowszym zakupie: „Po dwóch latach pracy maszyny P7 stało się jasne, że przestała nam ona wystarczać. Stwierdziliśmy, że najlepiej sprawdzi się model o szerokości 430 mm. I rzeczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego nabytku – P9E pracuje o jakieś 30 proc. szybciej niż P7 i daje nam większą elastyczność produkcji na wszystkich podłożach. W tej chwili mamy świetne narzędzie do rozwijania działu opakowań foliowych i termokurczliwych. Mamy też lepszą kontrolę nad harmonogramem pracy – mogliśmy zamienić trzyzmianowy system pracy zakładu na dwuzmianowy, co jest bardzo korzystne dla załogi”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.