Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy przyspieszają dzięki płytom Asahi AWP

Brytyjczycy przyspieszają dzięki płytom Asahi AWP

Paul Chant (Asahi Photoproducts), Paul Larkin (Hamilton Adhesive Labels Ltd.) i Karl Davison (Asahi Photoproducts)

Brytyjska drukarnia etykiet Hamilton Adhesive Labels Ltd., obsługująca rynki żywności i napojów, przemysłu, motoryzacji, higieny osobistej i AGD, w swoim zakładzie produkcyjnym wdrożyła wymywane wodą fleksograficzne płyty fotopolimerowe Asahi AWP z technologią CleanPrint. Jak podają jej przedstawiciele, dzięki temu całkowity czas przygotowania etykiet samoprzylepnych skrócił się o 30 proc.

Hamilton w swoim zakładzie produkcyjnym usytuowanym blisko Leicestershire zatrudnia ponad 65 osób. Roczny obrót firmy przekracza 12 mln. funtów. Powodem, dla którego zdecydowano się na zmianę dostawcy płyt, była potrzeba optymalizacji kosztów produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości i uwzględnieniu założeń polityki zrównoważonej działalności firmy. Paul Lar­kin, dy­rek­tor ope­ra­cyj­ny drukarni, po zbadaniu i porównaniu wielu konkurencyjnych płyt fleksograficznych, wybrał propozycję z portfolio Asa­hi Pho­to­pro­ducts. Jak twierdzi, „zapewniają one szeroki zakres tonalny, przy zachowaniu dużej stabilności punktów. Dzięki płytom Asahi AWPz CleanPrint maszyna jest w stanie drukować w sposób ciągły, nie przerywając czyszczenia płyty. Jest to niezwykle spójna technologia, dzięki której możemy już za pierwszym razem uzyskać odpowiedniej jakości wydruki”. Jak dodaje, dzięki temu wyborowi firma nie tylko skróciła proces produkcji, ale także znacznie poprawiła jakość wydruków, o czym świadczą otrzymane w ostatnim czasie prestiżowe nagrody branżowe.

Technologia Asahi CleanPrint dzięki unikalnej formule fotopolimeru (który powoduje mniejszy nacisk podczas drukowania i umożliwia lepsze przenoszenie tuszu na podłoże) zapewnia stałą powtarzalność jakości druku, a także dłuższą żywotność samej płyty fleksograficznej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.