Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy rozwijają biznes z nowym ploterem do gadżetów

Brytyjczycy rozwijają biznes z nowym ploterem do gadżetów

Mała rodzinna firma Holdall & Co., mająca siedzibę w Northamptonshire, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości galanterii skórzanej i upominków, zainstalowała w ostatnim czasie w ploter LED UV Mutoh XpertJet 461UF. Inwestycja stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zainteresowanych realizacją kolorowych i coraz bardziej złożonych nadruków.

Firma Holdall istnieje od 2012 r. Jej właścicielka – Raimonda Navickaite – działalność rozpoczęła od projektowania wysokiej jakości wyrobów skórzanych przy użyciu tradycyjnych materiałów i sztuki rzemiosła artystycznego. Z czasem, dzięki wykorzystaniu funkcji druku 3D w drukarkach LED UV, firma osiągnęła znaczący sukces, a jej wyroby są cenione w całym kraju i poza jego granicami. Obecnie coraz większą popularność zyskuje trend personalizacji – ponieważ klienci coraz częściej kierowali zapytania z nią związane, Raimonda Navickaite zdecydowała o zakupie nowej drukarki UV do druku na gadżetach z funkcją druku 3D.

O wyborze modelu XpertJet 461UF marki Mutoh zdecydowało wiele czynników, wyróżniających urządzenie spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań tego typu. Drukarka ta oferuje możliwość bezpośredniego zadruku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Wykorzystuje elastyczne, ekologiczne atramenty z certyfikatem US11. Ponadto urządzenie jest bezpieczne, czyste i nie emituje nieprzyjemnych zapachów (co w firmie rodzinnej ma spore znaczenie ze względu na często przebywające na jej terenie dzieci). W wybranym przez Holdall ploterze atrament jest w ciągłym obiegu, dlatego nigdy nie dochodzi do zablokowania (zaschnięcia) atramentu, nie ma też konieczności ręcznego uzupełniania atramentu z butelek. Zmniejsza się tym samym ryzyko rozlania atramentu, ponieważ jest on szczelnie zamknięty w specjalnych workach, których bezpieczna wymiana trwa zaledwie kilka sekund. Gdy konieczne jest wykonanie rutynowego przeglądu, drukarka dzięki wbudowanej kontrolce stanu powiadamia użytkownika o koniecznej konserwacji. Ploter jest intuicyjny w użytkowaniu i nie wymaga od operatora złożonej wiedzy technicznej o druku, co pozwala zaoszczędzić czas i skupić się na obsłudze klientów i działalności kreatywnej. Ploter jest obsługiwany przez nowe oprogramowanie VerteLith, które w łatwy sposób pozwala podzielić każdą grafikę na warstwy, w tym na kolor biały i lakier.

Drukarki XpertJet UV do gadżetów od Mutoh można zainstalować w następujących w konfiguracjach: CMYK lub CMYK + biały + lakier nadający się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei szósty kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk zarówno wybiórczo, jak i na całej powierzchni.

Jak podkreśla właścicielka Holdall, zakup plotera XpertJet 461UF LED UV, oferującego szerokie możliwości kreatywnych realizacji, istotnie wspomógł rozwój firmy. Dzięki tej inwestycji możliwe stało się zarówno wytwarzanie wysokojakościowych, markowych gadżetów, jak i personalizacja przedmiotów produkowanych na indywidualne zamówienie. Asortyment małych, ręcznie robionych, kolorowych przedmiotów przyciąga wzrok i cieszy się coraz większą popularnością – skórzane opaski, bransoletki, podstawki, zawieszki na bagaż, naklejki na ładowarki do telefonów czy pierścienie na serwetki, to tylko niektóre przykłady realizacji powstających w zakładzie Raimondy Navickaite.

W Polsce dystrybutorem urządzeń do druku wielkoformatowego (plotery drukujące, plotery tnące) japońskiej marki Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.