Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy z nową technologią fleksograficzną SOMA

Brytyjczycy z nową technologią fleksograficzną SOMA

Brytyjska firma Clifton Packaging Group na początku 2021 r. zainstalowała nową maszynę do druku fleksograficznego – SOMA Optima2 1270-8 EG wraz z automatycznym systemem montowania płyt S-Mount 1300.

Clifton Packaging Group to rodzinna firma, założona w 1981 r. w Leicester. Specjalizuje się w produkcji opakowań, głównie dla sektora spożywczego, oferuje także kontraktowe usługi pakowania. Strategia działania oparta jest na ciągłym rozwoju i zapewnianiu klientom najnowszych i kompletnych rozwiązań w zakresie pakowania, odpowiadających na coraz większe wymagania zleceniodawców. Wyrazem tego są liczne nagrody za innowacyjność opakowań i ich wzornictwo, a także najnowsza inwestycja w urządzenia czeskiego producenta.

Nowa generacja maszyn drukujących w technologii fleksograficznej SOMA Optima² jest wyposażona w pakiet inteligentnych funkcji automatyzacji, które przyczyniają się do osiągnięcia najwyższej jakości druku, lepszej komunikacji, a przede wszystkim pomagają zapewnić szybkie i łatwe przełączanie między zadaniami, jednocześnie minimalizując błędy operatora. System Advanced Bounce Control wraz z Intelligent Job Tuning minimalizuje „odbicie” przy dużych prędkościach drukowania z wykorzystaniem tulei HD czy druku rozszerzonym gamutem barwnym. Automatyczny system montowania płyt S-Mount zapewniaj pełną precyzję tego procesu – dzięki niemu niemal wyeliminowany został czas przestoju prasy spowodowanego nieprawidłowym montażem płyt.

„SOMA oferuje innowacje i wyjątkowe osiągnięcia technologiczne, które realnie pomagają klientom zdobyć przewagę nad konkurencją. Jesteśmy dumni z instalacji w Clifton Packaging. Jest to kolejny krok w budowaniu reputacji firmy SOMA jako firmy doskonałej, która jest dobrze przygotowana do zaspokojenia zmieniających się potrzeb rynków Wielkiej Brytanii i Irlandii” – podkreśla Richard Redfern, przedstawiciel firmy SOMA na Wyspach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.