Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy z potrójną inwestycją

Brytyjczycy z potrójną inwestycją

Michael Kille

Brytyjska firma poligraficzna Impress, mająca siedzibę w podlondyńskim Walton-on-Thames, w ostatnim czasie zainwestowała w trzy maszyny od Fujifilm – Jet Press 750S High Speed, Revoria Press PC1120 i Revoria Press E1 Series. Decyzja o zakupie była związana z wyeksploatowaniem jednej z używanych dotąd maszyn cyfrowych oraz potrzebą rozszerzenia możliwości i zwiększenia wydajności operacyjnej zakładu specjalizującego się w dostarczaniu materiałów marketingowych różnorodnym klientom (zarówno użytkownikom końcowym, jak i agencjom kreatywnym).

Impress to rodzinna firma, istniejąca od ponad trzydziestu lat, która na lokalnym rynku wyróżnia się licznymi nagrodami i słynie z jakości i zrównoważonego rozwoju (m.in. zaangażowanie w recykling materiałów oraz wykorzystywanie energii słonecznej do własnych potrzeb). Nowe maszyny umożliwiły jej wejście na nowe rynki, na przykład opakowań niskonakładowych (dzięki maszynie Jet Press) oraz realizację wcześniej zlecanego druku offsetowego B1 we własnym zakresie (dzięki maszynie Revoria).

Michael Kille, dyrektor zarządzający Impress Print Services, komentuje: „Nasza poprzednia maszyna cyfrowa oferowała dobrą jakość, ale pojawiły się problemy z wydajnością. Teraz maszyny Fujifilm błyskawicznie robią to, czego potrzebujemy, przy minimalnych przestojach. Ponadto dodanie druku cyfrowego w formacie B2, który uzupełnia naszą ofertę offsetową, znacznie zwiększyło nasze możliwości produkcyjne i oferowane wartości. Co istotne, kolory specjalne w maszynie Revoria PC1120 pomogły nam utrzymać pewne rodzaje zadań, które wcześniej drukowaliśmy na maszynie offsetowej B1, i jesteśmy zachwyceni jakością i wydajnością monochromatycznego modelu Revoria E1. Od czasu instalacji maszyn Fujifilm obserwujemy znaczny spadek zużycia prądu. Szczególnie dzięki wydajności oferowanej przez Jet Press 750S i obsłudze formatu B2, a także zwiększonej produktywności połączonej z brakiem awarii i sprawnym przepływem pracy odnotowaliśmy spadek ilości odpadów, krótsze przestoje i znaczny wzrost wydajności. Bardzo wysoko oceniamy również współpracę ze specjalistami Fujifilm – zarówno na etapie sprzedaży, jak i montażu, zawsze służyli nam pomocą i ciągłym wsparciem”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.