Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Canon wchodzi na rynek cyfrowego druku etykiet

Canon wchodzi na rynek cyfrowego druku etykiet

Przepustką japońskiej firmy do segmentu cyfrowego druku etykiet ma być zaprezentowana w ostatnim czasie maszyna Océ LabelStream 4000. Jest to inkjetowe urządzenie drukujące z roli na rolę w kolorach CMYK z dodatkowym białym (CMYK+W) i możliwością dostosowywania konfiguracji do konkretnych wymagań drukujących etykiety samoprzylepne czy opakowania giętkie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i do uszlachetniania wydruków.

Océ LabelStream 4000 to pięciokolorowy ploter UV (kolory CMYK + biały) drukujący z prędkością 48 m/min. Oferuje zadruk mediów o szerokości 330 mm (13”) i 410 mm (16”), a także opcjonalny tryb pozwalający na druk z prędkością 68 m/min (dla mniej wymagających zadań). Ploter umożliwia jednoprzebiegowy zadruk białym atramentem z kryciem na poziomie 80% przy standardowej prędkości i 67% w trybie przyspieszonym. W zależności od rozdzielczości danego zadania Océ LabelStream 4000 może zadrukować od 950 do 1672 m2 materiału w ciągu godziny.

Nowa maszyna Canona została wyposażona w głowice drukujące Xaar 2001 UV oferujące maksymalną rozdzielczość druku wynoszącą 720 × 600 dpi. Océ LabelStream 4000 może drukować na większości powszechnie stosowanych podłoży etykietowych, w tym foliach polipropylenowych, polietylenowych, dwuosiowo orientowanych BOPP i wybranych podłożach specjalnych. Z powodzeniem może ona drukować etykiety dla przemysłu kosmetycznego, do napojów, piwa i mocnych alkoholi, środków czystości dla domu, przemysłowe, farmaceutyczne czy promocyjne.

Maszyna Océ LabelStream 4000 może pracować jako samodzielna drukarka, w połączeniu inline z urządzeniami wykańczającymi lub jako platforma hybrydowa. Moduły laminowania, foliowania na zimno, delam/relam, flekso i inne można ustawiać zarówno przed, jak i po module inkjetowym hybrydowej platformy.

Pierwsza wąskowstęgowa maszyna Canona powstała we współpracy ze specjalistami z firm Edale i FFEI. Wstępne rozmowy o kooperacji przeprowadzono podczas targów Labelexpo Americas przed dwoma laty. Jej wprowadzenie na rynek podyktowane jest dążeniem Canona i Océ do zbudowania silnej pozycji na najlepiej rokujących rynkach branży poligraficznej, a do takich z pewnością zaliczyć można druk opakowań. Wykorzystująca dotychczasowe doświadczenie obu firm w dziedzinie cyfrowych maszyn atramentowych, wąskowstęgowa Océ LabelStream 4000 stanowi platformę na bazie której w niedalekiej przyszłości Canon zamierza zbudować maszyny przeznaczone do druku na tekturze litej i falistej. Maszyna Océ LabelStream 4000 trafi do sprzedaży w Europie pod koniec tego roku, a w dalszej kolejności również na rynek amerykański.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.