Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Chroma wdraża program ECO3 firmy Agfa

Chroma wdraża program ECO3 firmy Agfa

Krzysztof Raczkowski - prezes zarządu drukarni Chroma (z lewej) i Michał Śliz - dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Agfa

Internetowa drukarnia Chroma z Żar stała się kolejnym polskim użytkownikiem rozwiązań z programu ECO3, oferowanego swoim klientom przez firmę Agfa. Założenia programu ECO3 bazują na trzech wytycznych: osiągnięciu przez drukarnię lepszych wskaźników ekonomicznych, wdrażaniu procesów zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju oraz zapewnieniu klientom możliwie najwyższej wygody przy eksploatacji rozwiązań Agfa.

Program, oferujący liczne rozwiązania software’owe, sprzętowe i materiałowe, uwzględnia m.in. wyeliminowanie bądź zminimalizowanie chemii, redukcję odpadów, wyeliminowanie wody, obniżenie zużycia energii oraz możliwość ponownego wykorzystania materiałów eksploatacyjnych.

Drukarnia Chroma od 2015 roku używa rozwiązań Agfy: najpierw wdrożono termoczułe płyty drukowe oraz pierwszy system CtP tego producenta, z czasem dołączyło do niego drugie rozwiązanie CtP, bazujące na naświetlarce Avalon. Obecnie cała produkcja realizowana przez przedsiębiorstwo jest wykonywana przy użyciu płyt marki Agfa; od pierwszego kwartału tego roku są to energooszczędne płyty termoczułe Energy Elite Eco, których finalna obróbka odbywa się w dwóch proekologicznych wywoływarkach Arkana. Budowa wywoływarki znacząco redukuje ilość wody i energii niezbędnych do jej działania. Urządzenie umożliwia produkcję znacznie czystszych form drukowych, a proces jej mycia i konserwacji jest o wiele prostszy i krótszy i zajmuje mniej miejsca. Arkana została zoptymalizowana przez producenta pod kątem zastosowania w niej płyt Energy Elite Eco. Wdrożenie kompleksowego rozwiązania firmy Agfa miało także zwiększyć przepustowość przygotowalni offsetowej. „Z uwagi na specyfikę produkcji zależało nam na możliwości wykonania jeszcze większej liczby form drukowych w tym samym czasie. Wykonujemy bowiem około 1500-2000 zleceń dziennie, realizując nawet 25-30 przyrządów na jednej 8-kolorowej maszynie B1 w czasie 7-godzinnej zmiany. A maszyn pełnoformatowych posiadamy w sumie osiem, w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Stąd, by sprawnie i bezproblemowo „nakarmić” je wszystkie, najpierw zrealizowaliśmy inwestycje w wysokowydajne naświetlarki CtP marki Agfa, a następnie w równie szybkie, proekologiczne wywoływarki Arkana” – mówi Krzysztof Raczkowski, prezes zarządu drukarni Chroma.

Kolejnym etapem wdrażania elementów programu ECO3 była instalacja licencji na oprogramowanie PressTune, które zbiera w czasie rzeczywistym dane z maszyn drukujących, poddaje ja analizie i tworzy raporty dla osób zarządzających produkcją, co przy dużej liczbie urządzeń jest bardzo przydatnym narzędziem. „Inwestycja miała przede wszystkim zapewnić stabilną, przewidywalną i bezpieczną produkcję – mówi Krzysztof Raczkowski. – To się udało: system PressTune daje nam możliwość kontrolowania jakości i błyskawicznego reagowania operatorów prepress”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Canon poinformowała, że u europejskich klientów zainstalowano już ponad 1500 monochromatycznych systemów druku cyfrowego Océ VarioPrint 6000, a od premiery serii arkuszowych urządzeń Océ VarioPrint 6000 TITAN w sierpniu 2017 r. zrealizowano już ponad 175 zamówień.

W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

Opolgraf to już nie tylko drukarnia dziełowa – firma wprowadziła na rynek nową markę personalizowanych notesów i planerów. Produkty są dostępne w kilku wersjach oprawy i charakteryzują się wysoką jakością druku i wykończenia.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu