Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Co pokaże Canon na targach RemaDays 2020

Co pokaże Canon na targach RemaDays 2020

W czasie zbliżających się targów RemaDays Warsaw 2020 (Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn, 12–14 lutego br.) Canon Polska zaprezentuje kilka nowości ze swojej oferty. Wśród nich znajdzie się drukarka imagePRESS C165 oraz inne urządzenia z tej serii – modele C910, C810 i C710. Ponadto będzie można zobaczyć kilka maszyn z segmentu druku średnio- i wielkoformatowego – urządzenia z serii imagePROGRAF, w tym nowości: modele PRO-4100 oraz TX-4000 T36. W Strefie Canon nie zabraknie wielkoformatowej drukarki Océ Colorado 1650 z funkcją matowego lub błyszczącego wykończenia oraz przedstawiciela rodziny Océ Arizona. Wystawca zapowiada również pokazy druku i możliwość spotkania z ekspertami marki.

Wśród nowości znajdzie się drukarka imagePRESS C165 – technologiczna nowość, wprowadzona na rynek polski we wrześniu ubiegłego roku. Urządzenie przeznaczone jest do użytku zwłaszcza w mniejszych i średnich firmach oraz agencjach reklamowych. Wbudowane funkcje, takie jak opcje wykańczania czy obsługa różnych gramatur oraz formatów papieru, pomagają korzystać z urządzenia w warunkach pracy biurowej. Opcje przetwarzania długich arkuszy oraz zaawansowanego zarządzania profilem kolorystycznym, a także niezwykle wysoka jakość obrazu, umożliwiają wykorzystanie imagePRESS C165 także do zastosowań o charakterze profesjonalnym. „To wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie bogate możliwości druku profesjonalnego z wbudowanymi opcjami łączności, umożliwiającymi integrację z usługami chmurowymi” – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product & Applications Manager w Canon Polska.

Na targach RemaDays będzie można również zapoznać się z możliwościami rodziny maszyn drukujących imagePress C910, C810 i C710, które według zapewnień producenta osiągają najwyższą na rynku jakość druku przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Cała rodzina urządzeń została zaprojektowana z myślą o miesięcznej produkcji do nawet pół miliona stron. Ich konstrukcja została zoptymalizowana w taki sposób, aby ograniczyć okresowe czynności konserwacyjne czy serwisowe. „Urządzenia te zaprojektowano z myślą o potrzebach dostawców usług druku, wewnętrznych działów reprograficznych, ale też małych i średnich firm, które chcą produkować wewnętrznie personalizowane materiały wysokiej jakości” – wyjaśnia Michał Młynarczyk.

Canon zapowiada również przedstawienie na targach kilku maszyn z segmentu druku średnio- i wielkoformatowego. „Pokażemy urządzenia z serii imagePROGRAF, przeznaczone do produkcji plakatów oraz dokumentów specjalistycznych, na przykład map albo planów architektonicznych. Nowości, jakie pojawią się na targach, to drukarka imagePROGRAF PRO-4100 oraz imagePROGRAF TX-4000 T36” – wylicza Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska. Model imagePROGRAF PRO-4100 jest profesjonalnym urządzeniem, umożliwiającym drukowanie obrazów w maksymalnej rozdzielczości 2400 dpi. Z kolei imagePROGRAF TX-4000 T36 to wielofunkcyjna maszyna, dająca możliwość symultanicznego skanowania, kopiowania i drukowania dokumentów.

W Strefie Canon nie zabraknie urządzeń do druku w wielkim formacie, takich jak drukarka Océ Colorado 1650 z funkcją matowego lub błyszczącego wykończenia. Dzięki wykorzystaniu unikatowego atramentu UVgel firmy Canon, a także technologii Océ FLXfinish, stanowiącej nowe podejście do utwardzania diodami LED, urządzenie może stworzyć zarówno błyszczące banery, jak i eleganckie matowe tapety. Aplikacje na dowolnym podłożu mogą być gięte bez ryzyka pękania nadruku. A wszystko to bez zmiany atramentu ani nośnika, co znacząco zwiększa szybkość i łatwość wykorzystania drukarki.

Producent podkreśla także wyjątkowe osiągi nowoczesnych ploterów z rodziny Océ Arizona. Maszyny, które Canon zaprezentuje podczas RemaDays, cechują się łatwością obsługi, niezawodnością, solidnością oraz szybkością do 52,8 m²/h, co jest kluczowe w wykorzystaniu o charakterze profesjonalnym. Ich konstrukcja pozwala drukować na dowolnym nośniku, a dzięki wykorzystaniu najjaśniejszego białego atramentu firmy Océ, plotery Arizona umożliwiają wysokiej jakości wydruki z doskonałym efektem. Ich użytkownicy mogą także skorzystać z Océ Touchstone – zintegrowanej technologii wielowarstwowego druku do zastosowań graficznych i dekoracyjnych z możliwością tworzenia efektów teksturowych.

Tak jak w ubiegłych latach, stoisko Canon Polska będzie stanowiło wyjątkowe połączenie przestrzeni ekspozycyjnej i produkcyjnej. Odwiedzający będą mogli nie tylko zapoznać się z najnowszymi produktami firmy, ale i prześledzić cały proces druku na różnorodnych nośnikach. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy z gości będzie mógł poznać nowe zastosowania podłoży i aplikacji, najnowsze trendy w druku czy obecną ofertę tapet Canon. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, które atramenty zachowują stuletnią trwałość, jak uzyskać intensywne wydruki, oraz porównać prace uzyskane przy wykorzystaniu różnych dostępnych technologii. W strefie Canon nie zabraknie także ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą z gośćmi wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Heidelberger Druckmaschinen AG nie przerywa procesu transformacji nadal pracuje nad osiągnięciem stabilizacji finansowej. Jednym z ostatnich kroków jest decyzja o spłacie istniejących wysokodochodowych obligacji (HYB), których termin wykupu przypada na 2022 r. – firma zamierza spłacić pozostałą kwotę 150 mln euro w dniu 9 września br. (uruchomi w tym celu rezerwy gotówkowe). Ta przedterminowa regulacja zobowiązania odciąży wynik finansowy firmy o ok. 12 mln euro rocznie, i w efekcie na stałe uwolni firmę od wysokich odsetek.

Rotocon, producent rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego z RPA, poszerzył portfolio o nową cyfrową maszynę do konwertowania i wykańczania etykiet – Ecoline RDF 330 nowej generacji. Ulepszona wersja, opracowana w oparciu o sugestie klientów, jest dostępna także w Europie za pośrednictwem sieci dystrybucji Rotocon Europe i Rotocontrol.

Firma CERM, dostarczająca systemy informatyczne (MIS) dla sektora poligraficznego, poinformowała, że z końcem lipca uzyskała pełną niezależność od firmy Heidelberger Druckmaschinen AG w drodze wykupu menedżerskiego. Niezależna już obecnie spółka zamierza dążyć do zwiększenia obecności swoich rozwiązań na całym świecie, przyczyniając się w ten sposób do automatyzacji drukarń etykiet i opakowań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.