Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Colours Factory z nowym automatem sitodrukowym

Colours Factory z nowym automatem sitodrukowym

Drukarnia Colours Factory pod koniec stycznia br. poszerzyła swój park maszynowy o nowoczesną linię do lakierowania UV Sakurai Maestro, którą dostarczyła firma Reprograf-Grafikus. Oferta działającej od ponad 15 lat firmy z Piły jest kompleksowa – klienci są obsługiwani w zakresie druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego.

System Sakurai Maestro oparty jest na japońskiej automatycznej maszynie sitodrukowej ze stop-cylindrem. Uzupełnia ją tunel do utrwalania z lampą UV sterowaną elektronicznie i ze zintegrowanym wykładakiem arkuszy w stos. Maszyna może być używana do lakierowania UV druków komercyjnych, tekstyliów, tabliczek znamionowych, do druku zabezpieczeń oraz w druku przemysłowym. „Dostarczone rozwiązanie pozwoli na sprawne i precyzyjne lakierowanie nakładów przy optymalnym zużyciu energii. Opcje ponadstandardowe, które wybrał nasz klient sprawiają, że jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych linii tego typu w Polsce. Ufam, że ta inwestycja przełoży się na kilkukrotny wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie lakierowania UV przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii” – mówi Marcin Kołatko, Product Manager w Reprograf-Grafikus.

Poza linią do lakierowania dostawa obejmowała także nowoczesny system do przygotowania i suszenia sit. „Na razie jest za wcześnie, by mówić, o ile wzrosły nasze możliwości produkcyjne, chociaż widać, że maszyna pracuje ponad dwa razy szybciej w porównaniu do poprzedniej. Realnie będzie to można ocenić po kilku tygodniach, kiedy operatorzy na dobre oswoją się z nową instalacją. Już teraz mogę jednak stwierdzić znaczącą oszczędność czasu na etapie przygotowalni” – powiedział Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji i rozwoju w Colours Factory.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.