Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyberochrona firm i instytucji przed złośliwym oprogramowaniem

Cyberochrona firm i instytucji przed złośliwym oprogramowaniem

Fot. Konica Minolta

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

„Z danych rynkowych wynika, że na całym świecie średnio co 39 sekund dochodzi do ataku hakerskiego, co daje liczbę 2244 tego typu zdarzeń każdego dnia. Z kolei w kontekście złośliwego oprogramowania typu malware występuje ok. 230 tys. zgłoszeń dziennie – mówi Patryk Gwóźdź, Junior Office Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. – Z drugiej strony szeroko rozumiana cyberprzestępczość jest często niedostrzegana przez właścicieli firm, jak też przez samych pracowników, coraz częściej wykonujących swoje obowiązki w trybie zdalnym. Nie wszyscy są świadomi, że celem ataku hakerskiego czy szkodliwego software’u może stać się każde urządzenie biurowe pracujące w sieci. Z myślą o bezpieczeństwie naszych klientów podjęliśmy współpracę z firmą Bitdefender, której wielokrotnie nagradzane rozwiązanie antywirusowe wybraliśmy jako naszym zdaniem najlepsze w kontekście dedykowania go urządzeniom wielofunkcyjnym bizhub. Dzięki niemu każdy skanowany, drukowany czy szyfrowany plik, jaki trafia do maszyny z tej serii, może być sprawdzony przez wspomniane oprogramowanie antywirusowe w poszukiwaniu potencjalnego zagrożenia”.
Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender jest kompatybilne z niemal wszystkimi urządzeniami Konica Minolta bizhub, oferowanymi w formacie A3 i A4. Jak podkreśla Patryk Gwóźdź, jego wdrożenie możliwe jest w urządzeniach nowo kupowanych, jak również w tych użytkowanych już przez klientów. „Bitdefender oferuje im szereg zalet. Jest to stale aktualizowany, program pracujący „w tle”, przez co nie zakłóca pracy urządzenia. Cechuje go wysoka precyzja i skuteczność w działaniu. Po wdrożeniu funkcji skanowania w czasie rzeczywistym, Bitdefender sprawdza wszystkie dane przychodzące i wychodzące z urządzenia, bez ingerencji użytkownika. Oczywiście można również uruchomić ten proces ręcznie. Program jest automatycznie aktualizowany wiele razy w ciągu dnia, by wychwytywać wszystkie nowe zagrożenia takie jak wirusy czy oprogramowanie typu malware. Warto również dodać, że posiada on wieczystą licencję”.
Jak podkreśla Patryk Gwóźdź, antywirus Bitdefender ogranicza także szeroko rozumianą cyberprzestępczość – dba o to, by potencjalne zagrożenia nie rozprzestrzeniły się poza firmę za pośrednictwem urządzenia wielofunkcyjnego, z jakiego korzysta użytkownik: „To element, na który warto zwrócić uwagę choćby w kontekście coraz powszechniejszej pracy zdalnej, gdy pracownicy biurowi korzystają z prywatnych komputerów czy routerów, podłączonych do sieci firmowej; tej samej, w ramach której działają choćby urządzenia wielofunkcyjne, przyjmujące zewnętrzną pocztę elektroniczną – mówi. – Specjaliści firmy Bitdefender przygotowali listę największych zagrożeń w cyberprzestrzeni w 2021 r. Wśród nich wymieniają m.in. wycieki informacji z przedsiębiorstw oraz instytucji czy właśnie niedostateczne zabezpieczenie urządzeń osobistych i routerów. Poza nasileniem tego typu incydentów, cyberprzestępcy wykazywać też będą rosnące zainteresowanie oprogramowaniem układowym (firmware). Przewidywany jest również wzrost ataków na łańcuchy dostaw, szpiegostwa przemysłowego oraz APT, a cyberprzestępczość stanie się według nich coraz bardziej popularną usługą zagrażającą firmom i instytucjom”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.