Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe uszlachetnianie etykiet według Xeikon
Anna Dudkiewicz
06.10.2020 15:52
Firma Xeikon poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego uszlachetniania etykiet. Premierowo zaprezentowana jednostka o nazwie FEU (Fusion Embellishment Unit), czyli połączony zespół uszlachetniający, uzupełnia ofertę producenta skierowaną do drukarń i konwerterów etykiet oraz jest wyrazem jego dążenia do zapewnienia swoim klientom maksymalnie wszechstronnych rozwiązań optymalizujących pracę i wspierających rozwój ich działalności.
Xeikon FEU, oparty na technologii MGI, to jednostka wyposażona w szeroki zakres cyfrowych wykończeń oraz uszlachetnień – zapewnia nakładanie lakierów specjalnych oraz spotowych UV, folii, trójwymiarowych tekstur i hologramów na wiele rodzajów podłoży (w tym na przezroczyste folie typu clear on clear, konwencjonalne folie BOPP czy papiery, także te o naturalnej strukturze). Rozwiązanie to jest przeznaczone przede wszystkim do produkcji etykiet na wyroby spirytusowe, wina, spożywcze artykuły klasy premium czy luksusowe kosmetyki. Jak podaje Xeikon, jest to łatwe w obsłudze narzędzie, zapewniające przetwórcom możliwość szybkiego proofingu nowych projektów, krótsze czasy narządu, najwyższy poziom efektownego i jakościowego finiszingu (także przy mniejszych nakładach), a tym samym skrócenie czasu dotarcia etykiet na rynek. FEU działa w oparciu o technologię inkjetową, dzięki czemu każdy wybrany obszar etykiety może zostać automatycznie pokryty lakierem spotowym UV wykorzystującym (lub nie) teksturowe efekty 3D. Podobnie rzecz wygląda w przypadku pokrywania etykiety folią – może ona zostać nałożona w cyfrowo sterowanym procesie na określone obszary etykiet, również z efektami 3D. Dzięki temu, że Xeikon FEU działa offline, pozwala na uszlachetnianie podłoży zadrukowanych różnymi technikami i pochodzących z różnych źródeł. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego rynku, oferuje również nakładanie wstępnie zadrukowanej folii na podłoża. Ponadto opcjonalnie może zostać wyposażony w półobrotowy zespół tnący, co pozwoli na kompleksową produkcję etykiet.
„Ponieważ konsumenci stają się coraz bardziej wymagający, rosną także wymagania właścicieli marek w stosunku do projektantów etykiet i drukarzy. Zarówno branża opakowaniowa, jak i handlowa odczuwają w tym zakresie coraz silniejszą presję. Do tego dochodzi jeszcze kwestia jakości i wydajności. Dlatego Xeikon chcąc zaoferować swoim klientom optymalne rozwiązanie, opracował innowacyjny produkt dający użytkownikom szerokie możliwości i liczne korzyści. Chcę tu podkreślić zwłaszcza rolę zintegrowanych technologii cyfrowych – FEU to jedno rozwiązanie zapewniające wiele funkcji i maksymalną wydajność w całym procesie produkcji, do tego obsługiwane przez jednego dostawcę, które pozwoli drukarzom etykiet na bezproblemową, ekonomiczną i szybką realizację zleceń klasy premium nawet w niskich lub średnich nakładach”– mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu, Xeikon.
Xeikon FEU od października br. jest w sprzedaży na rynkach Europy i Ameryki Północnej.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.
Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.
Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.