Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe uszlachetnianie etykiet według Xeikon

Cyfrowe uszlachetnianie etykiet według Xeikon

Firma Xeikon poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego uszlachetniania etykiet. Premierowo zaprezentowana jednostka o nazwie FEU (Fusion Embellishment Unit), czyli połączony zespół uszlachetniający, uzupełnia ofertę producenta skierowaną do drukarń i konwerterów etykiet oraz jest wyrazem jego dążenia do zapewnienia swoim klientom maksymalnie wszechstronnych rozwiązań optymalizujących pracę i wspierających rozwój ich działalności.

Xeikon FEU, oparty na technologii MGI, to jednostka wyposażona w szeroki zakres cyfrowych wykończeń oraz uszlachetnień – zapewnia nakładanie lakierów specjalnych oraz spotowych UV, folii, trójwymiarowych tekstur i hologramów na wiele rodzajów podłoży (w tym na przezroczyste folie typu clear on clear, konwencjonalne folie BOPP czy papiery, także te o naturalnej strukturze). Rozwiązanie to jest przeznaczone przede wszystkim do produkcji etykiet na wyroby spirytusowe, wina, spożywcze artykuły klasy premium czy luksusowe kosmetyki. Jak podaje Xeikon, jest to łatwe w obsłudze narzędzie, zapewniające przetwórcom możliwość szybkiego proofingu nowych projektów, krótsze czasy narządu, najwyższy poziom efektownego i jakościowego finiszingu (także przy mniejszych nakładach), a tym samym skrócenie czasu dotarcia etykiet na rynek. FEU działa w oparciu o technologię inkjetową, dzięki czemu każdy wybrany obszar etykiety może zostać automatycznie pokryty lakierem spotowym UV wykorzystującym (lub nie) teksturowe efekty 3D. Podobnie rzecz wygląda w przypadku pokrywania etykiety folią – może ona zostać nałożona w cyfrowo sterowanym procesie na określone obszary etykiet, również z efektami 3D. Dzięki temu, że Xeikon FEU działa offline, pozwala na uszlachetnianie podłoży zadrukowanych różnymi technikami i pochodzących z różnych źródeł. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego rynku, oferuje również nakładanie wstępnie zadrukowanej folii na podłoża. Ponadto opcjonalnie może zostać wyposażony w półobrotowy zespół tnący, co pozwoli na kompleksową produkcję etykiet.

„Ponieważ konsumenci stają się coraz bardziej wymagający, rosną także wymagania właścicieli marek w stosunku do projektantów etykiet i drukarzy. Zarówno branża opakowaniowa, jak i handlowa odczuwają w tym zakresie coraz silniejszą presję. Do tego dochodzi jeszcze kwestia jakości i wydajności. Dlatego Xeikon chcąc zaoferować swoim klientom optymalne rozwiązanie, opracował innowacyjny produkt dający użytkownikom szerokie możliwości i liczne korzyści. Chcę tu podkreślić zwłaszcza rolę zintegrowanych technologii cyfrowych – FEU to jedno rozwiązanie zapewniające wiele funkcji i maksymalną wydajność w całym procesie produkcji, do tego obsługiwane przez jednego dostawcę, które pozwoli drukarzom etykiet na bezproblemową, ekonomiczną i szybką realizację zleceń klasy premium nawet w niskich lub średnich nakładach”– mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu, Xeikon.

Xeikon FEU od października br. jest w sprzedaży na rynkach Europy i Ameryki Północnej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.