Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe wycinanie etykiet w lubelskiej drukarni

Cyfrowe wycinanie etykiet w lubelskiej drukarni

VD 320 III

Printma to kolejna drukarnia, która zainwestowała w cyfrowe wykańczanie etykiet. W lubelskim zakładzie od pewnego czasu pracuje zautomatyzowany ploter do wycinania etykiet – VD 320 III, za którego dostarczenie i implementację odpowiadała firma Grafmasz.

Printma dysponuje w pełni wyposażonym parkiem maszynowym, zawierającym m.in. cyfrowe maszyny drukujące: Xerox Versant i Konica Minolta AccurioLabel 230. Wdrożenie tej drugiej maszyny zrodziło potrzebę zakupu cyfrowego rozwiązania do wycinania etykiet w niższych nakładach. „Potrzebowaliśmy rozwiązania do wykonywania niewielkich zleceń o krótkim czasie przezbrojenia. Ponieważ od kilku lat używamy foliarki Matrix dostarczonej przez firmę Grafmasz i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy, przy okazji nowej inwestycji ponownie zwróciliśmy się do tego dostawcy. W warszawskim showroomie dystrybutora przetestowaliśmy zaproponowane urządzenie i wykonaliśmy niezbędne próby. Ploter VD 320 III świetnie sprawdza się przy wycinaniu etykiet foliowych, które najczęściej wykonujemy. Zmiana projektu odbywa się w zakupionym urządzeniu bardzo sprawnie. Nie ma również konieczności stosowania kosztownych wykrojników, a koszt stosowanych nożyków jest marginalny. Ploter jest wyposażony w aż cztery głowice tnące za pomocą noży. Prędkość maksymalna pracy jest w zupełności wystarczająca pod potrzeby druku cyfrowego i oferuje kilkunastokrotnie większą wydajność niż np. rozwiązania bazujące na pojedynczej głowicy” – mówi Patryciusz Mamcarz, właściciel drukarni Printma.

VD 320 III to zautomatyzowany, cyfrowy ploter, oferujący pracę z maks. prędkością do 6 m/min. Urządzenie jest przeznaczone do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Jest wyposażone w czujniki kontroli prowadzenia wstęgi i stół z podsysem, a wczytywanie programów odbywa sięga pomocą odczytania znaczników. Standardowo zawiera również opcję laminowania na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Hamulec elektromagnetyczny (proszkowy) na odwijaku i nawijakach gwarantuje stały naciąg. Możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny (standard to 6 noży, czyli 7 bobin; opcjonalnie możliwe jest maks. 15 noży, czyli 16 bobin). Moduł do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek minimalizuje straty materiału. Maszyna ma także pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiające wymianę roli.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.