Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowy druk etykiet na żywność

Cyfrowy druk etykiet na żywność

Gallus Labelfire Low Migration

Portfolio firmy Gallus poszerzyło się o udoskonalone rozwiązanie wąskowstęgowe do cyfrowej produkcji etykiet o niskiej migracji, a więc opakowań mających kontakt z żywnością. Wersja maszyny Labelfire Low Migration wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną przez zespół Gallusa i Heidelberga serię atramentów Labelfire UVLM, jest też wyposażona w dodatkowy moduł UV przyspieszający utwardzanie atramentów przy wyższych prędkościach drukowania, co poprawia ich właściwości migracyjne.

Według Uwe Alexandra, szefa produktów cyfrowych w firmie Gallus, maszyna Labelfire Low Migration jest prawdziwą innowacją: „W porównaniu z poprzednim modelem nie ma tu kompromisów pod względem jakość druku, gamy kolorów i odporności atramentów na starzenie pod wpływem światła”. Thomas Schweizer, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów w firmie Gallus, dodaje: „Wspólnie z Heidelbergiem osiągnęliśmy nowy poziom technologii druku atramentowego UV zarówno od strony samego atramentu, jak i technologii jego utwardzania. Pozwala to naszym klientom spełnić wymagania odpowiednich przepisów Unii Europejskiej, a także wytycznych obowiązujących w Szwajcarii, czy też wymagań stawianych przez koncern Nestlé, aby produkować etykiety i opakowania zgodnych z wymogami żywnościowymi”.

Bezpośrednio po zadrukowaniu podłoże przekazywane jest do suszarki z komorą wypełnioną ciekłym azotem. Wyeliminowanie tlenu z procesu technologicznego prowadzi do zoptymalizowanego utwardzania atramentów. Opcjonalny moduł UV przyspiesza utwardzanie atramentów serii Labelfire UVLM przy wyższych prędkościach drukowania, nawet przy maksymalnej prędkości produkcyjnej. Gallus Labelfire Low Migration jest wyposażony również w czujniki UV i tlenu, które monitorują parametry produkcyjne, co pozwala zapewnić stałą jakość w druku etykiet i opakowań.

Dwie maszyny Labelfire od dłuższego już czasu produkują etykiety i opakowania dopuszczone do kontaktu z żywnością w ramach testów produkcyjnych w drukarniach. Od października tego roku wersja urządzenia Low Migration jest oferowana klientom jako maszyna seryjna.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.