Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowy druk offsetowy w Colours Factory

Cyfrowy druk offsetowy w Colours Factory

Colours Factory to zakład poligraficzny z Piły, który stawia na rozwój technologiczny. Spółka swoje usługi kieruje do odbiorców z Polski ale też całej Europy, są to między innymi druk wielkoformatowy, offsetowy oraz cyfrowy druk o jakości offsetu. To ostatnie możliwe jest dzięki urządzeniom HP Indigo oraz oferowanym przez nie rozwiązaniom end-to-end – oprogramowaniu PrintOS.

Portfolio usług Colours Factory obejmuje nie tylko druk materiałów reklamowych (od wizytówek po druki wielkoformatowe), ale również kompleksową obsługę nośników reklamowych (wyklejanie billboardów, montaż reklam i materiałów POS w sklepach). Firma dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych wśród zakładów poligraficznych w Polsce. Do cyfrowego druku wykorzystuje obecnie trzy maszyny HP Indigo, których dostawcą jest firma Digiprint: 20 000, 10 000 oraz 7 800. Umożliwiają one produkcję zamówień niskonakładowych oraz personalizowanych. Dwie pierwsze oferują druk do formatu B2, z kolei 7 800 pozwala na druk na materiałach syntetycznych i kolorowych kartonach do formatu A3.

„HP Indigo daje zupełnie nowe możliwości biznesowe. Wpływa na szybkość produkcji i skrócenie czasu oczekiwania przez Klienta, a także pomaga zredukować procesy w ramach przygotowywania produktów do wysyłki. Dzięki tym maszynom możemy zagwarantować klientom, że nawet jeśli złożą zamówienie przed końcem dnia, już w dniu następnym otrzymają gotowe wydruki, np. ulotki czy wizytówki. Zanim kupiliśmy pierwszą maszynę HP Indigo, najniższy oferowany nakład wynosił 500 sztuk. Potem mogliśmy zejść z minimalnymi nakładami plakatów, wizytówek czy ulotek nawet do jednej sztuki” – mówi Marek Kruszka, Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju w Colours Factory. Oprócz możliwości produkowania niskich nakładów przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen, podkreśla on też oferowany przez HP Indigo brak różnicy jakościowej między drukiem offsetowym a cyfrowym, możliwość znacznego poszerzenia portfolio produktów firmy oraz personalizacji wydruków. Niezależnie od wielkości nakładu każda sztuka może być inna – niezależnie od tego, czy zmianie ulegają dane personalne, adresy czy grafiki. Dodatkowo wykorzystanie technologii druku cyfrowego przekłada się też na ekologię, ponieważ oznacza mniejszą liczbę procesów poprzedzających druk.

Inną korzyścią wynikającą z użytkowania maszyn HP Indigo jest oprogramowanie PrintOS – zabezpieczona platforma w chmurze, łącząca aplikacje internetowe oraz mobilne, podłączone do urządzeń drukujących HP. Umożliwia ona całkowitą kontrolę nad drukiem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Pozwala uprościć i zautomatyzować produkcję od początku do końca, podejmować szybsze, świadome decyzje, stale ulepszać swoje operacje. Zespół Colours Factory otrzymuje aktualizacje stanu maszyn HP Indigo za pośrednictwem pulpitu Print Beat oraz raportów opartych na danych historycznych i informacjach przekazywanych w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje także aplikację mobilną PrintOS, aby kontrolować wszelkie operacje w dowolnym miejscu i o każdej porze, dzięki czemu operatorzy poszczególnych urządzeń mogą w razie potrzeby reagować natychmiast. HP Indigo oferuje również standardową w branży metodologię OEE (Overall Equipment Effectiveness), dzięki której użytkownicy mogą zredukować nadgodziny i koszty pracy oraz zwiększyć wydajność prasy nawet o 20%. „PrintOS Print Beat dał nam wgląd w maszyny, z których korzystamy w Colours Factory. Zwiększyliśmy dzięki temu naszą wydajność o 15%, ponieważ byliśmy w stanie uzyskać bardzo szczegółowe informacje na temat przebiegu procesów, czasu przestojów i obszarów, które musimy poprawić” – tłumaczy Grzegorz Błaszczyk, Koordynator Druku HP, Colours Factory.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.