Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Czesi z pierwszą w Europie HP Indigo Digital Pouch Factory

Czesi z pierwszą w Europie HP Indigo Digital Pouch Factory

Od lewej: Dallier Kovalcik, dyrektor produkcji Martin Peroutka; Roman Kandler, dyrektor zarządzający Martin Peroutka; Marcel Loreth, dyrektor sprzedaży Martin Peroutka

Czeska firma Martin Peroutka, specjalizująca się w druku etykiet samoprzylepnych, folii termokurczliwych i folii opakowaniowych, rozszerzyła swoją linię produkcyjną HP Indigo z maszyną do produkcji stojących torebek opakowaniowych KS-DSUP-400 o urządzenie laminujące Pack Ready Lamination firmy Karlville, które umożliwia laminowanie zadrukowanych cyfrowo wstęg przy zerowym czasie utwardzania.

Maszyna HP Indigo 20000 pracuje w parku maszynowym drukarni od zeszłego roku. Dzięki ostatniej inwestycji zakład dysponuje kompletną linią do produkcji cyfrowo drukowanych torebek i opakowań, i jest w stanie wytworzyć produkt od podstaw w czasie krótszym niż trzy dni, podczas gdy wcześniej zajmowało to nawet tygodnie.

Firma Martin Peroutka została założona w 1991 r. Przez lata, dzięki nieustannemu rozwojowi, inwestycjom w nowe technologie i dbałości o jakość, wypracowała stabilną pozycję w regionie. Działalność w dużym stopniu opiera o założenia zrównoważonego rozwoju, co było (obok potrzeby uzyskania wysokojakościowych wydruków i wysokiej wydajności pracy) jednym z powodów decyzji o zakupie HP Indigo 20000 o szerokości wstęgi 76 cm – system ten bowiem eliminuje potrzebę stosowania płyt oraz magazynowania niepotrzebnych zapasów.

„Jesteśmy bardzo dumni, że udaje się nam osiągać doskonałe wyniki produkcji, nie rezygnując przy tym z kreatywnej swobody i wartości zrównoważonego rozwoju. Szukając sposobów na rozwój na konkurencyjnym rynku stwierdziliśmy, że koncepcja Digital Pouch Factory oferowana przez HP Indigo pozwala nam dodać kompletną linię produkcyjną opakowań elastycznych przy zaangażowaniu minimalnej powierzchni (biorąc pod uwagę pełny cykl życia produktu (…)” – powiedział Roman Kandler, dyrektor zarządzający Martin Peroutka.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.