Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Częstochowska firma z kilkoma maszynami od Atrium

Częstochowska firma z kilkoma maszynami od Atrium

Wydawnictwo Precjoza z Częstochowy zakupiło zestaw produkcyjny z oferty Atrium Centrum Ploterowego, składający się z plotera eko-żywicznego Mutoh 1341SR Pro (1.3m) i rolowego plotera tnącego Summa S-one D120. To jednak nie koniec inwestycji – dystrybutor z Opola dostarczył dodatkowo ploter LED UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461UF oraz zestaw do produkcji nadruków na koszulkach (złożony z drukarki OKI Pro 8432WT i termoprasy Insta 256 Forever Edition) do stowarzyszenia Atelier Sportu. Obie firmy łączy osoba Rafała Gniły, który jest właścicielem wydawnictwa i kieruje organizacją mającą na celu popularyzację sportu.

Jak określił Rafał Gniła, wydawnictwo jest debiutantem na rynku druku i cięcia wielkoformatowego. Wcześniej firma nie dysponowała żadnymi maszynami wielkoformatowymi służącymi do tych celów, a czynności związane z drukiem i działalnością wydawniczą zlecała podwykonawcom. Zakup maszyn był więc podyktowany redukcją kosztów, uniezależnieniem się od firm zewnętrznych, a przede wszystkim chęcią rozwoju przedsiębiorstwa.

Zarówno właściciel Wydawnictwa Precjoza, jak i Atrium Centrum Ploterowe podkreślają, że w tym przypadku o wyborze plotera Mutoh zadecydowała przede wszystkim jakość, szybkość i łatwość obsługi, potwierdzona w niezależnych testach. Mnogość zastosowań ploterów eko-żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania uniwersalne, ekologiczne i ekonomiczne. Drukują trwałą grafikę na powlekanych i niepowlekanych podłożach o szerokości do 1.3 m i grubości do 2,8 mm. Dzięki tym ploterom można produkować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów), a także fototapety, fotoobrazy, naklejki i wiele innych.

Dla Stowarzyszenia Atelier Sportu, które zajmuje się m.in. organizacją lokalnych i regionalnych biegów dla osób w każdym wieku, o różnych profesjach, bądź zainteresowaniach, Rafał Gniła zakupił kolejne urządzenia, by móc realizować zadania statutowe tej organizacji i – podobnie jak w przypadku wydawnictwa – uniezależnić się od podwykonawców. W tym wypadku wybór padł na ploter LED UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461UF o polu roboczym 483 × 329 mm. Drukarka, którą można skonfigurować w wersji CMYK lub CMYK + biały + lakier, jest przeznaczona do bezpośredniego zadruku różnorodnych materiałów, także trójwymiarowych obiektów o grubości do 15 cm. Typowe zastosowania drukarki obejmują wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotograficznych, artykułów promocyjnych (długopisy, zapalniczki i pamięci USB, itp.), trofeów sportowych (puchary, medale, statuetki itp. – na te cechy przede wszystkim zwrócono uwagę przy zakupie urządzenia), małego oznakowania informacyjnego.

Kolejne urządzenia zakupione na potrzeby stowarzyszenia to zestaw do produkcji nadruków na koszulkach, składający się z drukarki OKI Pro 8432WT oraz termoprasy Insta 256 Forever Edition. Drukarka Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach. Termoprasa Insta 256 Forever Edition jest w stawnie wgrzewać nadruki w niestandardowe produkty i podłoża o grubości do 6,3 cm, zaś równomierne ogrzewanie i szybki odzysk ciepła oraz możliwość otwierania i zamykania górnej pokrywy bez wysiłku za pomocą ergonomicznego uchwytu, ułatwia pracę z urządzaniem.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowaniach, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier. Przewagi konkurencyjne drukarki OKI bazują na niezawodnych technologiach wydruków LED, druku w wysokiej rozdzielczości do 1200 × 600 dpi, które gwarantują intensywne, trwałe i nasycone barwy. Szybkość druku drukarki OKI wynosi do 35 str./min w formacie A4 i 20 w formacie A3.

Ta kompaktowa drukarka pozwala uzyskać „żywe” wydruki CMYK na ciemnych i jasnych materiałach oraz foliach przezroczystych. Urządzenie pozwala na zmianę tonera z białego na dodatkowy czarny, aby uzyskać intensywniejszą czerń.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.