Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cztery maszyny BOBST w CPC Packaging

Cztery maszyny BOBST w CPC Packaging

Francuska firma CPC Packaging zainwestowała w cztery flagowe rozwiązania Bobst – trzy płaskie sztance i maszynę rotograwiurową. Zostaną one zainstalowane w kilku różnych zakładach CPC Packaging w drugiej połowie tego roku.

Firma CPC Packaging powstała 1986 roku i obecnie zatrudnia 650 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych na terenie Francji i Niemiec. Produkowane są tam opakowania tekturowe, foliowe i etykiety.

Trzy z maszyn zakupionych przez CPC Packaging to sztance płaskie: Mastercut 145 PER, przetwarzająca do 9,5 tys. arkuszy na godzinę, Expertcut 145 PER dla dużych formatów i średnich nakładów, oraz Novacut 106 ER, czyli mniejsza maszyna przeznaczona do produkcji niskonakładowej. Przedmiotem inwestycji jest też wklęsłodrukowa maszyna Bobst RS 6003C wyposażona w opracowany przez szwajcarską firmę system TAPS (Total Automatic Pre-register Setting) do ustawiania registracji.

„Szczególnie doceniam „zwojowe” rozwiązania Bobsta, ponieważ obecnie za połowę sprzedaży w naszej firmie odpowiadają opakowania produkowane z podłoży podawanych z roli. Dla porównania, w 1995 roku nie produkowaliśmy takowych wcale. W 2009 roku kupiliśmy wklęsłodrukową maszynę firmy Rotomec, tuż po przejęciu jej przez Bobsta. W ramach transakcji zawartej z włoskim oddziałem Bobst z San Giorgio Monferrato, oprócz dostarczenia nowej RS 6003C, nasza poprzednia maszyna zostanie dodatkowo zmodernizowana”, opowiada Jonathan Schor, CEO firmy CPC Packaging.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.